Umudunu Kaybetme (2006)

The Pursuit of Happyness

Film 1 Saat 57 Dk. Dram, Biyografi ABD 2 Mart 2007

7.9

554 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (406.039 OY)

KONUSU
Chris Gardner maddi olarak ayakta kalmakta zorlanan ama buna rağmen son derece iyi niyetli ve çalışkan bir aile babasıdır. Karısı, artık içinde bulundukları duruma dayanamayıp evi terkedince oğlu Christopher ile yalnız kalırlar.

Bu durumun yarattığı hayalkırıklığını ve zorlukları henüz atlatmamışke
... Devamı
Chris Gardner maddi olarak ayakta kalmakta zorlanan ama buna rağmen son derece iyi niyetli ve çalışkan bir aile babasıdır. Karısı, artık içinde bulundukları duruma dayanamayıp evi terkedince oğlu Christopher ile yalnız kalırlar.

Bu durumun yarattığı hayalkırıklığını ve zorlukları henüz atlatmamışken oturdukları evden de ev sahibi tarafından çıkartılırlar. Oğlu ile birlikte sokakta kalmasına ve tuvaletlerden düşkünler evine kadar çeşitli mekanlarda barınmaya çalışmasına rağmen Chris, oğlunun sevgisi ile ayakta kalmaya ve var gücü ile çalışmaya devam eder.

Büyük bir sevgi ve mücadele öyküsünün anlatıldığı Umudunu Kaybetme, Will Smith ve gerçek hayatta da oğlu olan Jaden Smith'in etkileyici oyunculuklarına sahne oluyor.
Will Smith

Chris Gardner

Jaden Smith

Christophe...

Thandie Newton

Linda Gardner

Brian Howe

Jay Twistle

James Karen

Martin Frohm

Kurt Fuller

Walter Ribbon

Dan Castellaneta

Alan Frakesh

Joe Nunez

Driver Who...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@manuks

7 ay önce

Sen sadece umudunu kaybetme. Şaheser. Diyecek bir şey yok.

@strawberryfield

2 yıl önce

8.2 / 10

"Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile.Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. İnsanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma.

Git ve al, o kadar! "

Bu çaresiz babayı izlerken göz yaşlarınızı tutamayacaksınız.Belki bir çoğumuz olumsuzluklar karşısında tükeniyoruz ve pes ediyoruz. Birazcık umut ve cesaret için izleyin. Her zaman umut vardır. Bunu çok iyi anlatmış film de.

@notebook

2 yıl önce

9.5 / 10

Cigerlerimden yanik kokusu geliyor.

@cevat

2 yıl önce

Bir iki sahnesi var ki, gözleriniz (odun değilseniz) mutlaka ıslanır. Çaresizliği de adı gibi umut etmeyi de çok iyi anlatan bir film. Bi de genel bir söylem var bu adamın filmleri hiç mi kötü olmaz arkadaş :)

@wersolame

2 yıl önce

Vize final dönemi daha bir anlamlı olan film.
O çocuğun tatlışlığı der susarım...

@scarletcarson

3 yıl önce

9 / 10

Şu filmi ne zaman izlesem ne zaman aklıma dahi gelse duygulanırım. Will Smith in en dramatik filmi diyebilirim. Kesinlikle cesaret ve umut verici. Oprah programlarının film versiyonu gibi sıradan gerçek hayatla iç içe ve bir o kadar da sıcak. Kesinlikle izlenilmesi gereken bir film.

@kitapkafa

3 yıl önce

Hayatınızda her şeyin olumsuz mu gittiğini düşünüyorsunuz açın bu filmi izleyin. Film bittikten sonra içinize bir ferahlama geleceğinin garantisini verebilirim.

@aesede

5 yıl önce

9.9 / 10

Mükemmel tam anlamıyla harika. Çok severek izlemiştim halada aylar geçtikçe izliyorum.

@ness

5 yıl önce

8.6 / 10

İzleyiciyi bu kadar içine almak maharet ister kesinlikle. Hem Will Smith'in hem de oğlunun her gözyaşında içimden bir parça koptu.

Film boyunca içim daraldı, göğsüme öküz oturdu bildiğin. En sonunda işe kabul edildiğinde o yaşananları ben yaşamışım da sonunda beklediğim gerçekleşmiş, tüm hikaye benim hikayemmiş gibi gülerek ağlamaya başladım.

Ayrıca"mağara"da oğlu uyurken adamın ayağıyla kapıyı tutarak ağladığı sahne en etkileyici film sahneleri listeme hızlı bir giriş yaptı.

@zagorgg

5 yıl önce

8.2 / 10

Bu kadar geç izlediğim için kendime küsme sebebim olan film. Sevdiğiniz insanlarla oturup tekrar tekrar izlenesi. Filmde gözlenen baba-oğul ilişkisini bağrına basası geliyor insanın. Baba Smith'in oyunculuğunu biliyoruz zaten de oğul Smith o yaşlarda çok sevimliymiş.
T

@tiqubuen

5 yıl önce

9.6 / 10

Muhteşem

@electra

5 yıl önce

caresizligi ve umudu en iyi anlatan filmlerden biridir.
A

@azcvb

5 yıl önce

10 / 10

Fazla söze gerek yok bu başyapıt hakkında

@tubiss

5 yıl önce

Will Smith'i bir kez daha sevdiren film. İzlenmeli..

@balcizade

6 yıl önce

8.4 / 10

Film sona erdikten sonra bi pompa sanki durmadan hava bastı.Nefes aralıklarınız daralıyor nabzınız hızlanıyor ve yüzünüze seyirmeyle karışık bir tebessüm beliriyor... Will Smith adamın dibisin dibi :)
SPOILER

Umudunu Kaybetme filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Umudunu Kaybetme filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Umudunu Kaybetme filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL