6.7

76 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (108.863 OY)

Süre

1 Saat 55 Dk.

Ülke

İngiltere ABD

Yönetmen

KONUSU

Gerçekleşen normal olmayan faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli "Area X" bölgesi, onyıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Tabiat, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş vaziyettedir. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir. Bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa müddet sonra kanserden ölmüştür. 12. keşif grubunu oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. Görevleri araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır. Akıl almayacak topografik anomalilere ve yeni hayat biçimlerine tanık olan ekibin birbirlerinden gizledikleri sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (16)

@dilarakrkmz yazdı...

Paz, 15 Nis 2018, 01:06 (1 ay önce)

Yine bir kitap serisinden uyarlanmış bir yapım. Temel şeyler haricinde kitapla neredeyse hiç alakası yoktu. Kendi başına tempo ve efekt açısından güzel buldum ama senaryosu biraz sıkıntı. Bazı şeyleri değiştirmeden bıraksaydılar daha güzel olabilirdi. Ek olarak olayları fazla hızlı geçmişler 5-8 bölümlük bir mini dizi olsaydı karakter değişimine ve olaylara daha iyi altyapı sağlanabilirdi. Film olarak çok kötü değildi ama beklentimi karşılayamadı.

@dexmach yazdı...

Per, 12 Nis 2018, 19:29 (1 ay önce)

7.7 / 10

google > ego-death.   alt metni çok sevdim. self-destruction konuşması geçiyor, o noktaya dikkati gidiyor izleyicinin ama olayda bundan çok daha fazlası olan, çok salt ve özgün bir şekilde işlenmiş olan ego-death var, şaman ögeleri var, daha büyük bir bilincin parçası olmak adına kendini yok etmek var, primat zihinlerimizin ne kadar ilkel olduğu var. bunlar benim gözüme çarpanlar.   kesinlikle kötü bir film değil, sadece yüzeyde kalan senaryo biraz dizi havasında gibi. film değil de bir mini-dizi olsaydı çok güzel ve yerinde olurdu. ve kitapları okuyan biri varsa, olay ne şekilde devam ediyor, bana bilgi veren olursa sevinirim, spoiler olması çok önemli değil.

@lily-munster yazdı...

Per, 12 Nis 2018, 17:23 (1 ay önce)

Hiç yakınınızdan biri kansere yakalındı mı bilmiyorum; benim yakalandı ve kanseri atlattı. Bu hastalık teşhisinin konulduğu kişiyi ve yakınlarını da, bulaştığı hücreleri değiştirdiği gibi değiştiriyor. Film bunu gayet ilgi çekici ve duygu sömürüsü yapmadan anlatmış. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Yok Oluş filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yok Oluş filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yok Oluş filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI