Hayata Röveşata Çeken Adam Yorumları

Hayata Röveşata Çeken Adam filmi detayları

@mehmetm

1 ay önce

gran torino'yu uzun zaman önce izlemiştim, genelde bu filmle o karşılaştırılmış, ancak pek hatırlayamıyorum filmi, nedense bu film çok hoşuma gitti, sıcak, tatlı bir filmdi, uzun zaman sonra başucuma bir film daha aldım.

@kuzgunadam

2 yıl önce

7.3 / 10

Gran Torino’nun farklı versiyonunu izlemiş gibi oldum ama onun kadar kaliteli bulduğumu söyleyemem. Tahmin edilebilir senaryo ve klişeler var ancak yine de keyifle izlenebilir.

@kerimapaydin

3 yıl önce

Öleceksek ölelim, yaşayacaksak yaşayalım.

@masue

5 yıl önce

bknz.Grand Torino.Clint eastwood.izlenir mi evet ama grand torinodan sonra biraz rahatsız etmiyor değil.karakter ana başlıklar(araba,huysuz ihtiyar,ölen eş,işçilik,göçmenler,yemek....daha daha daha).birebir yakın sahneler.Diğer taraftan intihar edememe klişesi.bari açık bir gönderme yapsaydı.

@ogunberat

5 yıl önce

8 / 10

Böyle filmlere kendi alışkanlıklarını yaratabilen filmler diyorum. Sevginin paylaştıkça çoğalan bir duygu olduğunu bana tekrar tekrar hatırlattığı için çok sevdim bu filmi. Filme ve siz değerli burayı okuyanlara Sabahattin Ali'den bir alıntı ile yorum yapmak istiyorum.

İçinde hakikaten sevmek kabiliyeti olan bir insan hiçbir zaman bu sevgiyi bir kişiye inhisar ettiremez ve kimseden de böyle yapmasını bekleyemez. Ne kadar çok insanı seversek, asıl sevdiğimiz bir tek kişiyi de o kadar çok ve kuvvetli severiz. Aşk dağıldıkça azalan bir şey değildir.

İşte ne yazıktır ki kimisine bunu hiç anlatamıyorsun.

Aksi, huysuz ve kuralcı Ove karakteri beni hemen filmin içerisine aldı ve film boyunca bırakmadı. Özellikle yan rol olarak İran'lı kadın tercihini çok başarılı buldum. Arabalar hakkında böyle çocukça inatlaşmaları olduça hoşuma gitti. Filmin son sahnesinde küçük kızımızın kapıyı kapatmasıysa güzel bir sondu.

@ustunkoru

6 yıl önce

6.8 / 10

başrol oyuncusu şahaneydi. diğer karakterler zayıftı.. film uzadıkça uzatılmış, hele son yarım saat bir sürü klişelerle filmin aurasını çöpe atmaktan çekinmemiş yönetmen... eyvahlar.. zorlama bir kurgu zorlama bir son..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL