Roma Tatili Yorumları

Roma Tatili filmi detayları

@ravenna

3 yıl önce

Audrey Hepburn, zerafetin diğer adı gibi. Filmde kendisi gibi oldukça tatlıydı. Mimikleri, o etkileyici tebessümü aşık olunur :) Siyah beyaz olması ve Roma'nın büyülü görselleri. Hepsi birbirinden şahane sahneler. Klasik filmlerden hoşlanıyorsanız mutlaka izlemelisiniz !

@asdf_13

8 yıl önce

9 / 10

Filmin en güzel yanı toz pembe bir hikayeyi daha da toz pembe yapmak için kasmaması. Biraz zorlama ile zaten zaafları olan bu senaryo ele yüze bulaşabilirdi. Özellikle de final tam olması gerektiği gibi.

Senaryo eksiği maalesef klişeler... Zaten hikayenin temeli Capra'nın Bir Gecede Oldu'su ile aşırı benzerlik gösteriyor; centilmen gazeteci ve zengin kız.

Tabi daha gerçekçi bir final ile Roma Tatili klişe senaryosunu güzel bir boyuta taşıyor. İzlerken çok eğlendim ben. Top250'deki klasik sinema filmleri arasında daha iyi bir sıralama hak ediyor. Bu sırada olmasının en büyük sebebi bahsettiğim klişe heralde...

Roma'ya ve Audrey'e zaten laf yok! Birbirlerinden güzeller...

@xserax

12 yıl önce

10 / 10

Audrey Hepburn e Oscar kazandıran çok tatlı bir romantik-komedi filmidir... Sıcak gülümseten biraz hüzünlendiren , tatlı vakit geçirmek için izlenecek bir film..Roma şehrinin güzelliğinin filmi gölgelememesi için Siyah&Beyaz çekilmiştir , ayrıca Audrey Hepburn ün Roma sokaklarında dolaştığı sahneler insanı şehre hayran bırakır..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL