Beynelmilel Yorumları

Beynelmilel filmi detayları

@baris82

9 yıl önce

izlemek izlettirmek lazim,oykunen filmler hep boyle guzel olsa keske...

@selpak

13 yıl önce

6.5 / 10

Bu filme şaheser, muhteşem görsellik filan diyenlerin öncelikle Emir Kusturica ve Fellini sinemasını izlemesini öneririm. Pek çok sahnede Balkan ve İtalyan sinemasına öykünme var. Filmin sonunda çalan müzik pek hoşmuş...

@poormf

13 yıl önce

9 / 10

Trajik bir dönemi mizahi bir dil ile anlatarak en geniş insan kitlesine ulaşmak zeka ve beceri gerektirir. Ajite etmeden, slogan atmadan, boğmadan dramatize etmeden. Bu anlamda bunları gerçekleştirebilmiştir ve türünün en başarılı örneklerindendir...

9/10

@lowen

14 yıl önce

7.2 / 10

Dönemin gerçeklerini hem komedi tadında hem de dramatik bir şekilde aktaran,izlenmesi gereken bir Türk filmi..Final sahnesi yüreğinizi burkacak cinsten..Özgü Namal'ın Mutluluk filmiyle beraber en beğendiğim performanslarından biridir..
T

@team_sah

14 yıl önce

8.7 / 10

muhteşem güzellikte bir senaryo, cezmi baskın'dan olağanüstü bir performans.
çok çok güzel bir film. hem dönemi eleştirip, hem o bölgeyi (şifesiyle, karakterleriyle, hikayesiyle) çok iyi anlatıp hem de eğlendiren bir film.
R

@riman1729

14 yıl önce

özgü namal şirinliğini görünce ölmesine rağman haydar olamk istyor insan :).. ve tabi komedi ve dram çok güzel harmanlaşmış sırrı abe nin farkı:)
H

@helen22

14 yıl önce

9.1 / 10

komedi ve dram anca bu kadar uyumlu olurdu..
S

@solon

15 yıl önce

6.9 / 10

Yer yer güldürü dozajı yüksek, ama sonlarına doğru duygusallığın iyice arttığı bir 80'ler dönem filmi. Darbe acıları yaşamış insanların oldukça hüzünlü bir biçimde izleyeceği filmdir ayrıca. Cezmi Baskın'ın nefis performansını es geçmemek gerek, Özgü Namal'ın da oyunculuğunu oldukça beğendim filmde,çok sıcak oyunculuklar bulmak mümkün. Müzikler ayrı bir güzel, ayrıca albümünü temin ettim, dinlenesi.
P

@persus

15 yıl önce

8 / 10

Sırrı abinin yeni filmlerine merakla beklememe neden olan filmiydi. ancak o senaryolarını başka yönetmenlere çektirme yoluna gitti.(birkaç film projesi söyleniyor ama uçağa binmekten korkutugu için filmi yılmaz erdoğan’ın çekceği rivayet ediliyor) O dönem benim için güzel de bir sürprizi vardı filmin. Köşe yazılarını sürekli takip edip hayranı oldugum ece temelkuran’ın kücük de olsa rol almasıydı. Filmin finali gerçekten çok dramatik. Bağlama ile enternasyonal marşı dinlemek ise çok güzeldi. Bir bakıma 70’li ya da 80’li yıllarda çevrilen Kemal Sunal’lı Atıf Yılmaz’lı filmleri anımsatıyor. Özellikle Kibar Feyzo filmini.

@ustunkoru

15 yıl önce

7.8 / 10

durum beynelmilel bir hikayedir.. gulumsetir..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL