En Man Som Heter Ove 2015

a.k.a A Man Called Ove

7.4

74 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (27.696 OY)

Süre

1 Saat 56 Dk.

Ülke

İsveç

Yönetmen

Senaristler

Hannes Holm

KONUSU

Ove'u tanıyorsunuz; onun gibi sinirli ve yaşlı bir adam komşunuz olmuştur mutlaka. Birkaç yıl önce apartman yöneticiliğinden bir darbeyle indirilmesine rağmen hâlâ yönetici gibi davranmaya devam etmekte ve komşularına kök söktürmektedir. Bir gün, karşısındaki daireye yeni taşınan İranlı Parvaneh arabasıyla geri geri giderken yanlışlıkla Ove'un posta kutusuna çarpınca, hiç beklenmedik bir arkadaşlığın kapıları aralanır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@masue yazdı...

Sal, 03 Eki 2017, 16:34 (9 ay önce)

bknz.Grand Torino.Clint eastwood.izlenir mi evet ama grand torinodan sonra biraz rahatsız etmiyor değil.karakter ana başlıklar(araba,huysuz ihtiyar,ölen eş,işçilik,göçmenler,yemek....daha daha daha).birebir yakın sahneler.Diğer taraftan intihar edememe klişesi.bari açık bir gönderme yapsaydı.

@ogunberat yazdı...

Paz, 23 Tem 2017, 18:58 (1 yıl önce)

8 / 10

Böyle filmlere kendi alışkanlıklarını yaratabilen filmler diyorum. Sevginin paylaştıkça çoğalan bir duygu olduğunu bana tekrar tekrar hatırlattığı için çok sevdim bu filmi. Filme ve siz değerli burayı okuyanlara Sabahattin Ali'den bir alıntı ile yorum yapmak istiyorum.  İçinde hakikaten sevmek kabiliyeti olan bir insan hiçbir zaman bu sevgiyi bir kişiye inhisar ettiremez ve kimseden de böyle yapmasını bekleyemez. Ne kadar çok insanı seversek, asıl sevdiğimiz bir tek kişiyi de o kadar çok ve kuvvetli severiz. Aşk dağıldıkça azalan bir şey değildir. İşte ne yazıktır ki kimisine bunu hiç anlatamıyorsun.   Aksi, huysuz ve kuralcı Ove karakteri beni hemen filmin içerisine aldı ve film boyunca bırakmadı. Özellikle yan rol olarak İran'lı kadın tercihini çok başarılı buldum. Arabalar hakkında böyle çocukça inatlaşmaları olduça hoşuma gitti. Filmin son sahnesinde küçük kızımızın kapıyı kapatmasıysa  güzel bir sondu.  

@yoko-o-noo yazdı...

Pzt, 19 Ara 2016, 05:40 (1 yıl önce)

6.8 / 10

başrol oyuncusu şahaneydi. diğer karakterler zayıftı.. film uzadıkça uzatılmış, hele son yarım saat bir sürü klişelerle filmin aurosunu çöpe atmaktan çekinmemiş yönetmen... eyvahlar.. zorlama bir kurgu zorlama bir son..

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

En Man Som Heter Ove filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

En Man Som Heter Ove filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

En Man Som Heter Ove filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI