7.2

263 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (8.225 OY)

KONUSU
1982 yılında geçen film, bir Güney kasabasında yaşananları anlatıyor. Askeri yönetime ayak uydurmaya çalışan kasaba halkı ve bir müzik grubu üzerinden dönemin trajikomik olaylarına uzanıyoruz...

Müzisyen baba Abuzer ve üniversiteye hazırlanan kızı Gülendam öyküsü bize ülkenin yakın döneminde yaşana
... Devamı
1982 yılında geçen film, bir Güney kasabasında yaşananları anlatıyor. Askeri yönetime ayak uydurmaya çalışan kasaba halkı ve bir müzik grubu üzerinden dönemin trajikomik olaylarına uzanıyoruz...

Müzisyen baba Abuzer ve üniversiteye hazırlanan kızı Gülendam öyküsü bize ülkenin yakın döneminde yaşananları mizahı bir dille hatırlatıyor.
Cezmi Baskın

Abuzer Yay...

Özgü Namal

Gülendam Y...

Umut Kurt

Haydar Arikan

Bahri Beyat

Mahmut Yay...

Meral Okay

Aydeniz Derya

Nazmi Kırık

Tekin Yayl...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@baris82

9 yıl önce

izlemek izlettirmek lazim,oykunen filmler hep boyle guzel olsa keske...

@lowen

14 yıl önce

7.2 / 10

Dönemin gerçeklerini hem komedi tadında hem de dramatik bir şekilde aktaran,izlenmesi gereken bir Türk filmi..Final sahnesi yüreğinizi burkacak cinsten..Özgü Namal'ın Mutluluk filmiyle beraber en beğendiğim performanslarından biridir..
T

@team_sah

14 yıl önce

8.7 / 10

muhteşem güzellikte bir senaryo, cezmi baskın'dan olağanüstü bir performans.
çok çok güzel bir film. hem dönemi eleştirip, hem o bölgeyi (şifesiyle, karakterleriyle, hikayesiyle) çok iyi anlatıp hem de eğlendiren bir film.
R

@riman1729

14 yıl önce

özgü namal şirinliğini görünce ölmesine rağman haydar olamk istyor insan :).. ve tabi komedi ve dram çok güzel harmanlaşmış sırrı abe nin farkı:)
H

@helen22

14 yıl önce

9.1 / 10

komedi ve dram anca bu kadar uyumlu olurdu..
S

@solon

14 yıl önce

6.9 / 10

Yer yer güldürü dozajı yüksek, ama sonlarına doğru duygusallığın iyice arttığı bir 80'ler dönem filmi. Darbe acıları yaşamış insanların oldukça hüzünlü bir biçimde izleyeceği filmdir ayrıca. Cezmi Baskın'ın nefis performansını es geçmemek gerek, Özgü Namal'ın da oyunculuğunu oldukça beğendim filmde,çok sıcak oyunculuklar bulmak mümkün. Müzikler ayrı bir güzel, ayrıca albümünü temin ettim, dinlenesi.
P

@persus

15 yıl önce

8 / 10

Sırrı abinin yeni filmlerine merakla beklememe neden olan filmiydi. ancak o senaryolarını başka yönetmenlere çektirme yoluna gitti.(birkaç film projesi söyleniyor ama uçağa binmekten korkutugu için filmi yılmaz erdoğan’ın çekceği rivayet ediliyor) O dönem benim için güzel de bir sürprizi vardı filmin. Köşe yazılarını sürekli takip edip hayranı oldugum ece temelkuran’ın kücük de olsa rol almasıydı. Filmin finali gerçekten çok dramatik. Bağlama ile enternasyonal marşı dinlemek ise çok güzeldi. Bir bakıma 70’li ya da 80’li yıllarda çevrilen Kemal Sunal’lı Atıf Yılmaz’lı filmleri anımsatıyor. Özellikle Kibar Feyzo filmini.

@paradigma

15 yıl önce

8 / 10

Hicvi müthiş ve oldukça da içten, çok beğendim.
E

@erdeniz

16 yıl önce

8 / 10

bu kesinlikle ağlatan bir film. filmin kimi kısımlarında o dönemki askeri yapıya göndermelere ile mizahi bir dil olsa bile finali itibariyle izleyeni göz yaşlarına boğuyor.
G

@gharaguru

16 yıl önce

Her ne kadar açıklamada \'\'mizahi\'\' bir dille anlatıldığı yazsada gözlerinizden yaş düşmeşi de ihtimaller dahilindedir.
SPOILER

Beynelmilel filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Beynelmilel filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Beynelmilel filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL