Hayat Güzeldir

(1997)

Life Is Beautiful a.k.a La vita è bella

Film 1 Saat 56 Dk. Komedi, Dram İtalya 26 Şubat 1999

8.5

1,104 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.6 (680.399 OY)

KONUSU
Arka planında Yahudi Soykırımı olan Hayat Güzeldir, kendine has çocuksu cazibesiyle prensesinin kalbini çalmaya çalışan ve sonunda başaran, büyüleyici bir Yahudi garson olan Guido’nun hayatının ikinci yarısını anlatıyor.

Yıllar sonra, karısı ve genç oğluyla birlikte bir toplama kampına hapsedildikl
... Devamı
Arka planında Yahudi Soykırımı olan Hayat Güzeldir, kendine has çocuksu cazibesiyle prensesinin kalbini çalmaya çalışan ve sonunda başaran, büyüleyici bir Yahudi garson olan Guido’nun hayatının ikinci yarısını anlatıyor.

Yıllar sonra, karısı ve genç oğluyla birlikte bir toplama kampına hapsedildiklerinde Guido, ailesini kurtarmak için kendilerini çevreleyen dehşeti reddeder; neşeli bir şekilde ve özenle, sahtekarlık ağını örmeye başlar.

1999’da 7 dalda Oscar’a aday olan film, En İyi Yabancı Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Müzik dallarında bu ödüle kavuşmuştu.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@betelgeuze

1 ay önce

'Baba gibi Baba'
Roberto Benigni'nin muhteşen oyunculuğu ile mutlaka izlenmesi gereken eşsiz filmlerden biri. Bir başyapıt ! Her izlediğimde tebessümüm gözyaşımla yine arkadaştır.

@baris

5 ay önce

Defalarca izlenilmesi gereken bir başyapıt!

@rambollezi

1 yıl önce

güzel bir film mi? kesinlikle. ama yorumlara baktığımda biraz abartıldığını düşünüyorum. Öyle çok gülünecek ya da ağlanacak bir sahne ben şahsen göremedim.
G

@gizemilhan

1 yıl önce

8.6 / 10

lisedeyken ilk izlediğimde bana "dünyanın en iyi filmi bu galiba" yorumunu yaptıran muhteşem film. yeri bende hep ayrı kalacak sanırım.

@dexmach

2 yıl önce

9.3 / 10

Çok kişi tarafından bilinen şahaser film.

@ravenna

2 yıl önce

10 / 10

Hayat iyiler varsa güzel.
Her bakımdan muazzam bir film.Etkileyici ve bir o kadar da duygu yüklü.Akıtacağınız gözyaşının sınırı yok.İzlemekte tereddüt dahi edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

@steed

2 yıl önce

10 / 10

Hayat Güzeldir, evet gerçekten çok güzeldir.

@hrarchon

3 yıl önce

Ay çiçeğini düşün güneşe doğru eğilir. Fazla eğilmiş bir ay çiçeği ölmüş demektir.
Servis yaparken şunu aklından çıkarma ki, sen bir köle değilsin. Hizmet büyük bir sanattır, Tanrı en büyük hizmetkardır. İnsanlara hizmet verir ama insanların kölesi değildir, bunu aklından çıkarma.

@caliskanaylin7

3 yıl önce

8.1 / 10

İçinde bulunduğunuz şartlar kötü olsa dahi bazı "özel" insanların sizi hep iyi hissettireceğini, Önemli olanın nerede olduğunuz değil, kimin ile olduğunuz gerçeğini iliklerinize kadar hissettirecek şahane bir yapıt..

@iamgzde

3 yıl önce

Hayata bu pencereden bakan bir insan olsun isterdim hep yanımda. Denilecek pek de bir şey yok galiba. Gözyaşlarınızı tutamayacağınız bir dram filmi ve bir o kadar da sıcacık, eğlenceli.

@bird_one

5 yıl önce

Bu film nasıl olur da karantinaya alınır? Taş olursunuz, taş.
K

@karadenizli

5 yıl önce

Filmin türüne bakıldığında aslında herşey ortaya çıkıyor."Komedi, dram, savaş"..Savaş ile komedi nasıl bir araya geliyorsa film de öyle bir film.İlk yarısı harika, muhteşem.İkinci yarısı bir o kadar dram.Nazi toplama kampı ile komediyi bir araya getiremedum bir türlü.Bu nedenle film bana göre iğreti ve zorlama kalıyor.Charli Chaplin’in Great Dictator filmi de mizah yapıyor.Ama ölümle ve ölülerle değil.

@idekm

5 yıl önce

10 / 10

Sonunu sevmedim böyle bitmemeliydi,ama bazen sevdiklerimiz için fedakarlıklar yapmamız gereklidir.Oyunculara bayıldım :)

@aleynaa

5 yıl önce

Gülerek filmi izleyeyim,ama sonra o son bir dakikada sen gel adamı öldür,yakışmadı,yakışmadı.

@ogunberat

5 yıl önce

8.8 / 10

Buongiorno principessa !

Benigni o kadar hoş bir karakter ortaya çıkarmış ki içinizi ısıtıyor.Filmin ilk yarısı uzatılarak ayrı bir film yapılacak olsa onu da çok izlemek isterdim. İzledikten sonra ne demek istediğimi kesinlikle anlayacaksınız.Adam yönetmiş, yazmış, oynamış daha ne yapsın!

Holocaust hakkında 20’ye yakın film izlemişimdir. En güzel özetlerden birini geçmiş:

İnsandan sabun mu düğme mi olurmuş!
SPOILER

Hayat Güzeldir filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hayat Güzeldir filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hayat Güzeldir filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL