Sürgün İnek

(2014)

The Exciled Cow

Film 2 Saat 2 Dk. Komedi Türkiye 28 Şubat 2014

5.4

23 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.1 (892 OY)

KONUSU
Çekimleri Muğla’da yapılan Sürgün İnek , yaşanan gerçek bir olaydan yola çıkarak yazıldı. Sarıkız adlı bir ineğin ilkokulun bahçesindeki büstü yanlışlıkla kırmasıyla birlikte gelişen traji komik olaylar ve bu olayların halk üzerinde yarattığı etki beklenmedik ve inanılmaz gelişmelerle devam ederek b ... Devamı
Çekimleri Muğla’da yapılan Sürgün İnek , yaşanan gerçek bir olaydan yola çıkarak yazıldı. Sarıkız adlı bir ineğin ilkokulun bahçesindeki büstü yanlışlıkla kırmasıyla birlikte gelişen traji komik olaylar ve bu olayların halk üzerinde yarattığı etki beklenmedik ve inanılmaz gelişmelerle devam ederek büyük bir komedi şölenine dönüştü.
Hasan Kaçan

Şevket Çetin

Şebnem Sönmez

Cemile Çetin

Fırat Tanış

Nihat Çetin

Cezmi Baskın

Muhtar Sami

Vildan Atasever

Gülay Öğre...

Necip Memili

İmam Ahmet

Serkan Öztürk

Müfettiş S...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
E

@ergunelazig_1

10 yıl önce

Çok başarılı değil, ancak çekilmese olmazdı dedirten ikinci Beynelmilel filmi olmuş Sürgün İnek. her cenahın her fikir grubunun hak ettiği eleştireleri yönelttiği için kimsenin hoşuna gitmemiş görünüyor. Bence izleyin ve sizin payınıza düşen eleştireler üzerinde kafa yorun.

@seko

10 yıl önce

Geçmişten gelen ya da günümüzde oluşan öyle çok korktuğumuz tabulara sahibiz ki bunlar hakkında doğruları söylemek çok zor oluyor maalesef. Ancak gel gelelim bu film böyle değil söyleyeceklerini söylüyor. Hepside doğru şeyler üstelik. Hatta biraz eksik bile söylüyor. Filmin olumsuz yönleri elbette var. En dikkat çekicileri ise: bu filmin espri seviyesi daha yüksek olmalıydı bu oyuncu kadrosuyla ve bazı karakterler daha gerçekçi olmalıydı.

Puanım: 6

@havlayankuzu

10 yıl önce

6.2 / 10

Böyle filmlere şaşıyorum. Tatlı su yaşantısı böyle bir şey olmalı.

Film,gereksiz bir hicve sahip. Bu ülkede hakaret ettiğin yada imada bulunduğun için hapse girme ihtimalinin olduğu kişiler var,ama Atatürk bunlardan biri değil artık. Bence bu ülkede kimden sakınmanız gerektiğini siz de çok iyi biliyorsunuz.

Kuran kursu açtı diye karakola ifade vermeye çağırılan imamın dramı günümüzde bir anlam ifade etmiyor. Her alanda geriden geliyorlar. Sanırım öylesi daha kolay olduğu için.

@yorgun_nihilist

10 yıl önce

5.5 / 10

"Sarıkızı yedirmeyiz" ve "bakara-makara" laflarıyla inceden hoş göndermeler yapılmış,
SPOILER

Sürgün İnek filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sürgün İnek filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sürgün İnek filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL