Testere Yorumları

Testere filmi detayları

@mikiteryan

7 ay önce

9.3 / 10

Serinin ilk filmi, vahset dozu yuksek olup kan icerikli kisimlarindan dolayi hassas bireyler icin tavsiye etmem.su zamana kadar en etkilendigim finale sahip olmakla birlikte orjinal bir konu islenmis, gerilim türünün basarili orneklerinden.

@alchan

11 ay önce

8.4 / 10

serinin en güzel filmiydi ve ilk 3 filmden sonrası gerçekten çok kötü sadece hadi Testere baba filmi izleyelim deyip yeni filmleri de izlerim ama gerçekten çok kötülerdi. bu filmde renkten renge girdim. eskiden birkaç kez izlemiştim ama kafanı dağıtmak istediğinde yine açıp bakabilirsin.

@gokhanbaskan

2 yıl önce

8.2 / 10

Efsane seriye ikinci defa dalmak zamanı geldi şu günlerde. bir James Wan klasiği. İzlemeyen varsa çok şey kaçırıyor çok. Sadece gerilim değil, bir felsefedir, çok iyi de bir polisiyedir devam filmleri. John Kramer ile tanışma zamanınız geldi, der çekilirim.

@alikalay7

3 yıl önce

7.9 / 10

Şu seriyi baştan sona izlemeyen çok şey kaybeder.. Bunu söylemem yeterli olur sanırım

@mhmet

7 yıl önce

10 / 10

müthiş bir film.bu zamana kadar izlemediğime pişman oldum.o kadar parodisi yapıldıki gerileceğimi düşünmemiştim tamam o malum suratı görünce bi gülme geliyo başlarda ama filmin son yarım saati gerim gerim gerildim.tam bir başyapıt.hızla serinin diğer filmlerinide izleyeceğim. puanım 10/10.
K

@kacmaz

8 yıl önce

kesinlikle efsaneler arasına girmiş bir seri bir yapım.korku gerilim filmlerine yeni bir tarz getirdi getirmediyse bile konusu çok iyiydi bu tarz kaç film var ki varsa bile bu kadar etkileyici oldu mu ama tabi 7 seri olması biraz kötü olmuş tamam yapım tutuldu izleyeni çok belkide en çok izlenen korku filmlerinden biri ama 7 seri fazla 4 den fazla uzayınca filmlerin tadı kalmıyor örneğin scream serisi scream 4 izlerken bile eskidi artık konu sıkıcı oldu der olduk saw ise 7 seriydi
C

@civa

8 yıl önce

değer bulabilmen için bir şeylerden feragat etmelisin önyargılarını kırıp yaş şu işi...
S

@sonofneptune

8 yıl önce

Aksi yorumlara bakmayın, serinin tamamı çok kraldır. Olağanüstü bir senaryoyla tüm filmler birbirine bağlanır, tabi bunun için 7.filme kadar sabretmeniz gerekir. Serinin finalinde ’’Vay anasını!’’ olacaksınız.
S

@selime_demir

8 yıl önce

gayet başarılı bir film.

@winternight

9 yıl önce

9 / 10

Her gerilim/korku serisi gibi uzadıkça göreceli de olsa konu zorlandı, ölüm sahneleri kolpalaştı, iş Jigsaw'ın felsefesinden çıkmış gibi göründü fakat ilk filmden son filme kadar sürekli havada kalan sahnelere bir açıklık getirildi, "şu niye oldu, bu ne vs" gibi sorular sürekli büyük bir tutarlılıkla cevap buldu 3 boyutlu son piyasa filminde bile. Yani beğenirsiniz beğenmezsiniz fakat genel olarak serinin senaryosu ciddi bir saygıyı hakkediyor. Uzun aralar vermeden seri baştan sona izlendiğinde ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Yani aslında ortada uzatıldıkça uzatılan, saçmalayan bir seri var gibi gözükebilir fakat senaryoya dikkat edildiğinde durumun bundan biraz daha farklı olduğu gözüküyor.

Tabi her ne kadar bunları yazsam da Jigsaw'ın ölümünden sonra 3-4 tane daha devam filmi çekilmesi pek de tasvip ettiğim bir durum değil.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL