8.4

1,370 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (1.043.337 OY)

KONUSU
Tarihte olaylar farklı gelişmiş, yokedici bir savaş dünyanın yüzünü değiştirmiştir. Yüzyıllar boyu libarelleşmenin simgesi olan İngiltere artık uzun bir süreden beri, totaliter ve faşist bir şekilde yönetilmektedir. Ne siyasi ne de kişisel özgürlüklerin olduğu bu ortamda aniden ortaya çıkan ve zaman ... Devamı
Tarihte olaylar farklı gelişmiş, yokedici bir savaş dünyanın yüzünü değiştirmiştir. Yüzyıllar boyu libarelleşmenin simgesi olan İngiltere artık uzun bir süreden beri, totaliter ve faşist bir şekilde yönetilmektedir. Ne siyasi ne de kişisel özgürlüklerin olduğu bu ortamda aniden ortaya çıkan ve zaman zaman absürtlük derecesinde saçma terörist eylemlere kalkışan esrarengiz bir figür her şeyi değiştirecektir. Özgürlüğün anlamını bilmeyen genç bir kadını da... Amerika’da 80’li yıllara damgasını vuran neo-karamsar grafik romanların en çok ses getirenlerinin önemli bir kısmında Frank Miller’ın imzası varsa eğer, azımsanmayacak bir bölümü de Britanya kökenli Alan Moore’un elinden çıkmıştır. V for Vendetta yayınlandığı 1988 yılından bu yana sayısız övgüyü kendinde toplamış bir eser. Ve şimdi Moore’un bir grafik romanı daha Cehennemden Gelen ve Muhteşem Kahramanlar ile aynı kaderi paylaşıyor ve beyazperdeye geliyor; üstelik Matrix’i gerçek yapan insanların eliyle. Joel Silver bir kez daha yapımcı rolüne soyunurken, Wachowski Biraderler senaryoyu yazıyor. Rejisör koltuğundaki isimse, Matrix’in yardımcı yönetmeni James McTeigue’den başkası değil.
Natalie Portman

Evey Hammond

Hugo Weaving

William Ro...

Stephen Rea

Chief Insp...

Stephen Fry

Gordon Dei...

John Hurt

Chancellor...

Natasha Wightman

Valerie Page

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mervenur94

7 ay önce

8.9 / 10

"Şiddet iyi yönde kullanılabilir."

@cevre

1 yıl önce

10 / 10

5 Kasımı unutma ...

@warriorpoet

2 yıl önce

Adalet hızlı olacak, dürüst olacak.

@nurisenrecper

3 yıl önce

Karantinaya alan 4 kişinin bürokrat ya da iş dünyasından olduğunu düşündüğüm bir film.Bu film insana bir tokat vuruyor.Film 2020 İngiltere'sinde geçiyor lakin ABD-Almanya ortak yapımı.Avrupa'daki ülkeleri hataya düşmemesi için halkını uyarıyor bence.Seçimini iyi yap.

@inevitable

4 yıl önce

İzlemek için geç kaldığım bir film. Tavsiyem izlemeyen varsa daha fazla beklemeden izlesin.

@wersolame

4 yıl önce

abartıldığı kadar olan nadir filmlerden.

yazılacak her şey yazılmıştır hakkında sadece aşağıda verdiğim spoiler kısmı için yazıyorum bu satırları.

insanların parlemento binasına yürüdükleri askerlerin insanlara nişan almış beklediği kısımda en önde yürüyen insanları görmek her seferinde tüylerimi diken diken ediyor , ölüme doğru bir fikir bir özgürlük uğruna yürümek ... aynı buna benzer bir sahne alaycı kuş 1de de var. herkesin elini kalbine koyup kendine sorması gereken bir soru çıkıyor karşımıza "siz olsaydınız yapabilir miydiniz".

@seinfeld

4 yıl önce

Aşağıda da bahsedildiği gibi benim de izlemeyi ertelediğim filmlerden biriydi . Bana 1984 romanını anımsattı çok beğendim .

@lowen

7 yıl önce

7.8 / 10

Bu filmin ergenlerin oyuncağı olmasından mı nedir bilmiyorum, sürekli izlemeyi erteliyordum. Her yerde aynı maskeler, sağda solda filmden özlü sözler vs vs. filmden beni epeyce soğutmuştu.

Film beni oldukça şaşırtmayı başardı. Ciddi anlamda söyleyecek sözleri olan, bunu çok cesurca yapabilmiş bir film. Yani izleyeli neredeyse 1 ay oldu ama;

-'İnsanlar hükümetlerinden değil, hükümetler insanlardan korkmalı' konuşmasının geçtiği sahne hala sıkça aklıma geliyor. Bu dönemde izlemem benim için şans oldu bir bakıma, çok daha anlamlı oldu benim için.

@serkanaydemir

7 yıl önce

10 / 10

Eee ne demişler bir film çekilir her yıl izlenmek için.

@camerman

7 yıl önce

8.5 / 10

Güzel, süper, harika bir film..Karizmatik maske etkileyici bir serüvene imza atıyor filmde..Keyf alarak izledim..
A

@anka_2

7 yıl önce

9 / 10

bir filmde olamsı gereken ne varsa fazlasıyla var. Muhteşem...

@nezlelikelebek

7 yıl önce

9.4 / 10

Muhteşem..Ders verdi resmen..Bazı önyargılara cevap niteliğinde bir film..

@arafkitap

7 yıl önce

güzel planlanan bir oyunun nelerle sonuçlandırabileceği gerçeği... tabi insanlar korkuyorsa...

@gaddar_kerim

7 yıl önce

Anarşik olmaya çalışan bir ergenin Jason bozması maskeyle cool görünmeye çalışmasını konu alıyor.Türkiye’de olsa en fazla molotof atabilecek bir tipin kaosa neden olacağına inanmamızın beklenmesi beni baya güldürdü.
B

@batanga

7 yıl önce

"Bu maskenin altında etten fazlası var, gel bebeğim göstereyim"

Özünde bir intikam filmidir. Gayet klişedir. Esasında toplumları galeyana getirmenin ne denli kolay olduğunu göstermesi bakımından ibretliktir. Adam şahsi initikamını almak için, halkın bam telini yakalıyor. baskıcı rejime karşı, maskenin altında etten fazlası var, 20 cm kalın damarlı deyip, peşine taktığı kitleleri kullanarak intikamını alıyor. alırken de bir sürü mantık hataları oluşuyor ama amca anarşistim dediği için ve maskesi şekil olduğundan, içinde de bolca "fuck the system" ergenliği barındırdığından efsane oluyor.
SPOILER

V filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

V filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

V filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL