7.3

350 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (432.761 OY)

Süre

1 Saat 56 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Film, ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks'in hikayesini anlatıyor. Bir uzay gemisi dünyaya iniş yapınca dünya adeta sarsılır. Amaçlarının ne olduğu bilinmeyen uzaylılarla iletişim kurmanın yolları aranmaya başlar. Uzaylılarla iletişim kurması için ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks çağrılır. Doktora yardımcı olması için de fizikçi Ian Donnelly seçilir. İkilinin artık en önemli görevi uzaylıların barışçıl mı yoksa istilacı mı olduğunu belirleyebilmektir. Bu süreçte bir diğer zorluk da ordunun ısrarcı bir şekilde saldırı yanlısı olması olacaktır...

Amy Adams

Dr. Louise...

Jeremy Renner

Ian Donnelly

Forest Whitaker

Colonel Weber

Michael Stuhlbarg

Agent Halpern

Tzi Ma

General Shang

Mark O'Brien

Captain Marks

Julia Scarlett Dan

Hannah (12...

Abigail Pniowsky

Hannah (8 ...

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (42)

@mrs-ozcan yazdı...

Çar, 25 Eki 2017, 00:53 (8 ay önce)

kolay kolay başucuma film eklemem ya da karantinaya almam. tam başuçluk bir film buldum helal olsun farklı bi konsept farklı bir bakış açısı dedim ama sonuyla düşünceelerimi yerle bir etti. bu filmden çok müthiş bir son beklentim vardı ama canım film heder oldu.

@yargic-dredd yazdı...

Çar, 04 Eki 2017, 16:12 (9 ay önce)

0.1 / 10

Üçüncü türden yakınlaşmalar özentisi dandik bi film müsveddesi. O filme ulaşması için daha kırk fırın ekmek yemesi gerek. Uzaylılarla aynı dili konuşmuyorlarmışmış... Peh! Onların anladığı dilden konuşan bir tek Çin vardı ama her zaman insanlığı kurtaran ABD bu kez uzaylıları kurtardı :)

@seinfeld yazdı...

Çar, 09 Ağu 2017, 23:34 (11 ay önce)

aynı dili konuştuğumuz kişilerle bile anlaşamıyorken bir de başka bir gezegenden ne olduğu belirsiz yaratıklarla anlaşmaya çalışmak iletişime artık pek de değer vermeyen biz insanlar için çok zor hatta çoğu zaman bir külfet olarak görüyoruz anlamayı, gerçekten dinlemeyi...   daha ne olduğu anlaşılmadan dünyanın her yerinde insanlar kaostan yararlanarak yağmalara yıkıp dökmeye başladılar. yani zor bir zamanda sakin kalmayı durup bir olanı biteni anlamaya çalışmadan düşmanca senaryolar üretilmeye başlandı.zaten amaç istila olsa ne yapsak da karşı koyabileceğimizi pek sanmıyorum üst teknolojiye karşı.film bana insanların ne kadar yıkıcı olduğunu,saldırgan olduğunu hatırlattı.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Geliş filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Geliş filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Geliş filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER