7.7

240 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (142.448 OY)

KONUSU
Liesel Memingerin, İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanyada henüz dokuz yaşındayken bir ailenin manevi kızı olur. Çok sevdiği ailesi ve evlerinde kalan sığınmacı Max sayesinde okumayı öğrenen ve çok seven Liesel kitaplarla derin bir bağ kurar. Max ve cesur Liesel için çevrelerinde dünyada yaşanan tüm ... Devamı
Liesel Memingerin, İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanyada henüz dokuz yaşındayken bir ailenin manevi kızı olur. Çok sevdiği ailesi ve evlerinde kalan sığınmacı Max sayesinde okumayı öğrenen ve çok seven Liesel kitaplarla derin bir bağ kurar. Max ve cesur Liesel için çevrelerinde dünyada yaşanan tüm kötülüklerden uzaklaşmanın tek yolu, kitapların ve kelimelerin ikisine sunduğu hayal dünyasıdır. Fakat bodrum katında saklanan Yahudi Max, sürekli diken üstündedir
Geoffrey Rush

Hans Huber...

Sophie Nélisse

Liesel Mem...

Emily Watson

Rosa Huber...

Nico Liersch

Rudy Steiner

Ben Schnetzer

Max Vanden...

Heike Makatsch

Liesel's m...

Barbara Auer

Ilsa Hermann

Roger Allam

Narrator /...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@cevherdudayev

5 yıl önce

7 / 10

biraz daha kısa tutabilirlerdi. film güzel. ilk defa ölümün dilinden ölümü dinledim.
V

@vatherian

6 yıl önce

5.7 / 10

kitabı biter bitmez filmi izleyince filmden tat almanın neredeyse mümkün olmadığını bana gösteren yapım. gerçi bu filme özel bir şey değil, genelde böyle olur zaten. kitaptan uyarlama filmlerde kaba boyası yapılıp bırakılmış ev gibi kalır ortada olaylar. oysa kitabın yaşanan her bir anı ince ince sabırla işleyişi, karakterlerin bir süre sonra hislerine şahit olduğun, içlerine dokunabildiğin tanıdıklar haline gelişi bir başka oluyor. filmi objektif değerlendirmem mümkün değil bu yüzden ama hiç yoktan almanca konuşsalar iyiydi. ingilizce kurulan cümlenin bağlacının und olması gibi zorlama saçmalıklar bi yerden sonra göz ardı edilemez hale geliyor. yine de çok gömmeye gerek yok. dönem filmi izlemek isteyenler için orta bir yapım olarak izlenilebilir

@kiyoik

9 yıl önce

Uzunzamandir bu kadar dokunakli bir film izlememistim..dugulari yansıtış şekli çok naif. filmdeki karakakterler cok belirgin...savasin karanlik tarafini anlatirken, insan duygularını ön plana çıkarması, filmi özel kılan sebepler arasında. . Ayrıca baba kız ilişkisi gercekten cok etkileyiciydi... insan olan her yerde ne kadar buyuk acılar olsa da bir o kadar da küçük mutluluklar oldugunu hatirlatiyor... kucuk bir kızin buyuk dünyasını izlemek gerçekten keyifliydi.

@cartoonshowroom

9 yıl önce

Donem filmlerini her zaman izlemekten keyif duyarim. Lakin filmde hoslanmadigim yari almanca yari ingilizce olmasi idi.sadece almanca olsa daha guzel olurdu.

@cartoonshowroom

9 yıl önce

Donem filmlerini her zaman izlemekten keyif duyarim. Lakin filmde hoslanmadigim yari almanca yari ingilizce olmasi idi.sadece almanca olsa daha guzel olurdu.

@stiff

10 yıl önce

7.5 / 10

Doğru, savaşın soğuk bir yüzü var ama bu sıcak bir anlatımla aktarılmış. Düşününce çok tuhaf geliyor ama gerçekten öyle. Kitabı okumadım. Film de kitap tadına yakın olmuş zaten ama süresi gereği çok eksiği olduğunu da belli ediyor. Pek çok arkadaş gibi ben de İngilizce olayına takıldım. Büyük bölümü İngilizce olan ve Almanya'da geçen filmde zaman zaman Almanca da duyabiliyoruz. Daha da kötüsü; İngilizce cümlenin içerisinde tek Almanca kelimeler de geçebiliyor. En büyük eksi puanı da bundan alıyor zaten. Bundan bağımsız yorumlayacak olursak; beğenildi. Soğuk, bir o kadar gerçek bir hikayeyi sıcacık anlatıyor. Bunda Liesel'in tatlılığının da payı büyük.
F

@filmdahi

10 yıl önce

8.5 / 10

Öyle güzel bir film ki insannın içine dokunmuyor değil.

İçten sevecen ve güzel bir film

Kitaptan Uyarlanan bir film

Bir kız yazmak için neler yapabilir hepsinin cevabı bu filmde

Geoffrey Rush rolune iyi gitmiş.

P:8.5
D

@devrik_cumle

10 yıl önce

6.9 / 10

ingilterenin kendilerine savaş açtığını ingilizlerin dilinde söylemesi.. dilin tamamen almanca olmaması çok büyük bir eksi!

Rudy! nein Rudy wake up!!! neinn!! wake up!

@seko

10 yıl önce

Kitapları yakmak yasaklamak nedir? Gerçi insanları ırkından, dininden, dilinden, düşüncelerinden dolayı öldüren, yakan zihniyetten ne beklenebilir. Günümüzde hala hatırlanması ve utanç kaynağı olması sanırım kendileri için yeterli bir cevap.

Film ağır ilerlemesine rağmen kendisini sıkmadan izlettiriyor. Direk içine girmemesine rağmen 2. dünya savaşının masum Alman toplumunun üzerindeki etkilerini çok iyi yansıtmış.

Filme olumsuz eleştirim 2 noktada olacak bunlara dikkat etselerdi daha yüksek puan alailirdi. ilki dil Almanca olmalıydı.

İkinci olarak:

sonunda yine kahraman Amerikalıları gördük. Max`i geri getirip Yahudilere özgürlük sağladılar.

Puanım: 7

@bilgebayrak

10 yıl önce

Bilseydim önce kitabını okurdum. kesinlikle harika bir yapım. Max'in varlığının filme kattığı tat da bambaşka. İzlenmesi gereken bir film.

@ustilago

10 yıl önce

demir tekerlek kitabından alıntılar yaparak,ki yazarıda bu yüzden ölmüştür,çok iyi uyarlamışlar
K

@khaleesii

10 yıl önce

9.1 / 10

film iyi güzel de, kitabını okurken aldığım zevki veremedi kesinlikle.salya sümük ağlamıştım.

@walle

10 yıl önce

9 / 10

filmin basit hatalarını görmezsek izlediğim en iyi yapımlardan birisi muazzam bir konusu var. diyaloglar enfes, oyunculuklar aşırı keyif veriyor, küçük kızımızın aksanı beni benden aldı. dönemin havası gayet güzel aktarılmış bir drama yapımında istenebilecek her şey var. bağlılık, sevgi, hüzün, hayatın içinden çok başarılı bir kitap uyarlaması. normalde alacağı max puan 8 benden ama izleyiciye o kadar güzel hitap ediyor ki işlenişiyle yapım içimde ukte kalırdı bu yapıma 9 vermememk. =) yapımın görmezden gelmeye çalıştığım eksi yanları yapımda birşeyler eksik havası var yapım dediğim gibi seyirciye çok güzel hitap etse de yer yer bir şeyler hava da kalmış hissine kapıldım. dil konusunda pek bir çizgi tutturamamları en önemli eksilerinden olsa da yönetmenin ilk beyazperde deneyimi olmasına bağlıyorum. yine de harika bir iş çıkarmış tv yapımlarından kendini soyutlayıp beyazperde'de bol bol görürürüz kendisini umarım. izlediğim en iyi ww2 d
... Devamı
filmin basit hatalarını görmezsek izlediğim en iyi yapımlardan birisi muazzam bir konusu var. diyaloglar enfes, oyunculuklar aşırı keyif veriyor, küçük kızımızın aksanı beni benden aldı. dönemin havası gayet güzel aktarılmış bir drama yapımında istenebilecek her şey var. bağlılık, sevgi, hüzün, hayatın içinden çok başarılı bir kitap uyarlaması. normalde alacağı max puan 8 benden ama izleyiciye o kadar güzel hitap ediyor ki işlenişiyle yapım içimde ukte kalırdı bu yapıma 9 vermememk. =) yapımın görmezden gelmeye çalıştığım eksi yanları yapımda birşeyler eksik havası var yapım dediğim gibi seyirciye çok güzel hitap etse de yer yer bir şeyler hava da kalmış hissine kapıldım. dil konusunda pek bir çizgi tutturamamları en önemli eksilerinden olsa da yönetmenin ilk beyazperde deneyimi olmasına bağlıyorum. yine de harika bir iş çıkarmış tv yapımlarından kendini soyutlayıp beyazperde'de bol bol görürürüz kendisini umarım. izlediğim en iyi ww2 draması diyeceğimde genel olarak zaten bu puanı verdiğim 4-5 drama yapımı var. =) izlediğim en iyi dramalardan drama severleri en kötü tatmin edecek seviyede bir yapım olduğunu düşünüyorum gönül rahatlığıyla başucuna atarken 9 puanı hanesine yazıyorum.
B

@buseeylul

10 yıl önce

7 / 10

Film etkileyici ama bir şeyler eksik sanki. Tadımlık çerez niteliğinde olup tadının eksikliğinden doyuma ulaşmanı etkisizleştiren cinsten.

@ness

10 yıl önce

7.5 / 10

Duygularımı tam olarak sınıflandıramadığım bir film. Artıları; dönemi anlatan çoğu filmin aksine sıradan Alman halkını merkeze alması, Rudy'nin "Jesse Owens olmanın nesi kötü ki?" sorgulaması, başlı başına Rudy karakteri, özellikle çocuklar şarkı söylerken insanların düşünmeden fikirlere körü körüne nasıl bağlandıklarının gösterilmesi, papa akerdeon çaldıkça kalbinizin titremesi. Eksileri; fazlasıyla soğuk bir ana karakter, karakterlerin ilişkilerini ayrıntılı inceleyememesi, hüzünlü atmosferi izleyiciye tam olarak yansıtamaması, fazla babacan sesli bir ölüm, Max'in yeterince düşünülmemiş bir karakter olması, film boyunca anlatım şeklinin sık sık değişmesi.

"Bir tükürük evet, iki tükürük hayır."
SPOILER

Kitap Hırsızı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kitap Hırsızı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kitap Hırsızı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL