6.5

108 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (220.665 OY)

KONUSU
Erin Brockovich’in hikayesi, pek fazla kahramanın olmadığı bir dünyada insan ruhunun sahip olduğu gücü bize hatırlatıyor. Haksızlığa maruz kalan kimseler için savaşmak onda bir tutku halini almıştı. Başkalarına yardım ederken kendisine de yardım ediyor olması, elde ettiği zaferi daha da perçinliyord ... Devamı
Erin Brockovich’in hikayesi, pek fazla kahramanın olmadığı bir dünyada insan ruhunun sahip olduğu gücü bize hatırlatıyor. Haksızlığa maruz kalan kimseler için savaşmak onda bir tutku halini almıştı. Başkalarına yardım ederken kendisine de yardım ediyor olması, elde ettiği zaferi daha da perçinliyordu.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@reddr

4 yıl önce

Filmi çok beğendim. Ama boyle gerçek hayattan uyarlanan bir filmde, böyle dram yüklü bir filme Tatlı Bela diye film ismi nedir ya ?
İnsan romantik komedi gibi bir film bekliyor bu ismi duyunca. Adamlar kadinin ismini filmin adi yapmış bırakın öyle kalsın Türkçe olsun diye saçma sapan çeviriler yapmayin.

Not : Neyseki "John Wick"e aynısını yapmamislar. Yoksa kim bilir ne olurdu filmin adı : ’Kara Serseri’ falan

@otlu_kek

8 yıl önce

böyle güzel olunur mu zalım kadın:)

öhöm evet filmi götüren julia ablamız ve o müthiş güzelliğidir bana göre.Dava ve başarı öyküleri ilgimi çekmediği için herhalde senaryo beni sarmadı.Gogıl vesilesiyle julia'nın bu rolüyle requiem for a dream'deki teyzeyi geride bırakarak oscar kaptığını öğrendim.Bence o teyze oscarı daha çok hakediyordu.Herhalde akademi de julia'ın bacaklarına kapılıp gitti filmi izlerken

@damla89

14 yıl önce

5.7 / 10

Film boyunca George’un fedakarlığı gözleri yaşartıyor, "Böyle bir adam gerçek olamayacak kadar iyi." diyorsunuz, ki zaten gerçekten de öyleymiş: Gerçek hayattaki George film çok başarılı olunca Erin’in eski kocasıyla birlik olup ona şantaj yaparak 310.000 dolar istemiş. Ayrıca Erin o numaraları ezbere bilmesiyle ilgili "Disleksik olduğum için okumakta güçlük çekiyorum, bu yüzden her şeyi ezberlemeye alıştım." demiş, bunun dışında anoreksiyayla mücadele etmiş ve panik atak hastalığına sahipmiş.
O

@okidian

14 yıl önce

itiraf etmem gerekir ki roberts ın o müthiş bacakları yüzünden zaman zaman filme odaklanmakta zorluk çektim

@yorgun_nihilist

14 yıl önce

7 / 10

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

her şeyi anlarım da bu erin 600 davacının telefon numarasını nasıl ezbere biliyor, manyamış mı.gerçek bir hikayeye dayanıyor belki ama bana burası inandırıcı gelmedi.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!
P

@peynir

16 yıl önce

Bu filmi tatlı bela diye çevirmek sadece şunun göstergesi olabilir; ne kadar insanları zehirli suları içmekten kurtarmış da olsa kadın ya o hani böyle tatlı beladır, hani kadın ya ne yaparsa yapsın kadın olduğu için çok da ciddiye almamız gerekmez, beni en çok sinirlendiren çevirilerden biridir bu.
SPOILER

Tatlı Bela filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tatlı Bela filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tatlı Bela filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL