7.3

446 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (819.446 OY)

KONUSU
Kore Savaşı gazisi Walt Kowalski, Detroit’in dışında kalan, Hmong (Çinli etnik grup) göçmenlerin kaldığı bölgede yaşıyordur. Önceleri çevresindekileri sadece yabancı olarak algılarken karısının ölümünden sonra Kowalski, isteksizce de olsa komşularının ırksal sterotipten daha fazlası olduğunun farkın ... Devamı
Kore Savaşı gazisi Walt Kowalski, Detroit’in dışında kalan, Hmong (Çinli etnik grup) göçmenlerin kaldığı bölgede yaşıyordur. Önceleri çevresindekileri sadece yabancı olarak algılarken karısının ölümünden sonra Kowalski, isteksizce de olsa komşularının ırksal sterotipten daha fazlası olduğunun farkına varır. Sonunda onlarla, onu sadece ihtiyacı olduğunda arayan ve yaşlı bir ırkçı olarak gören ailesinden daha çok ortak yönü olduğunu anlar. Bu zaman içinde bölgenin huzuru, çetelerin yüzünden kaçmıştır ve saldırılarını giderek arttırıyorlardır. Kowalski bu şiddete karşı koymak için yeni bulduğu arkadaşlarını ve komşularını çete saldırılarından korumaya çalışır.
Clint Eastwood

Walt Kowalski

Christopher Carley

Father Jan...

Brian Haley

Mitch Kowa...

Geraldine Hughes

Karen Kowa...

Dreama Walker

Ashley Kow...

Brian Howe

Steve Kowa...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sineperest

9 ay önce

7.9 / 10

sonuyla ters köşe yapan güzel filmlerden
D

@deniko

2 yıl önce

6 / 10

Clint Eastwood'un çok daha iyi filmlerini izlemişim diyebileceğim bir film. Clint reis dışında diğer oyuncuların rolü tam oturmamış gibi geldi. Özellikle kısa arkadaşı yoldan çevirmişler sanki oynasın diye. 6/10

@bello

3 yıl önce

7.5 / 10

Savaşların insanların üzerinde bıraktığı acımasız izleri oluyor ve bu nedenle zararlı, sosyal hayatta dahi kişisel anlamsız savaşların yıkımları çok büyük.
Barışı doğru kararla, uygun zamanda kullanmak ise topluma çok faydalı.
Bu film kötü çünkü insanların kötülüklerini gösteriyor, bu film de sanırım hiç iyi insan hemen hemen yok, aynı gerçek hayattaki gibi...

@kahramansmt

6 yıl önce

8 / 10

Özeleştiri yapmama imkan sağlayan film. Clint Eastwood cidden çok iyi oyunculuk sergilemiş.

@maverick16

9 yıl önce

7.8 / 10

Dolaylı yoldan devletin sağlaması gereken asayiş ve adalet müesseselerine eleştiri var(hatta 900 dolarlık malımın vergisini vermedim bu düpedüz hırsızlık diyerek ironi de yapmış).Konuşmadan anlattıkları senaryodan daha fazlası kesinlikle.

Eğlenceliydi de, film aktı.Clint dede efsane karizması, oyunculuğu ve yönetimiyle filmi klasikler arasına sokmuş.Son sahne izlediğim en iyi bitiş sahnelerindendi.

@cruachan

10 yıl önce

8.2 / 10

Clint Eastwood bu role çok yakışmış 2 saat nasıl geçti anlıyamadım bile durağan olmasına rağmen kendini izletiyor filmimiz.

arada sırada da olsa dalaşmamanız gereken birine denk gelmediniz mi?

@serkanaydemir

10 yıl önce

8 / 10

Basit bir konu ve güzel bir film. Düşünün artık senaryoyu.
Y

@yemre

10 yıl önce

7.7 / 10

Kliin isssvudun silahsız posta koyması bile heyecanlandırıyor arkaaş ya.

@barbara

11 yıl önce

8.5 / 10

tuff tuff tuf

@poormf

11 yıl önce

3 / 10

Bildik bir konuda, abartılı oyunculuklarıyla, huysuz bir ihtiyarın pişmiş tavuk hatırına bir anda ne kadar kolay değişebildiğine şahit olurken şiddetin nasıl yüceltildiğine de tanık oluyoruz.. Bu filmde kendini öbür tarafa daha yakın hissetmiş olmalı ki pedere daha fazla rol vermiş. Tanrı günahlarını affetsin. Amin... 30/100

@birkan250

11 yıl önce

7.5 / 10

thao oyunculuğu iyiymiydi şimdi daha iyisini bulamamışlar mı çocuğun oyunculuğu sırıtıyor.Onun dışında olaylar çabuk gelişiyor
R

@refidun

11 yıl önce

8.3 / 10

clint eastwood'un oyunculuğuna zaten laf yok ama yönetmenken işi daha ileriye götürdü. onu izlemek ayrı bi zevk. bu film de öyle mükemmel bi film. yaşlılık hali bana rahmetli dedemi hatırlatıyor o zaman da ayrı seviyorum.
T

@the_gunners

11 yıl önce

8.5 / 10

Clint Eastwood diyorum başka bi şey demiyorum. O yaşta o nasıl bi karizmadır, o nasıl bi oyunculuktur, o nasıl bi yönetmenliktir boşuna hayranı değilim bu adamın.

@ramazanpidesi

11 yıl önce

7.7 / 10

güzel bir konusu, farklı bir sonu olan, ince mesajlar içeren, bira içme sahneleriyle alkol kullanmayan birinin bile ağzının suyunu akıtabilen, ırkçılığı ele alan, eastwood'un hem yönetip hem oynadığı ve beyaz perde ahalisine "bu yaşıma rağmen ben hala burdayım!" mesajı verdiği film..

**bütün film boyunca gran torino'nun asfalta çıkışını heyecanla ve dört gözle beklemiştim..

@eczozy

11 yıl önce

8.5 / 10

Bu mükemmel filmi malesef çok geç izlemişim.Oyunculuklar, senaryo her şey çok iyiydi. Teşekkürler büyük üstad eline, emeğine sağlık.
SPOILER

Gran Torino filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gran Torino filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gran Torino filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL