Süt Kardeşler

(1976)

The Foster Brothers

Film 1 Saat 20 Dk. Komedi, Aile Türkiye 25 Haziran 2021

7.7

342 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.9 (19.896 OY)

KONUSU
Melek Hanım Ramazan’ı sütoğlu sanıp konağına alır. Aslında sütoğlu Şaban’dır. Abisi Hüsamettin’den çekinip, Ramazan’ı damadı Bayram olarak tanıtır. Hem Hüsamettin hem de Şaban konağın güzel kızı Bihter’e aşık olurlar. Melek Hanım’ı delirtip ondan kurtulmak isteyen Bayram’ın babası Kerami Bey bir ada ... Devamı
Melek Hanım Ramazan’ı sütoğlu sanıp konağına alır. Aslında sütoğlu Şaban’dır. Abisi Hüsamettin’den çekinip, Ramazan’ı damadı Bayram olarak tanıtır. Hem Hüsamettin hem de Şaban konağın güzel kızı Bihter’e aşık olurlar. Melek Hanım’ı delirtip ondan kurtulmak isteyen Bayram’ın babası Kerami Bey bir adam tutarak ev halkını korkutmaya çalışır. Sahte bir Gulyabani’yi geceleri eve salarak, planını uygulamak ister ama bu yalan rüzgarı içerisinde gerçekler ortaya çıkmaya başlayınca işler iyice karışır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@fishselfish

4 yıl önce

10 / 10

film budur 1000 kere izlerim

@umurse

5 yıl önce

bizi küçük yaşta kişilik çatışmalarıyla tanıştıran, en sevdiğim ilk on türk sinema filmi arasında yer alıyor süt kardeşler. eskiden filmler çok güzel romantizmi yapasım geliyor ama ellerim böyle ucuz numaraları yapmama izin vermiyor.

gulyabaninin tasarımını kibariyenin annesinden esinlenmelerine rağmen bunu açıklamamaları ise büyük ayıp.

@cruachan

8 yıl önce

10 / 10

Ne gördün Emine, agaaga gooo ebee bee Emine ne diyon, aga baaa agaa gaa bööö ööö yaa öylemi allah allah allah baksen vay canınaaa ne diyo bu:):)

@lowen

12 yıl önce

8.4 / 10

Bizim ne kadar güzel filmlerimiz varmış eskiden,şimdi komedi diye çıkan filmlere bakıyorsunuz,bir de bu başyaıtlara bakıyorsunuz,gittikçe geriliyoruz,her saniye gülmekten yorulacağınız bir film.Gulyabani ve çıktığında çalan müzikten çok korkardım,şimdi izleyince gülüyorum o halime,bu filmi 5 kere üst üste izlesem yine de sıkılmam..

@raphalleon

12 yıl önce

8.5 / 10

Kemal Sunal dedin mi zaten bi durup izleyeceksin o filmi. Komedi türünde türk tarihinin gelmiş geçmiş en iyilerinden. Oyuncu kadrosuna bakınca zaten sizi nasıl güzel bir komedi filmi bekliyor farkediyorsunuz. =)
M

@milly_desalmado

12 yıl önce

gulyabani bildiğin travma etkisi yaratmıştı bende. ama her gördüğüm yerde izlerim bu filmi. yeşilçam döneminde çekilmiş en komik filmlerdendir hatta belki de en komiğidir.
M

@mlleoyku

13 yıl önce

9.1 / 10

Yeşilçam deyince aklıma gelen en iyi komedi yapımlarından. Yönetmen ve oyunculara bakınca zaten iş bitiyor :)
G

@gamgam

14 yıl önce

çocukluğumun öcüsünü barındıran film.ÖCÜ=GULYABANİ
SPOILER

Süt Kardeşler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Süt Kardeşler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Süt Kardeşler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL