Cléo Beşten Yediye Yorumları

Cléo Beşten Yediye filmi detayları

@sabiha

1 ay önce

Korkularımın azaldığını hissediyorum, mutluymuş gibi hissediyorum
Güzellik, ün, para, seni seven insanlar hepsi sağlığın hakkında içini yiyen bir şüphe olduğunda nasıl da yetersiz kalıyor sağlığın değerini unutup hayat sorgulamasına fazla kapıldığımızda Paris sokaklarında Cleo ile endişeli bir yürüyüşe ara ara çıkıp hatırlamalı...

@positivist

1 yıl önce

8.6 / 10

Cleo ün ve güzellikle yaşayan bir kadın. Böyle bir kadını tarot falında ölümü ararken gösteriyor bize Varda. İki saatlik bekleyişi çok şiirsel bir şekilde anlatmış. Ölümcül bir hastalığı söz konusuyken hayatın nasıl da normal akıp gittiğini fark eden Cleo’ya epey üzüldüm. İnsan kendini biricik sanıyor, özellikle Cleo kadar güzelse. Filmin yarısına kadar Cleo kendi güzelliğiyle büyülenmiş bir şekilde herkesin onu izlediğini düşünerek davranıyor. Çekimlerde de yoldaki, kafedeki her yüz bir kez dönüyor. Varda ilgi çekici bir kadın mı göstermiş yoksa izlendiği sanrılarına sahip kibirli bir kadın mı göstermiş emin olamadım. Ama vaktin ilerlemesiyle birlikte bu dönen yüzler yok olur. Cleo’nun hayatı kavrayışı ön plana çıkar. Trajedilere rağmen hayatın devam etmesi hep çok ilginçtir. Kadın perspektifiyle daha güzel geldi bana. Herkesin bahsettiği gibi siyah beyaz da olsa Paris dünyanın en estetik şehri olarak filmin bir oyuncusu gibiydi.

@volkk

2 yıl önce

10 / 10

Muhteşem.

@kuzgunadam

3 yıl önce

7.8 / 10

çekimler harika sırf bu yüzden bile izlenir izlerken hiç sıkılmadım. Bu arada film içinde gösterilen sessiz filmde Goddard ve Anna Karina’nın oynaması da hoştu.

@otlakci

3 yıl önce

agnes varda fransada saat 5 ile 7 arasının aşıkların buluştukları saat olduğunu söylemiştir.

@selmass

4 yıl önce

7.9 / 10

Kamera çok iyi kullanılmış, kendini sürekli olarak yenileyen bir film duygular ve görüntüler birbiriyle içiçe. Ben sevdim.

@crowfuu

5 yıl önce

8 / 10

Ruh haliniz müsaitse izleyebilirsiniz aksi takdirde sıkılmanız mümkün. Bu aynı bir kadını sevebilmeye benzer. Sevebilmek için o kadını anlamanız lazım, özellikle kaygılarını yürekten hissedebilmek ve paylaşmak kadınlar için önemli yoksa yüzeysel ilgi ve laylaylom her erkeğin az çok doğasında var. Başka bir deyişle hazırlıklı olmak gerekir. Film Fransız Yeni Dalga akımının esas örneklerinden. 400 Darbe de öyle eşzamanlı çekimlerle dışavurumculuğu yansıtan filmlerden.
izlediğim ilk agnes varda filmi.

çok güzel bir manzara eşliğinde gerçekten güzel bir kadının kaygı ile dolu 2 saatini anlatıyor bize.

genel olarak çok beğendiğimi söyleyebilirim. bir zaman dilimini anlatan bir filmde yer yer saatin tik-tak’larını duymak çok hoştu. cleo, bizi de tüm kentte dolaştırdı taksiyle. ’kadın’ın sadece güzel, kırılgan varlıklar olmadığının kanıtı korkusuz taksi şoförüydü ki filmdeki güzel mesajlardan biri de buydu bence.

@bezdim

10 yıl önce

Herkesin her filmi izlemesi gerekmiyor bence. İlgi alanınıza dahil olabilecek filmleri seçip onları izleyin, geri kalanıyla vakit kaybetmeyin. ve bu filmle ilgili kötü yorumlara rica ederim aldanmayın.

@ustunkoru

15 yıl önce

ilk denememde muvaffak olamadım - ama azimliyim..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL