7.4

186 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (6.806 OY)

KONUSU
Her Perşembe günü, yardımcısı Hurşit (Şevket Altuğ) eliyle haraç toplayan komiser Ziverden (Şener Şen) artık Galata esnafı yaka silkmeye (bıkmak, usanmak) başlamıştır. Fakat Ziver, aynı zamanda Nazır (Bakan, vekil) efendinin damadı olduğuna da güvenerek, yükselen sesleri kısmayı bilir. Yine isyan ed ... Devamı
Her Perşembe günü, yardımcısı Hurşit (Şevket Altuğ) eliyle haraç toplayan komiser Ziverden (Şener Şen) artık Galata esnafı yaka silkmeye (bıkmak, usanmak) başlamıştır. Fakat Ziver, aynı zamanda Nazır (Bakan, vekil) efendinin damadı olduğuna da güvenerek, yükselen sesleri kısmayı bilir. Yine isyan eden esnafın karakolu bastığı bir gün, komiser Ziverin dürüstlük konuşmaları, Galata karakoluna sürgün gelen saf ve dürüst bekçi Cumaliyi (İlyas Salman) çok duygulandırır. Her kim onun düzenbazlığı hakkında konuşmaya kalksa, mutlaka susturacaktır.

Ziver, Nazır efendinin evlatlığı Pekerle (Ayşen Gruda) birlikte olmuştur. Pekerin hamile olduğu anlaşılınca, Ziver onu acilen evlendirmek için saf birini arar. Bu saf, bekçi Cumali olacaktır. Fakat Cumali, hiç görmediği Pekerle evleneceğine dair komiserine söz verse de, tecrübe kazanmaya gittiği genelevdeki hayat kadını Şekerpareye (Yaprak Özdemiroğlu) tutulacaktır.

alıntı: emre türker

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zenobiaa

2 yıl önce

9.4 / 10

defalarca izlenesi. şahaser
O

@ozcangazan

4 yıl önce

10 / 10

Müthiş bir komedi filmidir bu filmde tüm oyuncular rollerinin hakkını vermiştir Osmanlı’da genelev düzeni nasıl işler onu gösterir özellikle.

@cruachan

9 yıl önce

9.9 / 10

İlyas Salman ve Şener Şen ikilisinin yer aldığı en iyi filmlerden biri kesinlikle oyunculuklar müthiş.

@tammer

11 yıl önce

seksenlerin karışık ortamında nefes aldıran alttan alttan odunu veren güzel bir atıf yılmaz filmi

@tutankhom

11 yıl önce

6.6 / 10

yeterince namuslu kalırsan dürüstlüğün cezasını fazlasıyla çekersin temalı komedi mi yoksa hicivli mi anlayamadığım eser... bugün boş vaktimde zoraki izleme listeme girse zevk alarak tekrarlarım

@havlayankuzu

12 yıl önce

Yavuz Turgul,63 yapımı meşhur müzikal, Irma La Douce'tan ilham alarak yazdığı senaryo,İstanbul'un en gerçek filmlerinden biridir,bence. İyi bir insanmış gibi hissetmek istediğim vakitler,açar açar izlerim. VCD kulübü diye bir şey vardı,eskiden. Neyse ki,artık yok.

@abaru

13 yıl önce

filmin geçtiği ev; çemberimde gül oya ve yaprak dökümündeki evle aynıdır. serra yılmaz ın oyuncuşuğu henüz yerlerde olsa da film, gerek şarkılarıyla gerek kadrosuyla gönüllerde taht kurmuştur.

@lowen

14 yıl önce

7.4 / 10

Ziver Bey Ve Cumali'nin komik öyküsü..Defalarca izlediğim bir filmdir,Cumali'nin saf aşkı da görülmeye değer...
SPOILER

Şekerpare filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şekerpare filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şekerpare filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL