8.1

625 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.5 (527.075 OY)

Süre

1 Saat 47 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Damien Chazelle’in Sundance’te hem İzleyici Ödülü’nü hem de Büyük Jüri Ödülü’nü kazanan son filmi Whiplash, acımasız bir caz ustasıyla 19 yaşındaki hevesli davulcu öğrencisi arasındaki gerilimli ilişkiyi ele alıyor. Sundance’in ardından Cannes’da da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde izleyici karşısına çıkan Whiplash, adrenalini hiç azalmayan bir psikolojik gerilim.

Whiplash Mantığı

Üzerine bolca yazılan üretilen konulardan sonra filmin başarısını tartışmak anlamsız olur. ancak bir gencin hayalini gerçekleştirmek isterken geçtiği yollar filmin yarattığı tartışma...
martni

@martni yazdı...

29.04.2015

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (92)

@ozgectnn yazdı...

Çar, 10 Oca 2018, 11:54 (5 ay önce)

atanmaya çalıştığım şu günlerde, etrafımda çılgın öğretmen adayları varken ''hırsın fazlası cidden zarar'' dedirten film. nihayetinde çalışmayı bıraktım. ehuehueh şaka, nereye bırakıyon. neysem film güzel efenim izleyin izlettirin

@aleynaa yazdı...

Paz, 13 Ağu 2017, 18:49 (11 ay önce)

Bazı sahnelerin pek gerçekçi olmayışından mı bilemiyorum ama beni hiç germedi,aksine baya komedi tadında geldi.Abartıldığını düşünüyorum ama öğretmenin oyunculuğu baya başarılıydı,baya.

@ovgu123 yazdı...

Paz, 06 Ağu 2017, 23:59 (11 ay önce)

Durağan gelebilir ama psikolojik olarak falan harika, izlerken bol bol gerildiğim, hırsın yaptırdıklarını çok güzel yansıtan bir film. Sevmediğim tür müziği sevdirtti bu film be!

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Whiplash filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Whiplash filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Whiplash filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER