Blair Cadısı Yorumları

Blair Cadısı filmi detayları

@spinsteinhawton

2 ay önce

7 / 10

3 arkadaşın ormanda yaşadığı tedirginliği seyircinin de beraber yaşadığı son derece gerçekçi bir atmosfere sahip bir film. Korku öznesini bir kere bile göstermeden seyirciyi bu kadar germesi bu filmin başarısıdır.

@furkandgn9

1 yıl önce

6.3 / 10

Benim çocukluğumun en kült korku filmlerinden biriydi. "En korkunç filmmiş" söylentisiyle CD’den CD’ye atılırdı. Ama ne yazık ki kötü bir film. Ancak ilk YouTube videolarından sayabileceğim bu işin ününün hakkını verebileceğim pozitif yönleri de var.

Bunlardan ilki found-footage, yani video kayıtlarının bütünü gibi sunulan filmlerin ilklerinden olmasıydı. Paranormal Activity, Cannibal Holocaust en ünlü örneklerinden olsa da hiçbiri asla The Blair Witch Project’in ününü alamadı.

Öte yandan filmin gösterecek zerre bir şeyinin olmayışı eksik yönü olsa da bunu kapatmak için zeka ve oyunculuk kullanılmış. Zaten filmin 30 dakikası siyah ekranla geçiyor, belli ki bütçeleri yok. "Madem gerçekten bir cadı gösteremiyor ve iyi setler kuramıyoruz, o zaman göremediğimiz şeyi korku unsuru olarak kullanalım" demişler. Üzerine bir de yavaş yavaş delirdiklerini seçebildiğimiz iyi oyunculuklar eklenince film 2-3 adım yukarı tırmanıp izlenebilir hale gelmiş.
A

@arif

9 yıl önce

3.5 / 10

"overrated " deyiminin anlam karşılığına aday film.

@koncaku

10 yıl önce

Bildiğin "saf" korku.Çocukluğunda yaşadığın türlü türlü korkuları şimdi tekrar yaşayabilirsin.Makyajsız, dalaverasız, küt diye iniveren saf korku.

@cruachan

12 yıl önce

1.6 / 10

Bu Filmi Geç İzlememe Rağmen Keşke Hiç İzlemeseymişim Dedim Hiç Birşey Kaybetmez İzlemeyen Kimsede Vasatttan Daha Vasat Allah Belasını Versin Bu Filmi Yapanların:) Neyse Emek Dedik Bikaç Puan Verdik Yinede İmdb Puanına Filanda Şaşırıyorum Beğenenlere Saygı Duyuyorum Zevk Renk Meseleside Benmi Göremedim Bişey Bilmiyorum Hikayesi Filanda Umrumda Değil Gerçekmiş Filan Nerden Bilim Gerçekmi Ben Filme Bakarım Filmde Hiçbirşey Yok Bu Korku Filmiyse Bizde Emirgana Gidelim Kamp Yapalım El Kamerasıyla Çekelim Al Sana Film Hiç Gerilmedim Enslerken Daha İyi Geriliyorum Hatta Uykumu Getirdiğini Hatırlıyorum Ensledim Bikaç Kez Orda Gerildim Oda Filmden Değildi Korku Desen Zaten Korku Filmi Değil Bi İlkmiş Bu Türde Filanda Korku Filmindede Kan Olur Şiddet Olur Ne Korkusu Bu Ya Belgesel Bana Göre Sadece Belgesel Olarak Bakarsam Filmi Sevdim

@lowen

12 yıl önce

3.1 / 10

Sinemada izlediğim halde hiç etkilenmediğim,basında çıkan övgülerden sonra,hayal kırıklığına uğradığım bir filmdi..
C

@cincimist

13 yıl önce

3.4 / 10

belki de büyük beklentilere girdiğimden olabilir ama çok beğenmedim filmi. izlenmesi gereken ( yenilikçi bir korku filmi olması sebebiyle) ama büyük beklentilere girilmemesi gereken bir film...
M

@milly_desalmado

13 yıl önce

sadece sonunda bir oha dediğim onun dışında çıkardığı tantanaya şu kadar bile değmemiş olan filmdir o kar marjı cidden duduak uçuklatıyor. sinema tarihinin en verimli filmi b u sanırım.

@bestreaction

14 yıl önce

6.5 / 10

Yapmak istediğini başarmış bir film olabilir ama hevesimi kursağımda bırakmasından dolayı beni sinir etmiş olan bir filmdir.!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Bitti mi yani?

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

@tutaste

14 yıl önce

7 / 10

Spoiler:

Gözlerimi kapamaya korkuyorum...Gözlerimi açmaya korkuyorum...

--Bitti--
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL