8.1

721 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.5 (676.659 OY)

KONUSU
Damien Chazellein Sundancete hem İzleyici Ödülünü hem de Büyük Jüri Ödülünü kazanan son filmi Whiplash, acımasız bir caz ustasıyla 19 yaşındaki hevesli davulcu öğrencisi arasındaki gerilimli ilişkiyi ele alıyor. Sundancein ardından Cannesda da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde izleyici karşısına ç ... Devamı
Damien Chazellein Sundancete hem İzleyici Ödülünü hem de Büyük Jüri Ödülünü kazanan son filmi Whiplash, acımasız bir caz ustasıyla 19 yaşındaki hevesli davulcu öğrencisi arasındaki gerilimli ilişkiyi ele alıyor. Sundancein ardından Cannesda da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde izleyici karşısına çıkan Whiplash, adrenalini hiç azalmayan bir psikolojik gerilim.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
G

@gargamell

3 ay önce

9 / 10

Filmi resmen soluksuz izledim muhteşemdi
A

@apostle51

10 ay önce

7.6 / 10

harika bir filmdi bazıları caz sevmiyorsanız izlemeyin felan demiş ama biraz müzik sevginiz varsa (müzik bağı) gayette zevk alarak izleyebilirsiniz.
K

@kalender

1 yıl önce

8.9 / 10

muazzam bir film. azim ve mutluluk arasındaki ilişkiyi sorgulamamıza vesile oluyor. bir de tabi müzikleri nefis.

@idekm

1 yıl önce

annemle izlerken en sonda davulların üstünde istanbul yazdığını fark ettik.

@tubamert

1 yıl önce

eğer siz bir konuda başarılı olma yolunda pes etmiş biriyseniz, motive edici ve öğretici bir film. izleyin, izlettirin efendim.

@hamdicakir

2 yıl önce

Bu film 2.5 haftada çekilmiş.

@ozgectnn

2 yıl önce

atanmaya çalıştığım şu günlerde, etrafımda çılgın öğretmen adayları varken ''hırsın fazlası cidden zarar'' dedirten film. nihayetinde çalışmayı bıraktım. ehuehueh şaka, nereye bırakıyon. neysem film güzel efenim izleyin izlettirin

@aleynaa

3 yıl önce

Bazı sahnelerin pek gerçekçi olmayışından mı bilemiyorum ama beni hiç germedi,aksine baya komedi tadında geldi.Abartıldığını düşünüyorum ama öğretmenin oyunculuğu baya başarılıydı,baya.

@besrix

3 yıl önce

Gerim gerim gerildim. Kafa şirici bol stresli şahane film

@dilekerd0gan

3 yıl önce

7 / 10

Durağan ama özgün konusuyla göz kırpmadan izlettiren nadir filmlerden. Geçen sene izlememe rağmen hala her sahnesi hatırımdadır. Miles Tiller'in filmdeki rolünü fazlasıyla sadece oynamış olmak için oynamış gibi hissetsem de sevdiğim özgün konulu filmler arasında yerini aldı.

@ruby

1 yıl önce

duragan mi?:D

@satan-cat

3 yıl önce

10 / 10

Tek kelimeyle muhteşem...Bu filmi izlemek için neden 3 yıl beklediğimi sorgulayıp durdum tüm film boyunca.Herkesin ama herkesin kesinlikle izlemesi ve ders çıkarması gerektiğini düşündüğüm bir film.
A

@aktura

3 yıl önce

çekim açıları çok başarılı olan bi film nitekim müzikleri de öyle lakin bana göre marifet iltifata tabidir, bu manada filmin ana diyaloğu ve vermek istediği temalardan birisi olan ingilizcedeki en kötü kelime aferindir filan saçmalığına katılmayacağım.

lakin dediğim gibi kötü film değil hatta iyi bile denebilir, hoca karakteri biraz kasıntı olsada bilhassa müzikle ilginen insanların seveceğini düşünüyorum.

@naksidil

4 yıl önce

Asıl yenilgi ; başarılı olduğunu bildiğin halde sahanın dışında da kalmayı sindirebilmektir. Etkileyici enfes bir yapım.

@fermina

4 yıl önce

psikoloji derslerinde ibretlik olsun diye izletilmesi gereken film.

tapacak bir şey arıyorsanız, başarı bunun için en şahane kılıflardan biri. tapılanın eze eze kölesi haline getirdiği jazz-star da filmin posası olsun. vitamini heba oldu hep yazık!

ps: gerçi hangisi daha hasta karar veremedim ben, hırsından ölecek olan mı yoksa o hal hareketleriyle egosundan ölecek olan mı.. o değil de, en az biri ölse epey rahatlarmışım ben gerçekten!

@rabia-kayahan

4 yıl önce

izleyiniz :)
SPOILER

Whiplash filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Whiplash filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Whiplash filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL