Yönetmen
|
Christopher Nolan
|
Senarist
|
Christopher Nolan
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ortak Yapımcı
|
Thomas Hayslip
|
Yapım Muhasebecisi
|
Myriam Loukili
|
Dublörler Koordinatörü
|
Tom Struthers
|
Yardımcı Butafor
|
Amin Rharda
, Erick Garibay
, Darryl Paterson
, Glenn Forbes
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Nilo Otero
, Ahmed Hatimi
|
Oyuncu Asistanı
|
Tommaso Colognese
, Satch Watanabe
, Mardie Anderson
, Jason Irizarry
, Carrie Gooch
, Kevin Proctor
|
Yapım Sorumlusu
|
Elona Tsou
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
David E. Hall
|
Set Dekorasyon Satın Alma Sorumlusu
|
Helen Kozora
|
Ses Mikseri
|
Ed Novick
, Steve Nelson
|
Jenerik Mikser
|
Alan Meyerson
|
Işık Teknisyeni
|
Jeff Chassler
, Dara Norman
, Eugene Grobler
, Christopher Franey
, Gabriel J. Lewis
, Landin Walsh
, Ryan Huston
, Steve Zvorsky
|
1. Kamera Asistanı
|
Hugues Espinasse
|
Işık Asistanı
|
Manuel Gaspar
|
Set Sağlıkçısı
|
Jason Inman
, Emily O'Banion
|
Yapım Kontrolörü
|
Helen Medrano
, Frédéric Greene
|
Ses
|
Nourdine Zaoui
, Christopher Atkinson
, Michael Babcock
, Paul Berolzheimer
, Andrew Bock
, Graham Colwell
, Tawa K. Durowoju
, John P. Fasal
, Christopher Flick
, Eric Flickinger
, Matt Gruber
, Lora Hirschberg
, Richard King
, R.J. Kizer
, James P. Lay
, Scott R. Lewis
, Mike Markiw
, Michael W. Mitchell
, Alyson Dee Moore
, Sterling Moore
, William Munro
, Steve Nelson
, Ed Novick
, Thomas J. O'Connell
, Eric Potter
, Brian Power
, David Raymond
, Gary Rizzo
, Brian Robinson
, John Roesch
, Karym Ronda
, Michael Semanick
, Bruce Tanis
, Bryan O. Watkins
, Hugo Weng
, Linda Yeaney
, Lawrence L. Commans
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Cyril Kuhnholtz
, Ryan Monro
, Ray Garcia
|
Marangoz
|
John Whitby
, Josh O'Neill
, Tony Marks
, Alan Neighbour
|
İlave Ses Yeniden Kayıt Karıştırıcısı
|
Michael Babcock
|
Görsel Efektler Sanat Yönetmeni
|
Gurel Mehmet
|
VFX Sanatçısı
|
Nicola Hoyle
|
Hava Kamerası Teknisyeni
|
Dane Bjerno
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Ian Franklin
, Charlie McIntyre
|
Müzik Editörü
|
Ryan Rubin
|
Şoför
|
Robert E. Dingle
, Olivier Suffert
, Alexander Aben
, Chuck Martinez
, Kevin Caira
, Bruce Toy
, Chad Wadsworth
, Ryan Allen
, Cammie Caira
, Alice Cordie
, Charles Miambanzila
, Chris Morse
, Andrew Thurlbourne
, Terry Woodcock
, Danny Bress
, Denis Gilmore
, Alexandre Thiery
, Jamie Barham
, Kaiser Clark
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
John Norster
, Terry Anderson
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Peter Olliff
, Llyr Tobias Johansen
, Paula Diane Lopez
, Katy Mummery
, Michelle Kuginis
, Ali Ingham
|
Modelleme
|
Steve Newburn
, Adam Mull
, Emily Kwong
, Adam Gelbart
, Nicholas Hiegel
, Enrico Altmann
, Noah DePietro
, Dave Horowitz
, Kayte Sabicer
, Marcelo M. Santos
, Paula Schneider
|
Yardımcı Editör
|
Donald Likovich
, Paula Suhy
, Alexis Seymour
, Scott Wesley Ross
, Christy Richmond
, Katie Hedrich
, Ben Renton
|
Saç Bölüm Yöneticisi
|
Janice Alexander
|
1. Yardımcı Ses Editörü
|
Andrew Bock
, Linda Yeaney
|
Animasyon
|
Dorian Knapp
, Stewart Ash
|
Ressam
|
Ben Woodworth
, David Carberry
, Samuel Pactol
, Rossana De Cicco
|
VFX Sanatçısı
|
Terry Marriott
, Paul Boyd
, Sotiris Georghiou
, Joe Thornley
, Mahesh Kumar
, George Plakides
, Erik Tvedt
, Dominic Carus
|
Birim Yöneticisi
|
David Campbell-Bell
, Kevin Jenkins
, Richard Berkeley
, Kevin Westley
|
Özel Efektler
|
Robert Cole
, Jason McCameron
, Paul Harford
, Alexander Fabre
, Tom Goodman
, Ryan Amborn
, Pete Britten
, John P. Cazin
, Kelly Coe
, Chris Corbould
, Ian Corbould
, Lynne Corbould
, John J. Downey
, Dave Eltham
, Jody Eltham
, Scott R. Fisher
, Michael Fox
, Adam Gelbart
, Kevin Herd
, Nicholas Hiegel
, Thomas R. Homsher
, Chris 'Flimsy' Howes
, Matthew Johnson
, Michael Kay
, Paul Knowles
, Daniel Massett
, Jeremy Maupin
, Peter Notley
, Hanin Ouidder
, Amanda Paller
, Jason Paradis
, Carlo Perez
, Roy Quinn
, Simon Quinn
, Michael Rifkin
, Jim Rollins
, Maurice Routly
, Robert L. Slater
, Leo Leoncio Solis
, Mark Stanton
, Christopher A. Suarez
, Clark Templeman
, Eric Vrba
, Gareth Wingrove
, Jay King
, Terry W. King
, Andy Simm
, Jon Thackery
, Blumes Tracy
, Graham S. Hollins
, Nigel Sinclair
|
İlave Kamera
|
Nick Infield
|
Negatif Kesici
|
Mary Beth Smith
|
Yapım Sanatçısı
|
Guy Dyas
|
Ultimate Arm Operatörü
|
Sky Rockit
|
2D Sanatçısı
|
Wesley Roberts
|
Sekans Süpervizörü
|
Astrid Busser-Casas
|
Üretim Hizmetleri
|
Zakaria Alaoui
, John Bernard
, Chris Brigham
, Jordan Goldberg
, Thomas Hayslip
, Christopher Nolan
, Kanjirô Sakura
, Yoshikuni Taki
, Emma Thomas
, Thomas Tull
|
Müzik
|
Hans Zimmer
, Yasmeen Al-Mazeedi
, Ryeland Allison
, Christopher Anderson-Bazzoli
, Roger Argente
, Lorne Balfe
, Mark Berrow
, Chuck Choi
, Peter Davies
, Matt Dunkley
, Richard Edwards
, Geoff Foster
, Bruce Fowler
, Alex Gibson
, Gavin Greenaway
, Tina Guo
, Zack Hemsey
, Michael Higham
, Andrew Kawczynski
, Steven Kofsky
, Peter Lale
, Roger Linley
, Steve Mair
, Johnny Marr
, Alan Meyerson
, Perry Montague Mason
, Tom Pigott Smith
, Anthony Pleeth
, Satnam Ramgotra
, Ryan Rubin
, Adam Schmidt
, Mary Scully
, Jacob Shea
, Owen Slade
, Peter Oso Snell
, James Thatcher
, Richard Watkins
, Mel Wesson
, Jonathan Williams
, Warren Zielinski
, Rachel Bolt
, Walt Fowler
, Rick Giovinazzo
, Kevin Kaska
, Frank Macchia
, Yvonne S. Moriarty
, Ed Neumeister
, Czarina Russell
, Carl Rydlund
|
Sinematografi
|
Wally Pfister
|
Makyaj Sorumlusu
|
Luisa Abel
, Sonia Akouz
, Janice Alexander
, Elena Arroy
, Terry Baliel
, Kathryn Blondell
, Carlton Coleman
, Maggie E. Elliot
, Darlene Forrester
, Connie Grayson Criswell
, Sian Grigg
, Chris Grondin
, Joel Harlow
, Teressa Hill
, Michael Shawn McCracken
, Sasha McLaughlin
, Matthew W. Mungle
, Sharon O'Brien
, Koji Ohmura
, Fulvio Pozzobon
, Samantha Rumball
, Hicham Sahi
, Justin Stafford
, Estelle Tolstoukine
, Jay Wejebe
, Aya Yabuuchi
, Frédérique Arguello
, Jamie Hess
|
Butafor yapımcısı
|
Michael Pennington
|
Operasyon Yöneticisi
|
Sam Breckman
, Gilles Castera
, Jan Foster
, David E. Hall
, Benoit Hemard
, Kevin Jenkins
, Mark Mostyn
, Michael Murray
, Brian Leslie Parker
, Barbara Russo
, Elona Tsou
, Kevin Westley
, James Babiarz
, Kim Bailey
, Roger Mohn
|
İkinci Birim
|
Mohamed Essaghir Aabach
, Tarik Ait Ben Ali
, Yann Mari Faget
, Kevin Frilet
, Tetsuo Funabashi
, Lorie Gibson
, Richard Graysmark
, Ahmed Hatimi
, Sarah Hood
, Brandon Lambdin
, Nilo Otero
, Gregory J. Pawlik Jr.
, Gordon Piper
, Tracey Poirier
, Mohammed Hamza Regragui
, William D. Robinson
, Jody Ryan
, Brian Sepanzyk
, Tom Fenwick Smith
, Sonic
, Paula Turnbull
, Delphine Bertrand
, Carole Schmidlin Blanchard
, Aurore Coppa
, Vanessa Djian
, Gil Kenny
, Louis-Julien Petit
|
Editoryal Hizmetler
|
Susan Bliss
, Jimmy Christophe
, Steven Cuellar
, Kate Denning
, K.C. Fitzgerald
, Katie Hedrich
, John Lee
, Eric A. Lewy
, Donald Likovich
, Hailey Murray
, David Orr
, Daniel Paress
, Ben Renton
, Christy Richmond
, Laura Rindner
, Scott Wesley Ross
, Alexis Seymour
, Bobbie Shay
, Mary Beth Smith
, Jeff Smithwick
, Paula Suhy
, Nick Timms
, Jeff Etcher
, Jeff Pantaleo
, Kostas Theodosiou
|
Mekan Yöneticisi
|
Youssef Abagourram
, El Mahjoub Ahbid
, Lori A. Balton
, Elhoussaine Baouzine
, Driss Benchhiba
, Jason Collier
, Nick Daubeny
, Mandi Dillin
, Kai Ephron
, Andrew Ewert
, Julien Gayot
, Michael Glaser
, Khalid Guouram
, Faical Hajji
, Jonathan Hook
, Ilt Jones
, Arnaud Kaiser
, Dan Kuzmenko
, Christopher Lee
, David O'Reilly
, Kamal Ounejjar
, Emma Pill
, David Pinnington
, David Seaton
, Tomohiko Seki
, Jay St. Louis
, Keomanee Vilaythong
, Michael Wesley
, Nancy Wong
|
Diğer
|
Morgan Ahlborn
, Rio Ahn
, Nino Aldi
, Erik Altstadt
, Sam Alvelo
, H. Leah Amir
, Mardie Anderson
, Bob Bedard
, Omar Benbrahim
, Bouchra Bentayeb
, Mustapha Bentayeb
, Agnes Bermejo
, Kohl V. Bladen
, Rey Boemi
, Kevin Boyd
, Amanda Brand
, Cheryl Brauer
, Matt Brewer
, Francie Brown
, Kyle Photo Bucher
, Valeria Bullo
, David A. Burt
, RJ Casey
, Jayson Chang
, Sean Ip Fung Chun
, Brian Clark
, Kaiser Clark
, Tommaso Colognese
, Kit Conners
, Fabrizia Dal Farra
, Bryan Davis
, Darius de Andrade
, Joe Downs
, Helen Christine Dwyer
, Dave Evans
, Tony Fang
, Michael James Faradie
, Timothy Farmer
, Lauren Fash
, Glenn Ferrara
, Jeff Feuerhaken
, Caroline Fife
, K.C. Fitzgerald
, Tom Forbes
, Hollie Foster
, Colter Freeman
, Kim Goddard-Rains
, Evan Godfrey
, Otniel Gonzalez
, Carrie Gooch
, Derick Green
, Frédéric Greene
, Linda Griffis
, Khalid Guouram
, Chris Hall
, Alanna Hanson
, Lindsay Heller
, Robert Hoehn
, Craig Hosking
, Tara Howie
, Jeff Hubbard
, Carole Humphreys
, Ryley Huston
, Jason Inman
, Jason Irizarry
, C.J. Izzo
, Carlton Jarvis
, Kelly Johnson-Beaven
, Ashlie Jump
, Heather Kehayas
, Alex Kerr
, Brian Kobo
, Khadja Koulla
, Max Kronick
, Brian Kruse
, Robert Lamkin
, Ron Landry
, Kelly Lane
, Kerrie Lloyd
, Jordan Londe
, Alex Loubert
, Myriam Loukili
, Bryan Lu
, Harry Lu
, Michael David Lynch
, Aurélie Maerten
, Daniel F. Malone
, Tucker Maloney
, Hellen Marin
, Luke Maxcy
, Becky Maxwell
, Mousy McCallum
, Darin McCormick-Millett
, Kyla McFeat
, Fiona May McLaren
, Mark McSorley
, Helen Medrano
, Nolan B. Medrano
, Frédéric Millet
, Emma Moffat
, Craig Myers
, Dillon Neaman
, Tien Nguyen
, Mandy Noack
, Frédéric North
, Samantha Nottingham
, Emily O'Banion
, Simon O'Connell
, Shuhei Okabayashi
, Benjamin Ochieng
, Peres Owino
, Carrie Oyer
, Sarah Adela Tirado
, Gerson Paz
, Peggy Pere
, Carlo Pratto
, Kevin Proctor
, Troy Proffitt
, Michael Prokop
, Alexandra Pursglove
, Mohammed Hamza Regragui
, Jamie Reiff
, Mishi Reyes
, Hallam Rice-Edwards
, Alex Richard
, Bruce A. Ross
, Prashant Roy
, Paul Michael Saldana
, Lena Schmigalla
, Pollyanna Seath
, Joss Skottowe
, Zack Smith
, Kori Sparks
, Sarah Spearing
, James Starr
, Erin Stern
, Anthea Strangis
, Matthew Switzer
, Aya Tanimura
, Katherine Tibbetts
, Joel Tobman
, Craig Topham
, Sandralynn Trent
, Barbara Unrau
, Amy Venghaus
, Ben Vokes
, Satch Watanabe
, Kevin Westley
, Alexander Hamilton Westmore
, Roger Williams
, Richard S. Wilson
, Jeff Winkle
, Michelle Wraight
, Richard Manlove
, Sean Yopchick
, Raymond Yu
, Ian Zweig
, Ryan Babbs
, Kris A. Jeffrey
, Juliette Crété
, Greg Silverman
, Saad Ajedigue
, Crystal Munson
, Ryan B. Young
|
Diğer
|
Christopher Nolan
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Guy Dyas
|
Yangın Teknisyeni
|
Michael Kay
|
Şef
|
Michael Prokop
|
Deniz Koordinatörü
|
Daniel F. Malone
|
Görsel Efektler Teknik Yönetmeni
|
Muhittin Bilginer
, David Hyde
, Jean Claude Nouchy
|
Ön Işıklandırma Şefi
|
Scott Patten
, Don Telles
, Sylvain Bardoux
, Laurent Martin
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Hallam Rice-Edwards
, Bryan Davis
, Bouchra Bentayeb
, Cheryl Brauer
, Frédéric Millet
|
3. Yardımcı Yönetmen
|
Sarah Hood
, Brian Sepanzyk
, Mohamed Essaghir Aabach
, Lorie Gibson
, Gordon Piper
, Jody Ryan
|
İnşaat Formeni
|
Henry Stuart John
|
Ses Kayıtçısı
|
Karym Ronda
|
Baş Kostümcü
|
Laurence Caines
, Sonny Merritt
|
Hareket Eşleştirme Sorumlusu
|
Daniel Baldwin
|
Post Prodüksiyon Asistanı
|
Steven Cuellar
, Jeff Winkle
, Bobbie Shay
|
Kamera Teknisyeni
|
Brannon D. Brown
, Victor Abadia
, Colin Allen
, Brahim Amarak
, Adil Arbouch
, Zakaria Badreddine
, Wayne Baker
, Greg Baldi
, Sylvain Bardoux
, Scott Barnes
, Greg Beaton
, Allan Belyea
, Abderrahim Bissar
, Dane Bjerno
, Hans Bjerno
, Kevin Boyd
, Walter Byrnes
, Adam Camacho
, Steve Charnow
, Jeff Chassler
, Wailoon Chung
, Jonathan Clark
, Cary Cooper
, Pierre-Loup Corvez
, John Crimins
, David Draper
, Antonin Drigeard
, Jean-François Drigeard
, Michael Duarte
, Arthur Ehret
, Charles Ehrlinger
, Jonathan England
, Derrick Esperanza
, Hugues Espinasse
, Matt Floyd
, Christopher Franey
, Ian Franklin
, Chris Funk
, Grégori Gajéro
, Ray Garcia
, Manuel Gaspar
, Cory Geryak
, Eric Gies
, Mike Gould
, Eugene Grobler
, Thibaut Guenois
, Steven A. Guerrero
, Hassan Hajhouj
, Alan Hall
, Bob Hall
, Graham Hall
, Mark Hanlon
, Eldon Hansen
, Daniel Hegarty
, Andy Hopkins
, Ryan Huston
, Nick Infield
, Paul Jarvis
, Damien Jousselin
, Martin Keough
, Jason Kilgore
, Sam Kite
, Cyril Kuhnholtz
, Thami Lahrach
, Gary Lambert
, Adam Lee
, Stephen Lee
, William Lehnhart
, Gabriel J. Lewis
, Stefan Lissner
, Andy Long
, Clive Mackey
, Laurent Martin
, Roger McDonald
, Daniel C. McFadden
, Danny McGee
, Kevin McGill
, Charlie McIntyre
, Tim Milligan
, Yasushi Miyata
, Ryan Monro
, Polly Morgan
, Melissa Moseley
, Andy Munday
, Ian Myron
, Dara Norman
, Frédéric North
, Michelle Ortt
, Brett Parnham
, Gary Parnham
, Scott Patten
, Chris Patterson
, Ben Perry
, Matt Perry
, Brooks Robinson
, Sky Rockit
, Pete Romano
, Shaun Sangkarat
, Jeremy Schonwald
, Daniel R. Schroer
, Brian Scotti
, Allison Shok
, Cricket Sloat
, Kenny Solomon
, Tony Sommo
, Trevor Steeves
, James Summers
, Larry Sushinski
, Andrew Sykes
, Don Telles
, Matthew Thiemann
, Andrew Thom
, Luke Towers
, Benjamin Vial
, Yuji Wada
, Landin Walsh
, Jessica Ward
, Rachel Wells
, Joshua Whitford
, Paul Wilkowsky
, Carrie Wilson
, Mark Wojciechowski
, Eric Yu
, Steve Zvorsky
, Mark 'Boylee' Boyle
, Tomislav Culina
, Amie Gibbins
, Andrew Learmonth
, Todd SanSone
, Nathan Spencer
, Marcel Wassink
, Kurt Finney
, Mohamed Louizi
|
Jenerik Mühendisi
|
Chuck Choi
|
Video Assist Operatörü
|
Stephen Lee
|
VFX Görüntü Yönetmeni
|
Mark H. Weingartner
|
Yetkili Görsel Efekt Yapımcısı
|
Anne Putnam Kolbe
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Clinton Wade Childress
|
Yardımcı Yönetmen
|
Tetsuo Funabashi
, Mohammed Hamza Regragui
, Kevin Frilet
|
Kamera Yükleyici
|
Michelle Ortt
|
Set Şefi
|
Scott Bobbitt
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Hans Zimmer
|
Makyaj Sanatçısı
|
Aya Yabuuchi
, Sian Grigg
, Sonia Akouz
, Maggie Elliott
|
Renk Zamanlayıcı
|
David Orr
, Jeff Smithwick
|
Sanat Yönetimi
|
Luke Freeborn
, Andy Thomson
, Jason Knox-Johnston
, Dean Wolcott
, Paul Laugier
, Bill Ives
, Matthew Gray
, Brad Ricker
, Charlsey Adkins
, Rich Andrade
, Dominique Arcadio
, Alfred A. Arndt
, Abdellah Baadil
, Tamar Barnoon
, Jim Barr
, Sarena Bhargava
, Mark Bialuski
, Scott Bobbitt
, Mike Bomar
, Nicolas Brechat
, Sophie Bridgman
, Matthew Broderick
, Gregory Byrne
, David Carberry
, Aric Cheng
, Clinton Wade Childress
, Paul Christopher
, Lisa Chugg
, Dawn-Anne Coulson
, Richard Crain
, Rossana De Cicco
, Hélène Dubreuil
, Karim Elamri
, William Eliscu
, Lahcen Elyazidi
, James Enright
, Houman Eshraghi
, Zachary Fannin
, Robert Fechtman
, James Fennessy
, Chris Fix
, Glenn Forbes
, Sara Gardner-Gail
, Erick Garibay
, Neil Garland
, Philippe Gaulier
, John Giuliano
, Carmine Goglia
, Shelly Goldsack
, Dean Goodine
, David Gray
, Gabriel Hardman
, Paul Healy
, J. Bryan Holloway
, John Horning
, Geoff Hubbard
, Crystal Husum
, Abdenabi Izlaguen
, Henry Stuart John
, Michael Jones
, Thomas Jones
, Ashlie Jump
, Steven Kajorinne
, Jonas Kirk
, Chris Kitisakkul
, Helen Kozora
, Gary Lambert
, Justin J. LaPresle
, Peter Lee
, Jennifer Lewicki
, Scott Maginnis
, Jason Mahakian
, Tony Marks
, Adam McCreight
, Alan McCullagh
, Robert McKinnon
, David Meeking
, Garry Moore
, Amanda Moss Serino
, Tiara Motem
, Adam Mull
, Sebastiano Murer
, Alan Neighbour
, Antonio Nogueira
, Josh O'Neill
, Cesar Orozco
, Samuel Pactol
, Sam Page
, Edward V. Pannozzo
, Darryl Paterson
, Alan Payne
, Michael Pennington
, Thibaut Peschard
, Carl Peters
, Kate Pickthall
, Francois Poublan
, Rachid Quiat
, Eric Ramirez
, Charlotte Raybourn
, Amin Rharda
, Malcolm Roberts
, Eric Rood
, Steve Rosolio
, Steve Salazar
, Scott Schneider
, Matt Sims
, Brett C. Smith
, Sophie Tarver
, Gregor Telfer
, Daniel Thompson
, Bradley Torbett
, Bryan Turk
, Adrian Valdes
, Robert Voysey
, Frank Walsh
, Pete Washburn
, Nathaniel West
, John Whitby
, Luke Whitelock
, Cale Wilbanks
, Carl Wilson
, Liloa Wong
, Ben Woodworth
, Marcel Worch
, Matt Wynne
, Michael Biggie
, James Collins
, Val Drake
, Gregory S. Hooper
, Ray Maxwell
, Gary Metzen
, Eddie Murphy
, Edward Skade
, Kate Stamp
, Jack White
, Philip Ginolfi
, Wayne Hammond
|
Yapım Yöneticisi
|
Jan Foster
, Gilles Castera
, Sam Breckman
, Michael Murray
, Barbara Russo
, E.M. Bowen
|
1. Yardımcı Editör
|
Laura Rindner
, Eric A. Lewy
|
Set Yapım Asistanı
|
Nino Aldi
, Omar Benbrahim
, Tien Nguyen
, Erin Stern
, Jeff Hubbard
, Amy Venghaus
, Kyle Photo Bucher
, Adam Slutsky
, Emma Moffat
, Olivia McCallum
, Sam Alvelo
, Jayson Chang
, Heather Kehayas
, Kelly Lane
, Mandy Noack
, Gerson Paz
, Prashant Roy
, Sean Ip Fung Chun
|
Butafor
|
Scott Maginnis
, Shelly Goldsack
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Gary Rizzo
, Lora Hirschberg
|
Dublörler
|
Diana R. Lupo
, Chris Webb
, Younes Afroukh
, Faycal Attougui
, Dean Bailey
, Hami Belal
, Tarik Belmekki
, Yannick Ben
, Guy Bews
, Andy Bradshaw
, Shane Brewer
, Richard Bucher
, Richard Burden
, Allison Caetano
, Bruce Cain
, Marvin Campbell
, RJ Casey
, Douglas Chapman
, Mark Chavarria
, Mike Ching
, Tom Cohan
, Eliza Coleman
, Brent Connolly
, Chad Cosgrave
, George Cottle
, Garvin Cross
, Steve DeCastro
, Duane Dickinson
, Wade Eastwood
, Marny Eng
, Rick English
, Roel Failma
, Mark Fichera
, Marie Fink
, Duffy Gaver
, Jason Glass
, Steve Griffin
, Noureddine Hajoujou
, Bobby Holland Hanton
, Adam Hart
, Logan Holladay
, Sy Hollands
, Gary Hoptrough
, Dave Hospes
, Jason Hunjan
, Stephen Izzi
, Terry Jackson
, Dave Judge
, Luke Kearney
, Jess King
, Jon Kralt
, Theo Kypri
, Nito Larioza
, Tony Lazzara
, Danny Le Boyer
, Maurice Lee
, Terry Leonard
, Gérard Lesage
, James Lew
, Michael Li
, Aaron Lee Lopez
, Philippe Losson
, David McKeown
, Rick Miller
, Sean Morrissey
, Monia Moula
, Neil Murray
, Scott Nicholson
, Lin Oeding
, Audrey Ottaviano
, Alexandre Ottoveggio
, Sébastien Peres
, Monte Rex Perlin
, Norb Phillips
, Andy Pilgrim
, Cedric Proust
, Mark Rayner
, Rex Reddick
, Simon Rhee
, Michael Rich
, Scotty Richards
, Tracey Ruggiero
, Tony Sagastizado I
, Brandon Sebek
, Diz Sharpe
, Gunter Simon
, Paul Sklar
, Jodi Stecyk
, John Stoneham Jr.
, John Street
, Tom Struthers
, Melissa R. Stubbs
, Mens-Sana Tamakloe
, Philip Tan
, Marlow Warrington-Mattei
, Chrissy Weathersby Ball
, Jim Wilkey
, Brent Woolsey
, Harry Wowchuk
, Richard Wu
, Othman Ilyassa
, Daniel Girondeaud
, Terry Leonard
, Michael Caradonna
, Kevin Lyons
, Ryan B. Young
, Joseph Beddelin
|
Boom Operatörü
|
Christopher Atkinson
, Brian Robinson
|
Müzisyen
|
Johnny Marr
, Bruce White
, Satnam Ramgotra
, Mark Berrow
, James Thatcher
, Steve Mair
, Tina Guo
, Rachel Bolt
, Roger Linley
, Jonathan Williams
, Yasmeen Al-Mazeedi
|
Baş Kuaför
|
Terry Baliel
, Sharon O'Brien
|
İlave Müzik
|
Lorne Balfe
|
Set Kostümcüsü
|
Nancy Thompson
, David Fernandez
, Philip Goldsworthy
, Elizabeth Frank
, Sean Haley
, Heather Moore
, Kelly Porter
, Ciara McArdle
, Caroline Delaney
|
Diyalog Editörü
|
Hugo Weng
|
Yapım Koordinatörü
|
Brian Kobo
, Katherine Tibbetts
, Sarah Spearing
, Agnes Bermejo
, Kim Goddard-Rains
, Michelle Wraight
, Khadja Koulla
, Hollie Foster
, Jennifer Webb
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Chris Corbould
|
Eş Yapımcı
|
Jordan Goldberg
|
Hazır Boyacı
|
Carmine Goglia
|
Kondüktör
|
Matt Dunkley
|
Set Dekorasyon
|
Douglas A. Mowat
, Larry Dias
, Lisa Chugg
, Hélène Dubreuil
, Paul Healy
|
Yapımcı
|
Christopher Nolan
, Emma Thomas
, Kanjirô Sakura
, Yoshikuni Taki
|
Görüntü Yönetmeni
|
Wally Pfister
|
Oyuncu Seçimi
|
John Papsidera
, Maryellen Aviano
, Lauren Cokeley
, Jennifer Cram
, Elaine Grainger
, Barbara Harris
, Brandi S. Hawkins
, Jason Hilton
, Zinedine Ibnou Jabal
, Dylan Jury
, Mariann H.W. Lee
, Alyson Lockwood
, Rose Wicksteed
|
Editör
|
Lee Smith
|
Set Yapımcısı
|
John Bernard
, Zakaria Alaoui
|
ADR ve Dublaj
|
Hélène Cardona
, Peres Owino
|
Kostüm Tasarımı
|
Jeffrey Kurland
|
Set Tasarımı
|
Robert Fechtman
, Aric Cheng
, Jim Barr
|
Orkestra Şefi
|
Kevin Kaska
, Bruce Fowler
|
Sorumlu Sanat Yönetmeni
|
Brad Ricker
, Frank Walsh
|
Set
|
Paul Wilkowsky
, Adam Camacho
, Shaun Sangkarat
, Trevor Steeves
, Pierre-Loup Corvez
, David Draper
, Charles Ehrlinger
, Hassan Hajhouj
, Matt Perry
, Tony Sommo
, Benjamin Vial
, Mark Wojciechowski
, Arthur Ehret
, John Curran
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Paula Turnbull
, Richard Graysmark
, Yann Mari Faget
, William D. Robinson
, Tracey Poirier
, Brandon Lambdin
|
Yönetici yapımcı
|
Chris Brigham
, Thomas Tull
|
ADR Editörü
|
R.J. Kizer
|
Yardımcı
|
Rio Ahn
, Raymond Yu
, Brian Kruse
, Richard Wulf
, Fabrizia Dal Farra
, David A. Burt
, Michael James Faradie
, Caroline Fife
, Alex Richard
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Brian Leslie Parker
, Mark Mostyn
, Shuhei Okabayashi
|
Teşekkürler
|
Diego Stocco
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Mike Chambers
, Matthew Plummer
|
Bilgisayar Grafik Sorumlusu
|
Stuart Farley
, Alison Wortman
, Aleksandar Pejic
, Dan Neal
, Philippe Leprince
, Vanessa Gratton
, Phillip Johnson
|
Birim Reklamcısı
|
Amanda Brand
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Matt Sims
, Abdellah Baadil
, Chris Kitisakkul
, Rachid Quiat
|
Görsel Efektler
|
Ian Hunter
, David Sanger
, Shannon Blake Gans
, Forest P. Fischer
, Robert Spurlock
, Stewart Ash
, John P. Cazin
, Alexandre Millet
, Roy Goode
, Paul Brannan
, Brandon Seifert
, Miodrag Colombo
, Adam Hammond
, Kim Wiseman
, Sourajit Bhattacharya
, Scott Beverly
, Richard King Slifka
, Scott Schneider
, Victor Abbene
, Kieran Ahern
, Diccon Alexander
, Enrico Altmann
, Edward Andrews
, Arild Anfinnsen
, Tim Angulo
, Jörg Baier
, Keziah Bailey
, Richard Bain
, Daniel Baldwin
, Luke Ballard
, Zeljko Barcan
, Bruno Baron
, Pete Bebb
, Susanne Becker
, James Benson
, Luke Bigley
, Muhittin Bilginer
, Stephen Borneman
, Romain Bouvard
, E.M. Bowen
, Paul Boyd
, Danielle Brooks
, Lester Brown
, Nik Brownlee
, Astrid Busser-Casas
, Huseyin Caner
, Tom Carrick
, Dominic Carus
, Michael Cashmore
, Kamelia Chabane
, Bimla Chall
, Mike Chambers
, Vincent Chang
, Dan Churchill
, Kirsty Clark
, Debra Coleman
, Drew Collins
, Will Correia
, Ciaran Crowley
, Alistair Darby
, Curtis Michael Davey
, Samual Dawes
, Graham Day
, Dimitri Delacovias
, Noah DePietro
, Komal Dogra
, Yoav Dolev
, Monette Dubin
, Paul Ducker
, Matthew Eberle
, Bronwyn Edwards
, Charlie H. Ellis
, Huw J. Evans
, Nina Fallon
, Stuart Farley
, Paul J. Franklin
, John J. Galloway
, Mayur Gangasagar
, Anshul Gattani
, Philippe Gaulier
, Sotiris Georghiou
, Clement Gerard
, Nikhil Ghoorbin
, Arabella Gilbert
, Julian Gnass
, Ana Gomes
, David Goubitz
, Vanessa Gratton
, Simon Gustafsson
, James Guy
, Sam Hanover
, Brandon Harr
, Sean Heuston
, Jeremy Hey
, Ben Hicks
, Tom Hocking
, Rob Hodgson
, Dave Horowitz
, Nicola Hoyle
, David Hyde
, Ali Ingham
, Matthew Jacques
, Oliver James
, Christopher Jaques
, Jeffrey Jasper
, Llyr Tobias Johansen
, Phil Johnson
, Prateek Kaushal
, Dorian Knapp
, Anne Putnam Kolbe
, Michelle Kuginis
, Mahesh Kumar
, Rajnish Kumar
, Emily Kwong
, Helgi Laxdal
, Daniel Leatherdale
, Maxx Wai In Leong
, Philippe Leprince
, May Leung
, Eugene Lipkin
, Andrew Lockley
, Paula Diane Lopez
, Thomas Luff
, Andrew MacLeod
, Renaud Madeline
, Yousaf Main
, Jan Maroske
, Lilly Heart Marriott
, Scott Marriott
, James McPherson
, Gurel Mehmet
, Midhun
, Ken Mieding
, Ellen E. Miki
, Steve Miller
, Alice Mitchell
, Derrick Mitchell
, Katy Mummery
, Per Mørk-Jensen
, Dan Neal
, Stuart Nelhams
, Steve Newburn
, Doug Nicholas
, Charlie Noble
, Kevin Norris
, Jean Claude Nouchy
, Cenay Oekmen
, Peter Olliff
, Graham Page
, Ami Patel
, Tilman Paulin
, Enrik Pavdeja
, Mark Payne
, Aleksandar Pejic
, Andrea Pirisi
, George Plakides
, Matthew Plummer
, Jason Pomerantz
, Ellen Poon
, Scott Pritchard
, Sonny Pye
, Daniel Rauchwerger
, Ben Record
, Richard R. Reed
, Steve Rhee
, Wesley Roberts
, Tara Roseblade
, Trina M. Roy
, Kayte Sabicer
, Matt Sadler
, Marcelo M. Santos
, Carlo Scaduto
, Paula Schneider
, Paul Scott
, John Seru
, Arun Sharma
, Brian Silva
, Chandan Singh
, Katie Stetson
, Natalie Stopford
, Mary Stroumpouli
, Giuseppe Tagliavini
, Stephen Tew
, Joe Thornley
, Lee Tibbetts
, Andi Dorfan
, Oscar Tornincasa
, Shunsuke Tsuchiya
, Erik Tvedt
, Sherin Varghese
, Peter Vickery
, Sharon Warmington
, Rebecca Waters
, Joe Wehmeyer
, Mark H. Weingartner
, Annie V. Wong
, Helen Wood
, Alison Wortman
, Leanne Young
, Luca Zappala
, George Zwier
, Shudhdodhan Milind Ambhore
, Finella Fan
, Taz Lodder
, Peregrine McCafferty
, Alexandra Papavramides
, Nick van Diem
, Andy Potter
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Jennifer Lewicki
, Charlotte Raybourn
|
Heykeltıraş
|
J. Bryan Holloway
, Sarena Bhargava
|
Su Altı Görüntü Yönetmeni
|
Pete Romano
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Rob Hodgson
, Pete Bebb
, Paul J. Franklin
, Andrew Lockley
|
Hava Görüntü Yönetmeni
|
Hans Bjerno
|
Kuaför
|
Kathryn Blondell
, Estelle Tolstoukine
, Sasha McLaughlin
, Fulvio Pozzobon
|
Set Fotoğrafçısı
|
Melissa Moseley
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
Brett C. Smith
, Rich Andrade
, Gregory Byrne
, Pete Washburn
, Steven Kajorinne
, Lahcen Elyazidi
, Antonio Nogueira
, Thibaut Peschard
|
Sorumlu Müzik Editörü
|
Alex Gibson
|
Silah Danışmanı
|
Otniel Gonzalez
, Dave Evans
, Joss Skottowe
, Craig Myers
|
Elektrikçi
|
Abderrahim Bissar
, Victor Abadia
, Damien Jousselin
, Wailoon Chung
, Brian Scotti
, Antonin Drigeard
, Adil Arbouch
, Steve Charnow
, Paul Jarvis
, Thami Lahrach
, Adam Lee
, William Lehnhart
, Matthew Butler
|
Film Araç Koordinatörü
|
Mounir Badia
, Tyler W. Gaisford
, Charles Heidet
|
Dış Sesler Editörü
|
Bruce Tanis
|
Işık Şefi
|
Jean-François Drigeard
, Brahim Amarak
, Andy Long
, Martin Keough
|
İnşaat Koordinatörü
|
Jonas Kirk
, Malcolm Roberts
|
Pilot
|
Craig Hosking
, Frédéric North
|
Hava Koordinatörü
|
Craig Hosking
, Frédéric North
, Simon O'Connell
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Steven Brigden
, Denny Caira
, Maxime Couteret
, Ali Bakkioui
, Alexander Aben
, Ryan Allen
, Khalid Ameskane
, Jim Atkins
, Mounir Badia
, Jamie Barham
, Danny Bress
, Steve Bridgen
, Cammie Caira
, Kevin Caira
, Jayson Chang
, Kaiser Clark
, Ian Clarke
, Alice Cordie
, Robert E. Dingle
, Tyler W. Gaisford
, Denis Gilmore
, Teresa Haney
, Charles Heidet
, Ryan Herem
, Yann Jouannic
, Chuck Martinez
, Tim McGaughy
, Charles Miambanzila
, Chris Morse
, Todd W. Nobles
, Olivier Suffert
, Alexandre Thiery
, Andrew Thurlbourne
, Bruce Toy
, Chad Wadsworth
, Terry Woodcock
, Keith Whitham
|
Kıyafet Sorumlusu
|
Patricia Colin
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Cory Geryak
|
Teknik Ressam
|
Matt Wynne
|
Kostüm Sorumlusu
|
Ken Crouch
, Bob Morgan
, Frances Sweeney
, Lahcen Abbana
, Othmane Ajana
, Terry Anderson
, Kurt J. Blackwell
, Pablo Borges
, Phillip Boutte Jr.
, Leighton Bowers
, Katherine Burchill
, Laurence Caines
, Patricia Colin
, Caroline Delaney
, François-Louis Delfolie
, Zakia Essouci
, Jeffrey Fayle
, David Fernandez
, Michele Flynn
, Elizabeth Frank
, Philip Goldsworthy
, Warren Haigh
, Sean Haley
, Christine Hawes
, Caroline Hickman
, Cookie Lopez
, Jessie Mann
, Ciara McArdle
, Sonny Merritt
, Sarah Monfort
, Heather Moore
, Sarah Moore
, Shelli Nishino
, John Norster
, Jennifer Nunez
, Maureen O'Heron
, Nina Padovano
, Steven Porch
, Kelly Porter
, Jamie Rama
, Cheri Reed
, Sarah Robinson
, Ivory Stanton
, Jack Taggart
, Nancy Thompson
, Amine Benkhayi
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Luisa Abel
|
Kostüm İllüstratörü
|
Phillip Boutte Jr.
, Jamie Rama
|
Kostüm Koordinatörü
|
Sarah Robinson
|
Ses efektleri Editörü
|
Paul Berolzheimer
, Bryan O. Watkins
, Michael W. Mitchell
|
Şive Koçu
|
Francie Brown
|
Ulaşım Şefi
|
Khalid Ameskane
, Todd W. Nobles
, Steve Bridgen
|
Ses Tasarımcısı
|
Richard King
|
Butafor
|
Sophie Tarver
, Mark Bialuski
, Cesar Orozco
, John Giuliano
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Scott R. Fisher
, Jason Paradis
, Lynne Corbould
|
Kameraman
|
Greg Baldi
, Kevin McGill
, Roger McDonald
|
Senaryo Süpervizörü
|
Steve Gehrke
|
Görsel Efekt Editörü
|
Derrick Mitchell
, Steve Miller
, Leanne Young
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Jay Wejebe
|
Genel
|
Clive Mackey
, Benoit Hemard
, Matthew Gray
, Derek Thornton
, Stacy Kelly
, Cheri Reed
, John Roesch
, William Eliscu
, Josh Elwell
, Essouci Zakia
, Michael David Lynch
, Jeffrey Fayle
, Thomas Jones
, Richard Bain
, Pollyanna Seath
, Zachary Fannin
, Graham Hall
, Alyson Dee Moore
, Sarah Monfort
, Steve Rhee
, James Starr
, Charlie Noble
, Scott R. Lewis
, Shelli Nishino
, Daniel C. McFadden
, Brooks Robinson
, Teressa Hill
, Chris Hall
, Joel Tobman
, Zack Smith
, Steve Rosolio
, Andrea Pirisi
, Aya Tanimura
, Gregory J. Pawlik Jr.
, Ben Vokes
, Bob Hall
, Pablo Borges
, Gabriel Hardman
, Christopher Flick
, Cookie Lopez
, Larry Sushinski
, Alan Hall
, John Lee
, Maurice Routly
, Jessie Mann
, Yasushi Miyata
, Garry Moore
, Saad Ajedigue
, Michael Duarte
, Kim Bailey
, Kit Conners
, Linda Griffis
, Andy Hopkins
, Debra Coleman
, Ciaran Crowley
, Lauren Fash
, Anthea Strangis
, Robert Lamkin
, Grégori Gajéro
, Dan Schroer
, Luke Towers
, Glenn Ferrara
, Tim McGaughy
, Robert McKinnon
, Amanda Paller
, Christine Hawes
, Renaud Madeline
, Carlo Scaduto
, Giuseppe Tagliavini
, Tarik Ait Ben Ali
, Houman Eshraghi
, Alex Loubert
, Carlton Jarvis
, Alanna Hanson
, Bronwyn Edwards
, Simon Gustafsson
, Thomas J. O'Connell
, Maureen O'Heron
, Kirsty Clark
, Mike Gould
, Daniel Leatherdale
, James McPherson
, Ben Hicks
, Nicolas Brechat
, François-Louis Delfolie
, John J. Galloway
, Carrie Oyer
, Daniel Rauchwerger
, Christopher A. Suarez
, Prateek Kaushal
, Romain Bouvard
, Kamelia Chabane
, Simon Quinn
, Ben Perry
, Nik Brownlee
, David Gray
, Dawn-Anne Coulson
, Samantha Nottingham
, Eric Vrba
, Scott Marriott
, Kyla McFeat
, Evan Godfrey
, Nathaniel West
, Nolan B. Medrano
, Lena Schmigalla
, Ron Landry
, Richard S. Wilson
, Mark Stanton
, Michael Rifkin
, Robert L. Slater
, Joe Wehmeyer
, Samual Dawes
, Alexander Hamilton Westmore
, Dimitri Delacovias
, Darlene Forrester
, Fiona May McLaren
, Jeremy Hey
, Ellen E. Miki
, Jonathan Fox
, Crystal Munson
, Ryan Amborn
, James Babiarz
, Lindsay Heller
, Roger Mohn
, Mishi Reyes
, Matthew Switzer
, Hellen Marin
, Kelly Johnson-Beaven
, Ian Zweig
, Mohammed Hamza Regragui
, Walter Byrnes
, Jonathan England
, Paul Christopher
, Robert Voysey
, Othmane Ajana
, Warren Haigh
, Caroline Hickman
, Kurt J. Blackwell
, Jennifer Nunez
, Nina Padovano
, Becky Maxwell
, Carlo Pratto
, Barbara Unrau
, Zakaria Badreddine
, RJ Casey
, Joe Downs
, Hailey Murray
, Daniel Paress
, Mustapha Bentayeb
, Kohl V. Bladen
, Rey Boemi
, Valeria Bullo
, Tony Fang
, Timothy Farmer
, Jeff Feuerhaken
, Colter Freeman
, Derick Green
, Khalid Guouram
, Robert Hoehn
, Ryley Huston
, C.J. Izzo
, Jordan Londe
, Aurélie Maerten
, Mark McSorley
, Troy Proffitt
, Alexandra Pursglove
, Jamie Reiff
, Paul Michael Saldana
, Adela Tirado
, Darius de Andrade
, Tucker Maloney
, Morgan Ahlborn
, Helen Christine Dwyer
, Matthew Broderick
, Karim Elamri
, Ashlie Jump
, Tiara Motem
, Francois Poublan
, Gregor Telfer
, Tara Howie
, Carrie Wilson
, Allison Shok
, Eric Yu
, Pete Britten
, Jeremy Maupin
, Kelly Coe
, Jody Eltham
, Thomas R. Homsher
, Hanin Ouidder
, Jim Rollins
, Clark Templeman
, Leo Leoncio Solis
, Chris Grondin
, Wesley Roberts
, Matthew Jacques
, Sonny Pye
, Chandan Singh
, Oscar Tornincasa
, Susanne Becker
, Bimla Chall
, Dan Churchill
, Helgi Laxdal
, Alice Mitchell
, Per Mørk-Jensen
, Mark Payne
, Sharon Warmington
, Helen Wood
, Ami Patel
, Miodrag Colombo
, Adam Hammond
, Kim Wiseman
, Graham Day
, Andi Dorfan
, Peter Vickery
, Annie V. Wong
, Thomas Luff
, Stephen Tew
, Diccon Alexander
, Philippe Gaulier
, Arun Sharma
, Sherin Varghese
, Tara Roseblade
, Yoav Dolev
, Luke Ballard
, Christopher Jaques
, Kevin Norris
, Mary Stroumpouli
, Luke Bigley
, Lester Brown
, Yousaf Main
, Enrik Pavdeja
, Charlie H. Ellis
, Shunsuke Tsuchiya
, Curtis Michael Davey
, Matthew Eberle
, Kieran Ahern
, Jörg Baier
, Jessica Ward
, John J. Downey
, Roger Williams
, Edward Andrews
, Melissa R. Stubbs
, Lee Smith
, Nigel Sinclair
, Marie Fink
, Jodi Stecyk
|