8.4

521 OY
PUAN VER
5

Imdb: 9.2 (43.246 OY)

KONUSU
Hababam Sınıfı Rıfat Ilgaz’ın Dolmuş Dergisi’nde yazmaya başladığı öykülerden bir bölümünü birleştirerek 1957 yılında kitaplaştırdığı romanından uyarlanmıştır.

Özel Çamlıca Lisesi’ ne yeni bir idareci atanır. Tarih hocası olan Kel Mahmut, haylaz öğrencilerle dolu Hababam Sınıfı’ nı disiplin altına
... Devamı
Hababam Sınıfı Rıfat Ilgaz’ın Dolmuş Dergisi’nde yazmaya başladığı öykülerden bir bölümünü birleştirerek 1957 yılında kitaplaştırdığı romanından uyarlanmıştır.

Özel Çamlıca Lisesi’ ne yeni bir idareci atanır. Tarih hocası olan Kel Mahmut, haylaz öğrencilerle dolu Hababam Sınıfı’ nı disiplin altına almak için çaba sarfetmektir. Ancak, öğrencilerinde uslanmaya niyetleri yoktur. Kopya çekmeyi alışkanlık haline getiren, sigara içen ve sıkça okuldan kaçan öğrencilere, Mahmut hocanın ilginç cezaları vardır. Yaşları bir hayli ilerlemiş ve bir türlü okulu bitirememiş olan Hababam Sınıfı öğrencilerinden Ferit’ in bir de çocuğu vardır.Bir gün çocuğa bakıcak kimse bulamayınca, onu okula getirmek zorunda kalır. Ancak, bu durumu okul sahibinin hoşuna gitmeyecektir.
Münir Özkul

Kel Mahmut

Adile Naşit

Hafize Ana

Kemal Sunal

İnek Şaban

Halit Akçatepe

Güdük Necmi

Tarık Akan

Damat Ferit

Şener Şen

Badi Ekrem

Ahmet Arıman

Hayta İsmail

Bilge Zobu

Beden Eğit...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mavimilena

3 yıl önce

10 / 10

Türk sinemasının en değerli ,en unutulmaz filmlerinden. Binlercekere de izlesem yine aynı neşeli kahkahalar atıyorum. Her karakter çok başarılı. Birini çıkarsan Hababam Sınıfı olmaz. Şimdiki komedilere bakıyorum hiçbir tat yok, filmler ucuzluk kokuyor. Bu ustaların kulvarına zor yetişirler. Keşke eski yıllardaki kaliteye doğru gidebilsek.

@roverandom

7 yıl önce

Şimdi, kimi şeyler vardır tartışılamaz. Mustafa Kemal Atatürk’te olduğu gibi. Ona, biz, borcumuzu hiçbir türlü ödeyemeyiz.

Hababam sınıfı da öyle. Ne kadar övsen az. O övgülerden daha da fazlasını hak ediyor.

Müthiş desen değil, efsane desen değil. Çünkü, bu sıfatlardan daha güçlü sıfatlar gerekiyor. Bunların üstü fevkalade mi demek? Hatta o da değil abi, fevkaladenin de fevkinde olan bi film.

Yoksa, onun da üstü olan bi kelime var mı? Varsa, yazın. Çünkü, yazacağınız o kelime bile tanımlayamaz bu filmi.

@cruachan

10 yıl önce

10 / 10

Yıllar sonra bile sıkılmadan izletiyorsa kendini vardır bir hikmeti. unutulmaz müziğiyle oyuncularıyla güldürüsüyle bence bu film hiç eskimez.
B

@begisi

14 yıl önce

Saygı ile eğiliyorum. 50 defa izlediğim ama hala izlerken kahkalar attığım seridir. Tabi bu kadro bozulduktan sonraki filmlerini izlemediğimi de belirtmek isterim...

@lowen

14 yıl önce

8.9 / 10

Bir daha hiçbir filmde böyle büyük bir kadroyu göremiceğimizden eminim,hepsinin önünde saygıyla eğilmeliyiz,bin kere izlesem yine de bıkmayacağım bir film..Kimi zaman içinizi kıpır kıpır eden,kimi zaman da içinizi burkan müziği içinde Melih Kibar'a binlerce kez teşekkürler..

@raphalleon

14 yıl önce

9.4 / 10

Bu kadroya da böyle güzel bir film yakışırdı zaten. 500 kere izleyeyim 501. kere önüme koysunlar tereddütsüz gene izler gene gülerim ve gülmemden dolayı karnıma ağrılar girer. Bence Türk Sinemasının en başarılı komedi filmidir Hababam Sınıfı.
S

@sixtyone

14 yıl önce

8.8 / 10

şu filmi amerikalılar çekse bütün dünyada ses getirirdi..yahu bu mükemmel bir şey olağanüstü..hatırladıkça gülüyor insan yorumu yazarken bile suratımda şapşal bir gülümseme oluşturuyor..

@geppetto

15 yıl önce

Bu seriyi diğer komedi filmlerinden ayıran en büyük özelliği filmdeki başarılı karakter sayısıdır. Şahsen başka hiçbir komedi filminde bu kadar çok farklı karakterin sıkıştığını görmedim. Beğeni kitlesinin çok olmasıda bundan kaynaklanıyor büyük ihtimalle.
O

@oksal

15 yıl önce

bu filme yorum yapmayarak, numara yapmayın. Biliyoruz ki hepimiz izledik.

@yorgun_nihilist

15 yıl önce

10 / 10

türk sinemasının gelmiş geçmiş en kaliteli ve en özgün filmidir desek abartmış olmayız,günümüzdeki taklitlerinden şiddetle kaçınınız.
SPOILER

Hababam Sınıfı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hababam Sınıfı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hababam Sınıfı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL