Beşten Yediye Cléo

(1962)

Cléo de 5 à 7 a.k.a Cleo from 5 to 7

Film 1 Saat 30 Dk. Komedi, Dram Fransa, İtalya

7.5

42 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (15.866 OY)

KONUSU
1962 yılında hem Cannes hem de Venedik Film Festivallerinden ödülle dönen, aynı yıl George Meliee ödülünün de sahibi olan Beşten Yediye Cleo , Vardanın yönetmenlik adına ilk başarısı. Kanser olduğu gerçeğiyle yüzleşen genç ve güzel bir Fransız pop şarkıcısı Cleonun öyküsü. Kendince geri dönüşleriyle ... Devamı
1962 yılında hem Cannes hem de Venedik Film Festivallerinden ödülle dönen, aynı yıl George Meliee ödülünün de sahibi olan Beşten Yediye Cleo , Vardanın yönetmenlik adına ilk başarısı. Kanser olduğu gerçeğiyle yüzleşen genç ve güzel bir Fransız pop şarkıcısı Cleonun öyküsü. Kendince geri dönüşleriyle hayatını irdelediği doksan dakikayı Cleoyla birlikte yaşıyoruz.

Aynı zamanda Cleonun hayata dair sorularıyla da karşı karşıya kalıyoruz: Böyle bir zamanda ne yapılabilir?, Nasıl yapılır? . Cleo, bu soruların cevaplarını ve kişisel ilişkilerini sorguluyor. Bu soruların cevaplarını hem bugünde, yaşadığı hayatta hem de yeni tanıdığı insanlarda arıyor. Kanser psikozunun, korkusunun çevrelediği filmde zaman ilerledikçe değişik insan yüzlerinin geçtiği Paris sokaklarına, içeriğini kaybetmiş hareketsiz ve durgun bir zamana dönüyoruz...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@selmass

1 ay önce

7.9 / 10

Kamera çok iyi kullanılmış, kendini sürekli olarak yenileyen bir film duygular ve görüntüler birbiriyle içiçe. Ben sevdim.

@crowfuu

1 yıl önce

8 / 10

Ruh haliniz müsaitse izleyebilirsiniz aksi takdirde sıkılmanız mümkün. Bu aynı bir kadını sevebilmeye benzer. Sevebilmek için o kadını anlamanız lazım, özellikle kaygılarını yürekten hissedebilmek ve paylaşmak kadınlar için önemli yoksa yüzeysel ilgi ve laylaylom her erkeğin az çok doğasında var. Başka bir deyişle hazırlıklı olmak gerekir. Film Fransız Yeni Dalga akımının esas örneklerinden. 400 Darbe de öyle eşzamanlı çekimlerle dışavurumculuğu yansıtan filmlerden.
izlediğim ilk agnes varda filmi.

çok güzel bir manzara eşliğinde gerçekten güzel bir kadının kaygı ile dolu 2 saatini anlatıyor bize.

genel olarak çok beğendiğimi söyleyebilirim. bir zaman dilimini anlatan bir filmde yer yer saatin tik-tak’larını duymak çok hoştu. cleo, bizi de tüm kentte dolaştırdı taksiyle. ’kadın’ın sadece güzel, kırılgan varlıklar olmadığının kanıtı korkusuz taksi şoförüydü ki filmdeki güzel mesajlardan biri de buydu bence.

@bezdim

6 yıl önce

Herkesin her filmi izlemesi gerekmiyor bence. İlgi alanınıza dahil olabilecek filmleri seçip onları izleyin, geri kalanıyla vakit kaybetmeyin. ve bu filmle ilgili kötü yorumlara rica ederim aldanmayın.

@ustunkoru

11 yıl önce

ilk denememde muvaffak olamadım - ama azimliyim..
SPOILER

Beşten Yediye Cléo filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Beşten Yediye Cléo filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Beşten Yediye Cléo filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL