8.3

1,456 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.8 (2.109.708 OY)

KONUSU
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobbun bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu y ... Devamı
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobbun bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur. Cobba içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız başlangıçı tamamlayabilirse...

Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobbun görebildiği bir düşmandır.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mervenur94

8 ay önce

9.1 / 10

Özgün senaryosu ile beni benden aldı.
L

@lbagam

10 ay önce

9.5 / 10

Her izleyişimde daha çok ayrıntı yakaladığım film.

@erdemtekin

11 ay önce

Nolan’ın filmleri için ayrı bi’ başlık açılmalı: Zeki Filmler. Bir Kubrick gibi katman katman işlemiyor filmi ama rüyaların katmanları gerçekten teknik kokuyor. Film abartıldığı kadar güzel.

@ogretmenadam

1 yıl önce

Ben bu tarz senaryoları oldum olası sevmem. Film dediğin bir nebze de olsa seni hayatın içine çekecek azizim.

@warriorpoet

2 yıl önce

Bir tren bekliyorsun. Seni uzaklara götürecek bir tren. Trenin seni nereye götürmesini umduğunu biliyorsun, ama emin değilsin. Ama önemi yok. Bir trenin seni nereye götüreceğini nasıl umursamazsın? Çünkü birlikte olacaksınız.
K

@karadenizli

4 yıl önce

Sadece filme odaklanacak bir ortamda izleyin.Konuya takılmadan filmin gerçekliğine bırakın kendizi.Mutlaka izleyin

@sezgiii

4 yıl önce

7 / 10

Beyin yakan filmlerden biri bana göre. İzle çıldır.. Kelimeler bazen kifayetsiz kalır ya işte öyle bir şey..

@oldiessong

5 yıl önce

10 / 10

Bu filmi izledikten sonra Christopher Nolan'ın bütün filmlerini baştan aşşağı izledim. Adamın zekasının kendine hayran bırakmaması elde değil.Sonunu anlamak için oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Ayrıca aday gösterildiği yıl Oscar alamaması bana göre Oscar'ın saçma sapan bir yöntemle seçildiğinin kanıtıydı.

@marylandd

5 yıl önce

Bir nolan klasiği
S

@subcomanmarcos

6 yıl önce

10 / 10

rüyalar, rüyalar tek kelime harika!

@nilscc

6 yıl önce

10 / 10

bol kafa karıştırmasına rağmen kafanızın karışmasından zevk alacağınız bir film.

@kartalpusat

6 yıl önce

10 / 10

Filmi izlerken sürekli pür dikkattim.Aman herhangi bir şeyi kaçırmayayım diye heyecenla odaklandım.Ben genelde film izlerken ara ara sıkılır telefona bilgisayarda başka şeylere bakar ara veririm ama bu film hariç kurgu senaryo efektler ve her şey muhteşemdi.İlkkez atlamadan ve aralıksız izlediğim bir filmdi galiba.Bence daha iyi yerleri hakediyor.

@film_kadini

6 yıl önce

8.8 / 10

Nasıl bir filmdin sen öyle? İnsan zihninin derinliği hakkında tekrar düşündürdün bizi. Rüya içinde rüya görmeleri gösterdin. Başlarda sıkmadın değil hani ama olayı anlayınca sevdirdin kendini. Hepsini anlamadık ayrı mesele de :) Bir de dünyadaki 5 dk'nın rüyada 60 dk'ya tekabül ettiğini bilgi olarak ekledin ya helal..seni izleyenlerin belli bir kısmı rüya konusunu araştırıp lucid rüyalara kadar okuyacak kesin :)

@gaddar_kerim

7 yıl önce

Buna film diyenin alnını karışlarım !

Vurup kafayı yatsam göreceğim rüya bundan daha keyifli olurdu.

@ciuv

7 yıl önce

Jackie Chan filmlerinden başka film izlemediğim için filmi pek anlayamadım.
SPOILER

Inception filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Inception filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Inception filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL