Soysuzlar Çetesi

(2009)

Inglourious Basterds

Film 2 Saat 33 Dk. Macera, Dram Almanya, ABD 21 Ağustos 2009

7.7

924 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (1.288.204 OY)

KONUSU
Inglorious Basterdsın konusu, Alman işgali altındaki Fransada başlar. Çok sevdiği ailesinin, Nazi Albay Hans Landanın (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanıklık eden Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) adlı kadın, katliamdan kılpayı kurtularak Parise kaçar. Orada sinema salonu sahibi ve işl ... Devamı
Inglorious Basterdsın konusu, Alman işgali altındaki Fransada başlar. Çok sevdiği ailesinin, Nazi Albay Hans Landanın (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanıklık eden Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) adlı kadın, katliamdan kılpayı kurtularak Parise kaçar. Orada sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir kimlik edinir.

Aynı günlerda Avrupanın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından Piçler yakıştırmasıyla bilinen Raineın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir.

Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar. Shasoannanın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.
Brad Pitt

First Lieu...

Mélanie Laurent

Shosanna D...

Christoph Waltz

SS Colonel...

Eli Roth

Staff Serg...

Michael Fassbender

Lieutenant...

Diane Kruger

Bridget vo...

Daniel Brühl

Private Fi...

Til Schweiger

Sergeant H...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mavi_kelebek

1 yıl önce

10 / 10

Tarantino ve Christoph Waltzu tanımamı sağlamış, bana göre Tarantinonun en iyi filmi. Müzikleri, atmosferi, oyunculukları, diyalogları o kadar kendine özgü ki... Zaten filmin açılış sahnesi filmin kalitesini hemen hissettiriyor. Filmde tek eksik kalan şey maalesef karakterlerin derinliği, sanki Tarantino reisin daha anlatıcak şeyi varmış da süre yetmemiş, onun dışında o atmosferiyle izlenmesi gereken bir film diye düşünüyorum, bu kadroyla çekilecek en iyi filmlerden biri.

Filmin sonuna kadar Hitler o sinemadan nasıl kurtulacak diye binbir yol kafamda kurdum öldürdüler ya insan hala kabullenemiyor Bir de Fredrick ölmeyeydi iyiydi :(

@ruby

2 yıl önce

Bence ilk 20 dakikasi muhtesemdi. Tam Tarantino 20dksi gibiydi, Fur Elise'den Western'e baglanan giris muzigi, süt icmek isteyen bir karakter ve bu kadar masum bi element (misir gevregi, kizaran ekmekler,süt...) kareye girdigi anda bi seylerin patlayacağını bilmek.

Filmin kalanıda genel olarak güzeldi ama bir Tarantino filmi olarak degerlendirince yonetmenin imzasina en az yaklasan filmiydi bana gore.

@wersolame

5 yıl önce

bradd pitt in abartılmış amerikan aksanı filmi muazzamlaştırmış bildiğin.yemin ediyorum tarantinonun filmi diye demiyorum bunu ama hakikaten harikaydı yav. bazıları yok gerçeklerden sapmış bla bla diye zırvalamışlar onlar hakkında tek temennim gelecekte film izlememeleri olacaktır.

harika.

@innuendo

5 yıl önce

migren başlatıcı çok fazla diyalog... brad pittin aksanı rahatsız edici. zaten tarantinoyu da sevmiyorum. o zaman niye izledin diyebilirsiniz; ısrarla edilen bir tavsiye üzerine.

lafın özü bence izlemeyin bişey kaybetmezsiniz.

@erez

6 yıl önce

6.4 / 10

izlediğim en sıkıcı Tarantino filmi

@cetert

6 yıl önce

4.6 / 10

Ne zaman bitirecekler bu Alman düşmanı film yapmayı. Hadi gerçekleri anlatan filmler yapıyorlar, tamam. Ama paralel evrende yaşayıp tekrar aynı şeylerin anlatılması biraz sıktı.

@let_it_go

6 yıl önce

bBu kadar güzel ingilizce konuşan biri daha görmedim. Aldo"The Apache" Raine.

@mementomori23

6 yıl önce

7 / 10

oyunculuklar çok iyi ancak aşırı amerikan propagandası var yine rahatsız etti beni...

@momdika

7 yıl önce

Brad Pitt in o güzel sesi ama

@zatara

7 yıl önce

6 / 10

Kanımca overrated bir film. Cristoph Waltz harika bir oyunculuk sergiliyor sergilemesine ama hikaye oldukça klişe geldi bana.Pis,kötü Almanlar (bakın siz böylesiniz, naziydiniz zamanında, dünyadaki tek soykırımı siz yaptınız(!) Amerika filan tertemiz hep ezilenin dostu) ve ne olursa olsun zamanında çektikleri acılarlardan dolayı haklı vefakar cefakar yahudiler mesajı yüklü bir film bu da. Yanlış anlaşılmasın, Avrupada yaşayan yahudilerin 3'te 2 sinin yani nerdeyese 6 milyon yahudinin çocuk kadın demeden canice öldürüldüğü lanet bir olaydır holokost ama Romanlara da uygulanan aynı soykırıma bu denli dem vurulmaz mesela.Tarihte bir tek Yahudiler soykırıma uğramış ve yanlız onlar acı çekmişcesine ne yaparlarsa yapsınlar haklı çıkarma ve acındırma... Yine şöyle düşünürsek; Nazilerin kazandığı paralel bir tarihte her filmde kızılderili görüp, bir çok filmde kızılderili soykırımını mı izleyecektik acaba?. Gariptir(?) Amerika'da geçip içinde s
... Devamı
Kanımca overrated bir film. Cristoph Waltz harika bir oyunculuk sergiliyor sergilemesine ama hikaye oldukça klişe geldi bana.Pis,kötü Almanlar (bakın siz böylesiniz, naziydiniz zamanında, dünyadaki tek soykırımı siz yaptınız(!) Amerika filan tertemiz hep ezilenin dostu) ve ne olursa olsun zamanında çektikleri acılarlardan dolayı haklı vefakar cefakar yahudiler mesajı yüklü bir film bu da. Yanlış anlaşılmasın, Avrupada yaşayan yahudilerin 3'te 2 sinin yani nerdeyese 6 milyon yahudinin çocuk kadın demeden canice öldürüldüğü lanet bir olaydır holokost ama Romanlara da uygulanan aynı soykırıma bu denli dem vurulmaz mesela.Tarihte bir tek Yahudiler soykırıma uğramış ve yanlız onlar acı çekmişcesine ne yaparlarsa yapsınlar haklı çıkarma ve acındırma... Yine şöyle düşünürsek; Nazilerin kazandığı paralel bir tarihte her filmde kızılderili görüp, bir çok filmde kızılderili soykırımını mı izleyecektik acaba?. Gariptir(?) Amerika'da geçip içinde siyahi oyuncu görmediğimiz bile filmler varken alakasız da olsa filmlerin bir çoğunda illa bir yahudi bulunur.Amerikan5.275.000 yahudi nufusu ekranlarda hep karşımıza çıkarken yaklaşık verilerle 35 milyon latin,3 milyon kızılderili filmlerde çok çok ender yer bulurken 40 milyon siyahi ise 5 milyonluk yahudi ile nerdeyse aynı ve yukarda söylediğim gibi bazen daha az yer bulmaktadır. Sektörü elinde bulundurmaları ve parasal güçleri ile alakası kuşkusuz ancak şu da var sanıyorum ki Anglo-Amerikan izleyici kendi yapmadığı soykırımları izlemeyi tercih ediyor. Siyahilere yapılanları bile tarihi olarak işlerken biz yankee'yiz onu güneyliler yapıyordu lay lay lom bahanesine sarılıyorlar çoğu kez sanki Afrikadan onları ben getirmişim gibi.Ben buraya nerden geldim abi neyse iyice saptım eleştiriden işte bu filmde tek fark yahudilerin 'hep eziliyoruz acı çekiyoruz derken burada acı da verebilirmişiz bak' mesajı olması.

Tarantino bence bu filmde sihrini çok kullanamamış ayrıca. Sırf Tarantino var yönetmen koltuğunda basak + notu da olmuyor.Karakterlerin gösterilip var işte böyle biri gibi aktarılması, şiddet sahnelerinin siz bunu izlemeye gelmiştiniz sıkıştırak bir iki gibi verilmesi.. Ha bak bence Django'da gayet iyiydi her şey. Ama burada olmamış be güzel abim.

@horsehead

7 yıl önce

10 / 10

Başrolü olmayan bi film...

@sinemaseyircisi

1 yıl önce

Herkes baş rol.

@rashomon

8 yıl önce

7.5 / 10

Tarantino 2000'lerden sonra beklenenleri bana göre karşılayamamıştır.Bir C.Nolan gibi üstüne birşeyler koyarak yükselemedi.Soysuzlar çetesi uzun süresi ve bol uzun diyaloglarıyla kimi yerde fena değil dedirtsede bir bütün olarak düşündüğümde pastanın yarısı güzel diğer yarısı dünden kalma dedirtti.Tamamen oyunculuklar üzerine kurulmuş bir filmdi onuda en iyi yapan C.waltz oda filmin başında bi göründü birde sonlara doğru.

@dath

8 yıl önce

8.8 / 10

olay yahudilerin almanlara işkencesi değil ,bunu tartışacaksak aynısının kat fazlasını naziler yapmıştır.. ya da bir Türk'ün kimseye işkence etmediğini söylersek; aynı şekilde hayl dünyamız geniştir alaşılan..sorun şu ki bakış açısı ve filmin çekim kalitesi konuşulmalı.. tarantino'nun farkını bir kez daha ortaya koyduğu filmdir .. çizgisinin hiç değişmediği sekans geçişleriyle net bi şekilde hatırlanacak adamın çektiği her filme saygı duyuyorum..

@ledddd

8 yıl önce

3.8 / 10

Django da kötüydü bu da. Hiçbir zaman Tarantino fanı olmadım ama filmlerini dikkate değer bulurum. Mesela Kill Bill serisi bence çok iyidir ama son iki filmi gerçekten kötü. Hitler'den ve SS'lerden intikam almak Tarantino için bile fazla olmuş. Bu bakımdan şiddet sahneleri diğer filmleri düşününce çok çiğ. Hiçbir amaca hizmet etmiyor. Waltz olmasa cidden gitmeyi düşünüyordum filmden. Onun akibetini görmek istedim sadece.

Django'yu da kendi sayfasına yazayım bari.

@oylumser

8 yıl önce

Tarantino'nun tarzına her zaman hayran olmuşumdur kill bill de gördüğümüz part part olayını burda da kullanmış usta brad pitt iyidi ama christoph waltz almış başını gitmiş arkadaş...
SPOILER

Soysuzlar Çetesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Soysuzlar Çetesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Soysuzlar Çetesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL