7.4

449 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (508.557 OY)

Süre

2 Saat 14 Dk.

Ülke

İngiltere ABD

Yönetmen

KONUSU

Steve McQueen'in 2013 yılında gösterime girecek 3. uzun metraj filmi... Steve McQueen yeni projesinin kastını oluşturmaya tüm hızıyla devam ediyor. McQueen’in yeni projesinin adı “12 Years A Slave” olacak. Solomon Northup’ın hayatını konu alacak. Northup özgür bir insanken 1853 yılında kaçırılıp köleleştirilmişti. Kendi hikayesini anlattığı “12 Years A Slave”, McQueen’in yeni filmine kaynaklık edecek ve filmin başrollerinde Chiwetel Ejiofor ve yönetmenle üçüncü kez çalışacak olan Michael Fassbender bulunuyor. Kadroya bir de Brad Pitt’in dahil olduğunu belirtelim. Filmin yapım şirketinin Plan B ve yapımcının Plan B’nin sahibi Brad Pitt olduğunu belirtmiştik. Anlaşılan o ki Pitt filmin sadece yapımcılığını üstlenmek istememiş. Fassbender ve Pitt’in rolleri henüz açıklanmadı. Ama Ejiofor’un Northup’ı canlandıracağını biliyoruz. Filmin çekimleri gelecek sene başlayacak ve film 2013′te vizyona girecek.

12 Years A Slave

Akademi'nin ırkçılık ve kölelik temalarına duyduğu ilgiden hem ben hem birçok sinemasever bahsetmiştir. Aslında bunu hatırlatmaya gerek de yok. Oscar tarihine baktığımızda konu ile ilgili birçok örn...
pispapaz

@pispapaz yazdı...

24.12.2013

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (66)

@lemonya yazdı...

Cmt, 19 Ağu 2017, 17:37 (8 ay önce)

5.1 / 10

Parmak bastığı konu açısından tabii ki önemli bir film fakat Steve McQueen'in diger filmlerindeki tadı alamadım. Özellikle Shame'in görüntü yönetmenliginin yaninda bu film cılız kalıyor. Ayrıca ilk iki filminde de karakterlerini daha iyi tanıttığını düşünüyorum yönetmenin. Michael Fassbender ise ileride zamanının jönlerinden olarak anılacak bir oyuncu. Filmin en iyi performansına sahipti. Sonuç olarak McQueen-Fassbender ikilisine daha iyi bir film yakışırdı bence.

@fuhrergandhi yazdı...

Paz, 26 Haz 2016, 03:46 (1 yıl önce)

5.2 / 10

overrated dalında oscar alması gereken film.  Bir de @fruit fly  shawshank redemption'la karşılaştırmışsın, elmay'la armut meselesi olmuş. imdb birincisi diye her filmi shawshank redemption'la mı kıyaslıyacağız?

@zopa1971 yazdı...

Cum, 10 Tem 2015, 23:40 (3 yıl önce)

7 / 10

@beniuyurkencek , bi kaç kişide denedim hakkaten herkes öyle okudu, senin yorumu gösterip  güldük sonra evlere dağıldık. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

12 Yıllık Esaret filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

12 Yıllık Esaret filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

12 Yıllık Esaret filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları