Yersiz Yurtsuz Yorumları

Yersiz Yurtsuz filmi detayları

@kbrcktlbs

3 gün önce

10 / 10

Nedendir bilmiyorum ama film beni içine çekiyor tekrar tekrar izleme hissi geliyor

@fruit_fly

1 yıl önce

8.2 / 10

kadın güzel değil, zeki değil, sevimli değil, bağımlı değil, idealist değil. Sadece sıradan biri ve yolda olmak istiyor. Fikri, isteği, amacı yok. Sadece olmak istemediği yeri biliyor. Özgürlüğün bedelinin bu kadar ağır olması çok acı, sürüler halinde yaşamak zorunda olan koyunlar olmamız çok acı.

@alisinatif

1 yıl önce

’’eski bir lisanin icinde, eski varsayimlara zincirlenmisim’’ diye bir replik geciyordu hani Equus’ta...

’’Ve havlamayan dev kopekleriyle
İnsanin zamani... Olmayan
Ama hayalet bir yasemin gibi kokan,
Topragimiz eselendikce’’ diyordu Anday da.

@naksidil

1 yıl önce

8.5 / 10

Himayesi ve kökü olmadan, bu dünyaya ait olmak herkesin yaşayabileceği bir özgürlük değil. Hayal etmesi nasıl güzel ise benimsetmesi o denli zor delicesine bir teslimiyettir özgürlük.. Huzuru olmayan ruhların içten içe sindirilesi naif yalnızlığı.. Mona ne kadar güzeldin sen.

@okumusoglu

2 yıl önce

8 / 10

Kirli giyisiler, kirli beden, daracık kirli çadır.. Yaşamını sırtında taşıyan bir insan. Kimilerine göre özgürlük bu ve böyle yaşamak istiyorlar. Kimi sizden iğreniyor kimi de size özeniyor. Ben iğrenen taraftandım. Yaşayamayacağım bir hayat tarzı. Günümüzde, böyle bir yaşamım olsa, istediğim her yere gitsem diye düşünen çok fazla insan var. Bu filmi bir izlesinler derim. Duş almadan güne başlayamayan insanlar bu hayatı nasıl yaşarlar ?

@ustunkoru

4 yıl önce

5 / 10

kafama oturmayan; geniş bir çadır ve büyük bir sırt çantasıyla dolaşıyor - rahatına düşkün, teklifsiz. yine de kokuyor ve abartılı derecede kirli. ama sürekli hareket halinde.
ne işin muammasında, ne felsefesinde, ne de sınıf çatışmasındayım artık. kötü bir film çekmişler onu biliyorum bir tek.
G

@gaspar_noe

6 yıl önce

niyeyse izlerken aklımda hep un homme qui dort ile karşılaştırıp durdum. hangisine daha yakın hissettiğimi sorguladım. özgürlük, yalnızlık, var olma çabasından vazgeçmek, kayıtsızlık, katlanmak falan gibi bi sürü kavram aklımda birbiriyle kavga etti durdu. film bitti ve ben mona'ya hayran olduğumla kaldım.
T

@timarlihastane

6 yıl önce

Kadın karakterin merkezde olduğu sayılı yol filmlerinden biridir. Egemen kültüre, özgürlük,bireysellik, yabancılaşma vb. kavramlara yoğun göndermeleri vardır.

@ustilago

7 yıl önce

sekreter olarak kalsaydın bunlar başına gelmeyecekti. patrona yalandan bi ğülümseme kafandaki tüm çelişkileri bitirecekti halbuki.

@otlu_kek

7 yıl önce

Mona'yı izlerken bir karesinde dahi özenme hissetmedim.Ne olursa olsun özgür,dilediği yerde,dileği zamanda istediğini yapıyor diyemedim.Sadece sonlara doğru acıma duydum bir insan nasıl bu kadar kaybolur diye.Amaçsız,hasta,sadece o günkü ekmek parasını kazanan ya da dilenen bir kız.Özgürlük bir amacın varsa iyi durabilir üstünde öteki türlüsü buymuş sanırım.(mesela karısı ve bebesiyle kırsalda yaşayan felsefeci abinin bir amacı vardı ve monaya bu özgürlük değil çürümüşlük gibi bir şey diyordu.Katılmaktayım ona)
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL