7.3

473 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (467.898 OY)

KONUSU
Yaşamak için ölür müsün? Ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalan Adam ve Gordon kendilerine bunu sormak zorunda kalırlar. Bir seri katil tarafından kaçırılan bu iki adam, ustaca inşa edilmiş bir odaya hapsedilir. Katil ikisinin de vücudunu kendi yöntemiyle parçalamaya karar vermeden önce kaçmaları imk ... Devamı
Yaşamak için ölür müsün? Ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalan Adam ve Gordon kendilerine bunu sormak zorunda kalırlar. Bir seri katil tarafından kaçırılan bu iki adam, ustaca inşa edilmiş bir odaya hapsedilir. Katil ikisinin de vücudunu kendi yöntemiyle parçalamaya karar vermeden önce kaçmaları imkansız gibidir. Kaçmaya çalışırken ölebilirler ama kalırlarsa ölecekleri kesindir.
Cary Elwes

Dr. Lawren...

Leigh Whannell

Adam Faulk...

Danny Glover

David Tapp

Monica Potter

Alison Gordon

Ken Leung

Detective ...

Makenzie Vega

Diana Gordon

Shawnee Smith

Amanda Young

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@unexpected

6 ay önce

8.5 / 10

Testere serisinin net en iyisi buydu.
İlkler daima en iyisidir. :)

@yokitosama

6 ay önce

7 / 10

Serinin ilk ve bence en iyi filmidir. Zaten ilk 4 film sonrasını ben takip etmeme kararı aldım. Zekice kurgulanmış bir gerilim filmidir. Yine katile hak verdirmek amaçlı çekilmiştir. Şu sıralar bu bir klişe evet ama dönemi için çok değişik bir durumdu. Film size bir felsefeyi aşılamaya çalışıyor ve başarıyor da.

Kesinlikle izlenmeli.

@mikiteryan

2 yıl önce

9.3 / 10

Serinin ilk filmi, vahset dozu yuksek olup kan icerikli kisimlarindan dolayi hassas bireyler icin tavsiye etmem.su zamana kadar en etkilendigim finale sahip olmakla birlikte orjinal bir konu islenmis, gerilim türünün basarili orneklerinden.

@alchan

3 yıl önce

8.4 / 10

serinin en güzel filmiydi ve ilk 3 filmden sonrası gerçekten çok kötü sadece hadi Testere baba filmi izleyelim deyip yeni filmleri de izlerim ama gerçekten çok kötülerdi. bu filmde renkten renge girdim. eskiden birkaç kez izlemiştim ama kafanı dağıtmak istediğinde yine açıp bakabilirsin.

@gokhanbaskan

4 yıl önce

8.2 / 10

Efsane seriye ikinci defa dalmak zamanı geldi şu günlerde. bir James Wan klasiği. İzlemeyen varsa çok şey kaçırıyor çok. Sadece gerilim değil, bir felsefedir, çok iyi de bir polisiyedir devam filmleri. John Kramer ile tanışma zamanınız geldi, der çekilirim.

@alikalay7

5 yıl önce

7.9 / 10

Şu seriyi baştan sona izlemeyen çok şey kaybeder.. Bunu söylemem yeterli olur sanırım
K

@kacmaz

10 yıl önce

kesinlikle efsaneler arasına girmiş bir seri bir yapım.korku gerilim filmlerine yeni bir tarz getirdi getirmediyse bile konusu çok iyiydi bu tarz kaç film var ki varsa bile bu kadar etkileyici oldu mu ama tabi 7 seri olması biraz kötü olmuş tamam yapım tutuldu izleyeni çok belkide en çok izlenen korku filmlerinden biri ama 7 seri fazla 4 den fazla uzayınca filmlerin tadı kalmıyor örneğin scream serisi scream 4 izlerken bile eskidi artık konu sıkıcı oldu der olduk saw ise 7 seriydi
C

@civa

10 yıl önce

değer bulabilmen için bir şeylerden feragat etmelisin önyargılarını kırıp yaş şu işi...
S

@sonofneptune

10 yıl önce

Aksi yorumlara bakmayın, serinin tamamı çok kraldır. Olağanüstü bir senaryoyla tüm filmler birbirine bağlanır, tabi bunun için 7.filme kadar sabretmeniz gerekir. Serinin finalinde ’’Vay anasını!’’ olacaksınız.
S

@selime_demir

10 yıl önce

gayet başarılı bir film.

@winternight

11 yıl önce

9 / 10

Her gerilim/korku serisi gibi uzadıkça göreceli de olsa konu zorlandı, ölüm sahneleri kolpalaştı, iş Jigsaw'ın felsefesinden çıkmış gibi göründü fakat ilk filmden son filme kadar sürekli havada kalan sahnelere bir açıklık getirildi, "şu niye oldu, bu ne vs" gibi sorular sürekli büyük bir tutarlılıkla cevap buldu 3 boyutlu son piyasa filminde bile. Yani beğenirsiniz beğenmezsiniz fakat genel olarak serinin senaryosu ciddi bir saygıyı hakkediyor. Uzun aralar vermeden seri baştan sona izlendiğinde ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Yani aslında ortada uzatıldıkça uzatılan, saçmalayan bir seri var gibi gözükebilir fakat senaryoya dikkat edildiğinde durumun bundan biraz daha farklı olduğu gözüküyor.

Tabi her ne kadar bunları yazsam da Jigsaw'ın ölümünden sonra 3-4 tane daha devam filmi çekilmesi pek de tasvip ettiğim bir durum değil.
A

@anathema

11 yıl önce

8.5 / 10

Arkası kesilmeyen devam bölümleri yüzünden etkisi zayıflamış olabilir fakat bulmaca meraklısı sapık Jigsaw'un şeytani tuzaklarla dolu dünyasına ilk girdiğimizde yaşadığımız şoku kim unutabilir ki?

@synerghy

11 yıl önce

21. yüzyılın en çok konuşulan film serilerinden :) seri izlemeye değer ama bir müddet sonra değişen tek şeyin işkence aletleri olduğunu görüp 'hangi manyak bu aletleri düşünüp tasarlıyor kardeşim' düşüncelerine kapılmanız mümkündür...

Bu serinin en sevdiğim yanı da filmlerin birbirlerine karmaşık biçimde zincirlenmiş olması.. Soru işaretleriyle bitirilmiş olan filmin cevaplarını bir sonraki veya iki sonraki filmde görebilmeniz mümkündür.

@kaede

12 yıl önce

abimle bu film üzerine iddiaya girdik. abime:"istediğin kadar tahmin hakkın var ama eminim katili bulamayacaksın"dedim. film boyunca aradı beni şu mu, şu mu diye. hepsinde doğal olarak hayır yanıtını verdim. filmin sonunda arayıp sağlam saydırdı teli kapattı. işin komik kısmı katili ben izlediğimde buldum şöyle ki: arkadaşlarla izlerken en olmayacak karakter için katil bu, deriz. bazen örümcek, bazen teyzenin biri:) film başladı ye katil yerde yatan adam diye salladım. tuttu ama tabi ki ciddi değildim-sayılmaz yani:) hala da ilk izleyenlere derim. katili bulamazsınız...

@okaliptuss

13 yıl önce

10 / 10

Bu tür arasında favorim olan bir film.Kurgusu ve senaryosuyla hafızalara kazınan kusursuz bir film.İzlerken tüylerimi diken diken eden sahneleriyle en çok gerildiğim filmlerin başında geliyor.Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.Filme puanım 10/10
SPOILER

Testere filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Testere filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Testere filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL