8.4

487 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.3 (36.032 OY)

KONUSU
Hababam Sınıfı Rıfat Ilgaz’ın Dolmuş Dergisi’nde yazmaya başladığı öykülerden bir bölümünü birleştirerek 1957 yılında kitaplaştırdığı romanından uyarlanmıştır.

Özel Çamlıca Lisesi’ ne yeni bir idareci atanır. Tarih hocası olan Kel Mahmut, haylaz öğrencilerle dolu Hababam Sınıfı’ nı disiplin altına
... Devamı
Hababam Sınıfı Rıfat Ilgaz’ın Dolmuş Dergisi’nde yazmaya başladığı öykülerden bir bölümünü birleştirerek 1957 yılında kitaplaştırdığı romanından uyarlanmıştır.

Özel Çamlıca Lisesi’ ne yeni bir idareci atanır. Tarih hocası olan Kel Mahmut, haylaz öğrencilerle dolu Hababam Sınıfı’ nı disiplin altına almak için çaba sarfetmektir. Ancak, öğrencilerinde uslanmaya niyetleri yoktur. Kopya çekmeyi alışkanlık haline getiren, sigara içen ve sıkça okuldan kaçan öğrencilere, Mahmut hocanın ilginç cezaları vardır. Yaşları bir hayli ilerlemiş ve bir türlü okulu bitirememiş olan Hababam Sınıfı öğrencilerinden Ferit’ in bir de çocuğu vardır.Bir gün çocuğa bakıcak kimse bulamayınca, onu okula getirmek zorunda kalır. Ancak, bu durumu okul sahibinin hoşuna gitmeyecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@roverandom

2 yıl önce

Şimdi, kimi şeyler vardır tartışılamaz. Mustafa Kemal Atatürk'te olduğu gibi. Ona, biz, borcumuzu hiçbir türlü ödeyemeyiz.

Hababam sınıfı da öyle. Ne kadar övsen az. O övgülerden daha da fazlasını hak ediyor.

Müthiş desen değil, efsane desen değil. Çünkü, bu sıfatlardan daha güçlü sıfatlar gerekiyor. Bunların üstü fevkalade mi demek? Hatta o da değil abi, fevkaladenin de fevkinde olan bi film.

Yoksa, onun da üstü olan bi kelime var mı? Varsa, yazın. Çünkü, yazacağınız o kelime bile tanımlayamaz bu filmi.

@ubooo

7 yıl önce

Bir filmi 50. kez izlerken bile hala aynı tadı alabiliyorsan söyleyebilecek tek şey var. "Mükemmel..."
B

@begisi

9 yıl önce

Saygı ile eğiliyorum. 50 defa izlediğim ama hala izlerken kahkalar attığım seridir. Tabi bu kadro bozulduktan sonraki filmlerini izlemediğimi de belirtmek isterim...

@lowen

10 yıl önce

8.9 / 10

Bir daha hiçbir filmde böyle büyük bir kadroyu göremiceğimizden eminim,hepsinin önünde saygıyla eğilmeliyiz,bin kere izlesem yine de bıkmayacağım bir film..Kimi zaman içinizi kıpır kıpır eden,kimi zaman da içinizi burkan müziği içinde Melih Kibar'a binlerce kez teşekkürler..

@raphalleon

10 yıl önce

9.4 / 10

Bu kadroya da böyle güzel bir film yakışırdı zaten. 500 kere izleyeyim 501. kere önüme koysunlar tereddütsüz gene izler gene gülerim ve gülmemden dolayı karnıma ağrılar girer. Bence Türk Sinemasının en başarılı komedi filmidir Hababam Sınıfı.
S

@sixtyone

10 yıl önce

8.8 / 10

şu filmi amerikalılar çekse bütün dünyada ses getirirdi..yahu bu mükemmel bir şey olağanüstü..hatırladıkça gülüyor insan yorumu yazarken bile suratımda şapşal bir gülümseme oluşturuyor..

@geppetto

10 yıl önce

Bu seriyi diğer komedi filmlerinden ayıran en büyük özelliği filmdeki başarılı karakter sayısıdır. Şahsen başka hiçbir komedi filminde bu kadar çok farklı karakterin sıkıştığını görmedim. Beğeni kitlesinin çok olmasıda bundan kaynaklanıyor büyük ihtimalle.
O

@oksal

10 yıl önce

bu filme yorum yapmayarak, numara yapmayın. Biliyoruz ki hepimiz izledik.

@yorgun-nihilist

11 yıl önce

10 / 10

türk sinemasının gelmiş geçmiş en kaliteli ve en özgün filmidir desek abartmış olmayız,günümüzdeki taklitlerinden şiddetle kaçınınız.
SPOILER

Hababam Sınıfı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hababam Sınıfı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hababam Sınıfı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL