6.7

63 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (4.505 OY)

KONUSU

Romanya, Lüksemburg ve Fransa ortak yapımı olan film, komedi ve drama yönelik olarak sahnelendirilmiştir. Stalin zamanlarında Romanya'nın bir köyünde yaşananlar anlatılır.   Mutlu bir çift evlenmek üzeredir ve büyük bir topluluk bu olayı kutlamak için hazırken, bir kaç komünist asker, parti liderinin (Stalin) ölümünden sonra bir hafta ulusal yas ilan edildiğini duyurmak için kasabaya gelir. Bunun ardından düğün yasaklanır ve topluluk yine de devam etmenin bir yolunu aramaktadır. Çözüm eğlenceli olduğu kadar cesur ve yaratıcıdır da. Düğün her şeyiyle devam edecektir.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (12)

@naksidil yazdı...

Cmt, 30 Eyl 2017, 01:15 (8 ay önce)

8.2 / 10

" Bundan daha dostane bir tuvalet yoktur. Hem de beleş . Kuraklıkla savaşıyoruz, ama sulamaya gelince .... " Komünistler fabrika yapmak için köyü yerle bir etti . Şimdi de kapitalistler tarafından yeni bir köy yapılması için yerle bir ediliyor ... ve kahkahalar .. Bizden daha başka ne alabilirsiniz ki ? " Osuruğa gülenin osuruk kadar aklı yoktur  ..  Ağlanacak hallere güldüğümüz filmlerden.. Kıç altında ki paranın yükseltisi pek ince bir ayrıntı olmuş .. Güldüren ve güldürürken utandıran değerli bir film .

@lowen yazdı...

Sal, 21 Eki 2014, 15:54 (3 yıl önce)

4.7 / 10

Filmin eğlencesini bir kenara bırakırsak -ki elde benim için sadece bu var- tutarsızlıklarla dolu bir film. biraz eleştireyim diyorum ama neresinden tutsam elimde kalacak. neyse düğün sahnesi hatrına izlenir, hepsi bu.

@poormf yazdı...

Çar, 11 Haz 2014, 06:55 (4 yıl önce)

5 / 10

Yer yer ince esprileriyle güldüren sahneler içeren, karikatürize tiplemeler ve iyi oyunculuklara bir dönemi ve gençliği ırzına geçilmekle simgeleyen ama bunu yaparken oldukça yüzeysel bir bakışla basit bir anti-propaganda kaygısına saplandığı için değerlenemeyen bir film...   50/100

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Nunta Muta filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Nunta Muta filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Nunta Muta filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER