Soysuzlar Çetesi

(2009)

Inglourious Basterds

Film 2 Saat 33 Dk. Macera, Dram ABD, Almanya 21 Ağustos 2009

7.8

1,015 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.4 (1.588.271 OY)

KONUSU
Inglorious Basterdsın konusu, Alman işgali altındaki Fransada başlar. Çok sevdiği ailesinin, Nazi Albay Hans Landanın (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanıklık eden Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) adlı kadın, katliamdan kılpayı kurtularak Parise kaçar. Orada sinema salonu sahibi ve işl ... Devamı
Inglorious Basterdsın konusu, Alman işgali altındaki Fransada başlar. Çok sevdiği ailesinin, Nazi Albay Hans Landanın (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanıklık eden Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) adlı kadın, katliamdan kılpayı kurtularak Parise kaçar. Orada sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir kimlik edinir.

Aynı günlerda Avrupanın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından Piçler yakıştırmasıyla bilinen Raineın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir.

Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar. Shasoannanın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.
Brad Pitt

LT. Aldo R...

Christoph Waltz

COL. Hans ...

Eli Roth

SGT. Donny...

Michael Fassbender

LT. Archie...

Diane Kruger

Bridget vo...

Daniel Brühl

Fredrick Z...

Til Schweiger

SGT. Hugo ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@stiff

1 hafta önce

8.1 / 10

Bu filmin üzerinden 15 sene geçmiş olmasını aklım almıyor. Popülaritesi dün gibi... Farklı bir atmosferi var. Sinematografi olarak çok başarılı. İnce işçiliği hissediyorsunuz. Oyuncu kadrosu da çok iyi. Tarantino'nun tarzını yansıtıyor. Bu tip klasik yorumları uzatmayacağım. Süresi uzun gibi gözüküyor ama ayrı bölümlerden oluşması dolayısıyla su gibi akıyor. Ben en çok pub bölümünü ve sorgulama sahnesi içeren giriş bölümünü sevdim. İkisinde de müthiş bir gerilim hissediyorsunuz. Filmde dengeli bir rol dağılımı var. Brad Pitt marka olarak öne çıkıyor olsa da; filmi Hans Landa rolüyle Christoph Waltz taşıyor. Nispeten sürpriz sonlu sayılabilir. Hitler karakter olarak karikatür gibi kalmış. Bunu biraz abartıp fazlasıyla göze sokmuşlar.

@emrhean

9 ay önce

5.5 / 10

Çok sağlam bir kült yapım beklerken, sonunu bile ufak ufak sararak izlemek zorunda kaldım. Filmin başında dakikalar ayrılmış sahnenin karakterlerinin sadece ikisini daha sonra görüyoruz ve karakter gelişimlerini göremiyoruz. Ana konusu olması gereken Çeteyi, önemli kılmak ve tanıtmak için işlenen sahnede neredeyse hiçbir karakterin önemli olduğu hissine kapılmıyoruz. Filmdeki tüm sahne geçişleri belgesel mi yoksa film mi izliyoruz sorusu uyandırıyor. İzlerken olayları bir zaman çizgisine oturtmak imkansız. Basit sahneler o kadar uzatılmış ki bar sahnesi çok iyi kurgulanmış olmasına rağmen uzatıldığı için sonunda dramatik bir tadı beklerken hiçbir şey hisse kapılmıyoruz.

Özetle, film oldukça yavaş ve sıkıcı. Karakterlere bağlanma, tanıtma ve gelişimleri açısından oldulça yetersiz. Muhtemelen konu aldığı zamanın etkisiyle yüksek oylanmış bir film.

@athelstan

1 yıl önce

7.7 / 10

waltz oyunculuğunun kitabını yazduğı filmi.

@betelgeuze

2 yıl önce

9.2 / 10

Tarantino yine klasını konuşturmuş. Şahane bir film, şahane bir kadro. Özellikle Christoph Waltz müthişti. İlk baş süre olarak korkutsa da o kadar sürükleyici ilerledi ki süresinin uzunluğunu hiç bir şekilde hissettirmedi. Keşke daha önce fırsat bulup izleyebilseymişim. Çok beğendim.
A

@ahmtbyaz

2 yıl önce

1 / 10

İzlerken sıkıldığım nadir filmlerden.

@lydia

3 yıl önce

Oyuncu kadrosu iyi ama beklentimi karşılamadı. Imdb puanını haketmiyor bence
M

@mavi_kelebek

4 yıl önce

10 / 10

Tarantino ve Christoph Waltzu tanımamı sağlamış, bana göre Tarantinonun en iyi filmi. Müzikleri, atmosferi, oyunculukları, diyalogları o kadar kendine özgü ki... Zaten filmin açılış sahnesi filmin kalitesini hemen hissettiriyor. Filmde tek eksik kalan şey maalesef karakterlerin derinliği, sanki Tarantino reisin daha anlatıcak şeyi varmış da süre yetmemiş, onun dışında o atmosferiyle izlenmesi gereken bir film diye düşünüyorum, bu kadroyla çekilecek en iyi filmlerden biri.

Filmin sonuna kadar Hitler o sinemadan nasıl kurtulacak diye binbir yol kafamda kurdum öldürdüler ya insan hala kabullenemiyor Bir de Fredrick ölmeyeydi iyiydi :(

@ruby

5 yıl önce

Bence ilk 20 dakikasi muhtesemdi. Tam Tarantino 20dksi gibiydi, Fur Elise'den Western'e baglanan giris muzigi, süt icmek isteyen bir karakter ve bu kadar masum bi element (misir gevregi, kizaran ekmekler,süt...) kareye girdigi anda bi seylerin patlayacağını bilmek.

Filmin kalanıda genel olarak güzeldi ama bir Tarantino filmi olarak degerlendirince yonetmenin imzasina en az yaklasan filmiydi bana gore.
W

@wersolame

8 yıl önce

bradd pitt in abartılmış amerikan aksanı filmi muazzamlaştırmış bildiğin.yemin ediyorum tarantinonun filmi diye demiyorum bunu ama hakikaten harikaydı yav. bazıları yok gerçeklerden sapmış bla bla diye zırvalamışlar onlar hakkında tek temennim gelecekte film izlememeleri olacaktır.

harika.

@innuendo

9 yıl önce

migren başlatıcı çok fazla diyalog... brad pittin aksanı rahatsız edici. zaten tarantinoyu da sevmiyorum. o zaman niye izledin diyebilirsiniz; ısrarla edilen bir tavsiye üzerine.

lafın özü bence izlemeyin bişey kaybetmezsiniz.

@erez

9 yıl önce

6.4 / 10

izlediğim en sıkıcı Tarantino filmi
C

@cetert

9 yıl önce

4.6 / 10

Ne zaman bitirecekler bu Alman düşmanı film yapmayı. Hadi gerçekleri anlatan filmler yapıyorlar, tamam. Ama paralel evrende yaşayıp tekrar aynı şeylerin anlatılması biraz sıktı.

@let_it_go

9 yıl önce

bBu kadar güzel ingilizce konuşan biri daha görmedim. Aldo"The Apache" Raine.
M

@mementomori23

9 yıl önce

7 / 10

oyunculuklar çok iyi ancak aşırı amerikan propagandası var yine rahatsız etti beni...
M

@momdika

10 yıl önce

Brad Pitt in o güzel sesi ama
SPOILER

Soysuzlar Çetesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Soysuzlar Çetesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Soysuzlar Çetesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL