7.5

375 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (121.237 OY)

Süre

2 Saat 1 Dk.

Ülke

Almanya

KONUSU

1989 yılında, Doğu Almanya'da yaşayan Alex'in annesi aniden komaya girer. Komada kaldığı sekiz ay boyunca dünya politik düzeninde hiç beklenmedik gelişmeler olur. Komunist Parti'nin en sıkı savunucularından ve aktif destekçilerinden biri olan Christiane, sekiz ay sonra uyandığında artık yaşadığı dünya sandığından çok farklıdır. Berlin Duvarı yıkılmış; kapitalizm, Doğu Almanya'da kendisini göstermeye başlamıştır. Alex, annesinin zaten hassas olan sağlığını düşünerek bu gerçekleri ondan saklamaya karar verir! Ama bu hiç de kolay olmayacaktır. Değişimin rüzgarları, sadece sokaklarda değil, evlerin içinde de esmeye başlamışken annesini tüm bu gerçeklerden koruyabilmek için içlerinde sadece kendilerinin olduğu, gerçek üstü masalsı bir dünya kurar. 2003 Avrupa Film Akademisi'nin En İyi Avrupa Filmi ödülünü kazanan film, uluslararası festivallerin de gözdelerinden biri olmuştu.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (26)

@aleynaa yazdı...

Sal, 16 Oca 2018, 18:49 (3 ay önce)

Ağlatan bir filme nasıl komedi etiketi yapıştırıyorsunuz aklım almıyor,güzel geçen günüm biraz daha güzel geçsin dedim,ağlayarak şuan bu satırları yazıyorum.Neden erkek çocuklarının anne sevgisi beni yaralıyor bilmiyorum ama başrol oyuncusunun sevimli karakteri de bunda etkili olabilir.Tarihi dokularla harmanlanan enfes bir drama.Sevgi gerçekten varsa,böyle bir şey olmalı.

@this-guy yazdı...

Paz, 14 Oca 2018, 23:28 (3 ay önce)

7.5 / 10

Acayip güzel bir ismi olan film. İsmi yüzünden politik olmamış, zaten olmak zorunda da olmayan sadece dönemin Batı Almanya'sında geçen bir film. Onun dışında ana konusu anne-oğul ilişkisi.   Filmin sonunu da ayrı beğendim. Gözlerimin yaşardığı ender filmlerden oldu. Bunun nedeni filmi samimi bulmam. Elveda Lenin!  

@saracoglan yazdı...

Pzt, 09 Eki 2017, 23:27 (7 ay önce)

İşbu alıntı filme ait olup spoiler niteliği taşımamaktadır. "48 bedenken 54 beden olmuş. Nokta. Milena'nın elemanları nasıl bu boyuta gelmiş anlayamıyorum.  Artık başkentte insanlar küçük değil. Nokta." Bu başımıza gelen şey, zehirlenmek gibi.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Elveda Lenin filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Elveda Lenin filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Elveda Lenin filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları