Umudunu Kaybetme

(2006)

The Pursuit of Happyness

Film 1 Saat 57 Dk. Biyografi, Dram ABD 2 Mart 2007

8

726 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (562.235 OY)

KONUSU
Chris Gardner maddi olarak ayakta kalmakta zorlanan ama buna rağmen son derece iyi niyetli ve çalışkan bir aile babasıdır. Karısı, artık içinde bulundukları duruma dayanamayıp evi terkedince oğlu Christopher ile yalnız kalırlar.

Bu durumun yarattığı hayalkırıklığını ve zorlukları henüz atlatmamışke
... Devamı
Chris Gardner maddi olarak ayakta kalmakta zorlanan ama buna rağmen son derece iyi niyetli ve çalışkan bir aile babasıdır. Karısı, artık içinde bulundukları duruma dayanamayıp evi terkedince oğlu Christopher ile yalnız kalırlar.

Bu durumun yarattığı hayalkırıklığını ve zorlukları henüz atlatmamışken oturdukları evden de ev sahibi tarafından çıkartılırlar. Oğlu ile birlikte sokakta kalmasına ve tuvaletlerden düşkünler evine kadar çeşitli mekanlarda barınmaya çalışmasına rağmen Chris, oğlunun sevgisi ile ayakta kalmaya ve var gücü ile çalışmaya devam eder.

Büyük bir sevgi ve mücadele öyküsünün anlatıldığı Umudunu Kaybetme, Will Smith ve gerçek hayatta da oğlu olan Jaden Smith’in etkileyici oyunculuklarına sahne oluyor.
Will Smith

Chris Gardner

Jaden Smith

Christopher

Brian Howe

Jay Twistle

James Karen

Martin Frohm

Dan Castellaneta

Alan Frakesh

Kurt Fuller

Walter Ribbon

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kemo_47

2 yıl önce

7.7 / 10

asla pes etmemeyi öğreten ve gerçekten istediğini şeyi alabileceğin mesajını veren mükemmel bir film hayllerininden vazgeçme !
S

@sseymayldz

3 yıl önce

Duygusal bir film olduğunu bildiğim için izlemeyi sürekli ertelediğim bir filmdi. Kendimi iyi hissettiğim anlardan birinde izledim ki objektif olabileyim. Filmdeki kalabalık ve koşturmaca bir noktada inanılmaz boğucu bir hal alıyor ki zaten gerçekte de aşağı yukarı bu şekilde. Etkileyiciydi izlemesem de bir şey kaybetmezdim diyebileceğim bir film değil.
M

@mervenur94

3 yıl önce

9 / 10

Kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile. Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. İnsanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma; git ve al.
N

@neysene

4 yıl önce

Oyunculuk çok etkileyiciydi

@afalog

4 yıl önce

6 / 10

Balon!

@denihiszionlevi

4 yıl önce

Umudunu kaybetme izleyip ağlayan arkadaşlarıma kandım. Her sahnesini tek tek izledim ve ölüm gibiydi. Çok uzun sürdü. Hiç bir konu hızlı ilerlemiyordu. Biraz aksiyon olsaydı da sıkılmasaydık. Aksiyon dediğime bakmayın. Aksiyon yanlış bir kelime, konu hep giriş bölümünde kaldı. En ufak bir gelişmeye aç izledim.

@refikerdal

4 yıl önce

8.9 / 10

Bir babanın çaresizlikler içerisinden çıkarttığı umut ışıkları.. Fıkaralık çok zor vesselam..

@aram

5 yıl önce

5 / 10

sıradan bir amerika ve kapitalizm şovenizmi gibi geldi bana.senaryoda da çok gereksiz ayrıntılar var

@iamgzde

5 yıl önce

Sen sadece umudunu kaybetme. Şaheser. Diyecek bir şey yok.

@strawberryfield

7 yıl önce

8.2 / 10

"Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile.Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. İnsanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma.

Git ve al, o kadar! "

Bu çaresiz babayı izlerken göz yaşlarınızı tutamayacaksınız.Belki bir çoğumuz olumsuzluklar karşısında tükeniyoruz ve pes ediyoruz. Birazcık umut ve cesaret için izleyin. Her zaman umut vardır. Bunu çok iyi anlatmış film de.

@notebook

7 yıl önce

9.5 / 10

Cigerlerimden yanik kokusu geliyor.

@cevat

7 yıl önce

Bir iki sahnesi var ki, gözleriniz (odun değilseniz) mutlaka ıslanır. Çaresizliği de adı gibi umut etmeyi de çok iyi anlatan bir film. Bi de genel bir söylem var bu adamın filmleri hiç mi kötü olmaz arkadaş :)
W

@wersolame

8 yıl önce

Vize final dönemi daha bir anlamlı olan film.
O çocuğun tatlışlığı der susarım...
S

@scarletcarson

8 yıl önce

9 / 10

Şu filmi ne zaman izlesem ne zaman aklıma dahi gelse duygulanırım. Will Smith in en dramatik filmi diyebilirim. Kesinlikle cesaret ve umut verici. Oprah programlarının film versiyonu gibi sıradan gerçek hayatla iç içe ve bir o kadar da sıcak. Kesinlikle izlenilmesi gereken bir film.
K

@kitapkafa

8 yıl önce

Hayatınızda her şeyin olumsuz mu gittiğini düşünüyorsunuz açın bu filmi izleyin. Film bittikten sonra içinize bir ferahlama geleceğinin garantisini verebilirim.
SPOILER

Umudunu Kaybetme filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Umudunu Kaybetme filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Umudunu Kaybetme filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL