VİZYONDA

7.1

38 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (107.853 OY)

KONUSU

Filmin ana kahramanı, alacakaranlığın içinde, gerçek zamanın ötesinde açığa çıkarılabilecek, uluslararası bir casusluk görevindedir. Bütün dünyayı kurtarabilmek adına, çıktığı yolculukta tek sahip olduğu donanımı bir kelimeden oluşur: Tenet.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@milenazen

1 hafta önce

Anlamak için çırpınıyor buluyorsunuz kendinizi bu doğru, ama bittiğinde şahane bir tat bıraktı bende, çok beğendim...

@darkblue

2 hafta önce

7 / 10

Nolan’ın büyük bir yönetmen olduğu konusunda tartışma yok, filmografisine şöyle bir göz attığımızda anlarız bunu. İşini ciddiye alıyor, teknik kısma fazlasıyla hakim, ancak gerçek bir sinefilin bir filmde arayacağı o derinlik hep bir parça eksik kalmıştır onda. Filmlerini devamlı tetikte, neyi kaçırıyorum acaba, noldu şimdi burda modunda izletmek istediği için, zeka oyunları hikayenin hep önüne geçmiştir. Bu da bazı filmleri hariç izleyince hayranlık uyandıran ama duygusal bağ kuramadığımız filmler ortaya çıkarmıştır. Bu filmde ise derinlik namına nerdeyse hiçbir şey yok. Tüm emeğini görsel olarak etkileyici sahneler çekmek için harcamış o arada da senaryoyu, karakter gelişimini, çatışma noktalarını falan umursamamış gibi. Kendisinin de çokça eleştirdiği iyinin ve kötünün net olarak ayrıldığı,içinde illaki dünyayı kurtarma misyonunun olduğu, senaryonun yavanlığını görsel şölenle kapatmaya çalışan marvel filmlerinden çok da farklı olmaya
... Devamı
Nolan’ın büyük bir yönetmen olduğu konusunda tartışma yok, filmografisine şöyle bir göz attığımızda anlarız bunu. İşini ciddiye alıyor, teknik kısma fazlasıyla hakim, ancak gerçek bir sinefilin bir filmde arayacağı o derinlik hep bir parça eksik kalmıştır onda. Filmlerini devamlı tetikte, neyi kaçırıyorum acaba, noldu şimdi burda modunda izletmek istediği için, zeka oyunları hikayenin hep önüne geçmiştir. Bu da bazı filmleri hariç izleyince hayranlık uyandıran ama duygusal bağ kuramadığımız filmler ortaya çıkarmıştır. Bu filmde ise derinlik namına nerdeyse hiçbir şey yok. Tüm emeğini görsel olarak etkileyici sahneler çekmek için harcamış o arada da senaryoyu, karakter gelişimini, çatışma noktalarını falan umursamamış gibi. Kendisinin de çokça eleştirdiği iyinin ve kötünün net olarak ayrıldığı,içinde illaki dünyayı kurtarma misyonunun olduğu, senaryonun yavanlığını görsel şölenle kapatmaya çalışan marvel filmlerinden çok da farklı olmayan bir film var karşımızda. İnsan bir Dark knight filmindeki antagonist jokere bakıyor bir de şu filmdeki rus oligarka olur şey değil hakikaten. Seyir zevki olarak gerçekten tatmin edici bir film ama izledikten sonra insan eee noldu şimdi, niye bu kadar acele gerçekleşiyor her şey, şu invert olayı nedir nasıl ortaya çıktı anlatın biraz, patlama çatlamaya bir ara verin de bizi de dahil edin şu hikayeye demekten kendini alamıyor.

@yargic-dredd

2 hafta önce

1 / 10

Ey edip Adana’da pide ye!

Bu Nolan ne zaman iyi bir film çekecek! Yine Nolan, yine hayal kırıklığı.

@whitebeard

2 hafta önce

Bence Nolan ın şu ana kadar yaptığı en tartışmalı film. Çünkü beğeneni de çok beğenmeyeni de. Hatta şu an itibari ile beğenmeyen kesim beğenen kesimden daha fazla. Ben ise filmi beğenen kesimdeyim. Şu senaryoyu başka bir yönetmen yapsaydı eminim elinde patlardı. Çok kafa yorulmuş bir konu, çok emek harcanmış bir film. Benim de anlamadığım noktalar var fakat bu noktaları filmi bir kaç kez daha izleyerek ve bol bol film hakkında review okuyarak kapatmaya çalışacağım. Müziklerine ayrı bir parantez açmak istiyorum. Şahsen ben bayıldım. Sahnelere çok uygun seçimler olmuş. Bu konuda ludwig goransson u tebrik ediyorum.

Edit: Yazmak istemezdim ama cingöz recai, deli yürek tarzı yapımları başucuna almış kurtlar vadisi filistin filmini izleyin izletin diyen bir takım profillerin beğenmediği film.
O

@omer215

2 hafta önce

7 / 10

Sürekli bir olayın içindeyiz. Bitmeyen bir aksiyon, defalarca kez izlenebilcek bir film o yönden insanı tatmin etsede işleniş ve karakterlerin derinliği, bunca olay ve koşuşturmacanın yanında çok gölgede kalmış.

@bahilas

3 hafta önce

7.1 / 10

Hızlı ve karmaşık ilerliyor. Kaçırmış olabileceğiniz şeyler için tekrar izleme ihtiyacı hissedebilirsiniz.

@muhammed-b

3 hafta önce

Tarkan’ın kendini geliştirememesi gibi Nolan’da da durum aynı. Büyük paralar, büyük prodüksiyonla göz boyamaca. Aşırı hızlı bir film her şey anlatılmış. Klasik kötü adam aynı takımdan filmi.

@sinebiyat

3 hafta önce

1 / 10

Vizyonda olduğu için şurası şöyleydi, burası böyleydi diye uzun uzun yorum yapmak istemiyorum. Vizyondan kalkınca ikinci bir yorumla düşüncelerimi sahne sahne anlatırım. Şimdilik şu kadarını söyleyebilirim ki; Zaten uzun zamandır düşe kalka devam eden Nolan Sinemasının ÇÖKÜŞÜ..!

Elle tutulur hiçbir yönü olmayan, net kötü bir film.
SPOILER

Tenet filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tenet filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tenet filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL