7

89 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (96.188 OY)

KONUSU
1900’lerin başında, güneyli bir siyahi kız olan Celie, önce babası tarafından hamile bırakılır, ardından yıllar boyunca efendisi olarak göreceği adama evlenmek üzere adeta satılır. Kocasından gördüğü şiddete rağmen tek tesellisi kız kardeşi Nettie’ye yazdığı mektuplardır. Oysa babası Nettie’nin ceva ... Devamı
1900’lerin başında, güneyli bir siyahi kız olan Celie, önce babası tarafından hamile bırakılır, ardından yıllar boyunca efendisi olarak göreceği adama evlenmek üzere adeta satılır. Kocasından gördüğü şiddete rağmen tek tesellisi kız kardeşi Nettie’ye yazdığı mektuplardır. Oysa babası Nettie’nin cevaplarının ona ulaşmasına engel olmaktadır. Celie sonunda kuru gürültüye papuç bırakmayacak güçlü bir kadın olan Sofia ile tanışacak ve ondan çok şey öğrenecektir.

Alice Walker’ın Pulitzer ödüllü romanından Steven Spielberg tarafından uyarlanan Mor Yıllar, 11 dalda Oscar adayı olmayı bilmiş, güçlü bir film.
Whoopi Goldberg

Celie Harr...

Danny Glover

Albert Joh...

Margaret Avery

Shug Avery

Oprah Winfrey

Sofia Johnson

Willard E. Pugh

Harpo Johnson

Akosua Busia

Nettie Harris

Desreta Jackson

Young Celi...

Adolph Caesar

Old Mister

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@filmoloji

5 yıl önce

7 / 10

Fena bir film değildi, kadın dayanışması, zencilerin kölelik sisteminin birbirleri arasında bile sürdüğünü, beyazların üstünlüğünü görüyorsunuz filmde. Biraz uzun bir film ancak, sıcak ve diyalogları ile kendini izlenir kılıyor. Kadının başına ne gelirse gelsin dimdik ayakta duruşunun, yıkılmayışının, yıkılsa bile düştüğü yerden kalkışının anlatıldığı bir film. Ancak yine de Celie’nin Albert’i traş ederken o usturayla boynunu kesip öldürmesini film boyunca istedim yalan yok, çünkü hak etti!

@naksidil

8 yıl önce

Yüzünüzde hem hüznü hem tebessümü bırakan, etkileyici kurgusu ve başarılı oyunculuklarıyla nasıl bittiğini anlayamayacağınız bir film.
H

@hzbeyza

9 yıl önce

Feminizm konulu film araştırırken bulmuş ve izlemiştim. Film gayet başarılı fakat yapılan yorumlardan biraz daha az etkiledi beni. Ben evet diyor ve evetle kendisini uğurluyorum.alkış alkış alkış.
D

@doris

10 yıl önce

Her zaman dimdik ayakta durmayı öğreten bir film.

@aslindabirkonuv

11 yıl önce

Celie kesinlikle büyük bir azim örneği.Kendi kendine okumayı öğrenmesi,karşılaştığı bütün zorluklara rağmen yılmaması ve yoluna devam etmesi onun ne kadar güçlü olduğunun göstergesi.Mükemmel bir film.
E

@erkan_inal

12 yıl önce

whoopi goldberg, kendisine zaten hayran olduğum halde bu filmle 100 kat fazla hayranlığımın arttığı ve bu film sayesinde drama dalında en iyi kadın oyuncu altın küre ödülünü sonuna kadar hak etmiş bir oyuncudur. Konuşmadığı sahnelerde bile sadece mimiklerini, yüz ifadelerini izlemek kendine hayran bıraktı. Irkçılığı ve özellikle kadın olmanın zorluğunu ve de sabrı o yıllarda en iyi anlatan filmlerden biriydi bu film. Oprahın canlandırdığı SOPHIA karakteri her ne kadar boyun eğmez bir karakter gibi görünse de o da en az CELIE kadar hayatın sillesini yemiş bir karakterdi. Bütün oyunculuklar muhteşemdi, film muhteşemdi

@gundula

12 yıl önce

Alice Walker’ın romanından Steven Spielberg tarafından yönetilen başyapıt. Whoopi Goldbergin belki en iyi oyunculuğu Gözyaşı, acı, şaşkınlık, gülümseme ve tekrar gözyaşı Başucu filmi
B

@basak

15 yıl önce

9.1 / 10

kardeşim hep aklımdasın,

kardeşim birbirimize çok benziyoruz.
B

@basak

15 yıl önce

9.1 / 10

çok sevdim..güsel bi film..son sahneleri sizi gözyaşına boğacak!
SPOILER

Mor Yıllar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mor Yıllar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mor Yıllar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL