Günah Şehri: Uğruna Ölünecek Kadın

(2014)

Sin City: A Dame to Kill For

Film 1 Saat 42 Dk. Aksiyon, Polisiye ABD 22 Ağustos 2014

6.9

145 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.5 (170.348 OY)

KONUSU
O sıcak, kuru ve yaprakların kımıldamadığı gecelerden biri. Insanların terlemesine neden olan gizli şeyler yaptıran bir gece. Dwight başarısız olduğu olayları ve tüm bunları silebileceği bir şans için her şeyi yapabileceğini düşünüyor. Her şeyini bu uğurda verebilir. Ateşi hissetmek için. Bir kez da ... Devamı
O sıcak, kuru ve yaprakların kımıldamadığı gecelerden biri. Insanların terlemesine neden olan gizli şeyler yaptıran bir gece. Dwight başarısız olduğu olayları ve tüm bunları silebileceği bir şans için her şeyi yapabileceğini düşünüyor. Her şeyini bu uğurda verebilir. Ateşi hissetmek için. Bir kez daha...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serkanaydemir

1 yıl önce

5.1 / 10

İkiye ne gerek vardı birinci olmuşken.

Genel anlamda bir yorum yapmak gerekirse film başarısız. Eva'nın muhteşemliğini izlerken filmin çoğu hatasını görmezden gelsek de şu açık ara ki ilk filmi bile pek beğenmemiş biri olarak bu film hakkında düşüncelerimi tahmin edebilirsiniz. İşlenişinde kullanılan teknik biraz abartılmış gibi. Şu da kesin fazla göz yoruyor. Ölüm sahnelerindeki abartı da çabası. Bana kalırsa sadece filmin o görüntü farklılığını yıkan tasarımını bir kez daha bizlerle buluşturmaktan başka bir işe yaramıyor bu yapım. O da sıktı mı ne yani. İlkini beğenen bu filmden pek haz etmeyecektir. İlkini beğenmeyen varsa da hiç bulaşmasın.

İyi seyirler.

@proleterbaykuss

5 yıl önce

film bildiğin ps oyunu standartlarında olmuş.

@rorschachv1

6 yıl önce

lk filmden eksikleri kurgu bağlantılarının önceki filme göre zayıf kalması ve diyalogların içeriğinin ilk filme nazaran daha kısıtlı kalması ki bunda Tarantino'nun eksikliğini görebiliyoruz. Bunun dışındaki her şey ilk Sin City gibi mükemmel olmuş.

@beer92

8 yıl önce

3 / 10

İlk filmdeki deneysellik şimdi görselliğe dönmüş ismi değiştirilse dikkat çekmez izleyip ilk filmin tadını damağınızdan kaçırmaya lüzum yok illa da izlicem diyosan git ilkini tekrar izle
W

@wersolame

8 yıl önce

filmi kötüleyenlere tek sözüm "ya abi bırak" olacak.

hakikaten çok iyiydi ilk filme göre biraz sönüktü herkesin malumunca amma hakikaten iyiydi be abi.

görseller hakikaten muhteşem vs. vs.

jerus beklemeyin izleyin der.

ha bi de kadınların kıyafetleri çözmeye çalışırken film geçti be!

@havlayankuzu

10 yıl önce

5.5 / 10

Digital Backlot adı verilen bir teknikle,sinema seyircisine sunulan ilk film, çok derin olmasa da,sunduğu atmosfer itibariyle kendi alanında bir seviye tespiti sayılırdı.

Bu film ise aynı tekniği, sığ içeriğini maskelemek adına kullanıyor. Senaryo kendi mantığı için bile anlamsız sayılabilecek sapmalara sahip. Alalede bir karalamayı andırıyor. Filmin hiçbir amacı yok. Miller'ın her zamanki siyah ve kadın düşmanı,ırkçı ahlakı zirve yapmış.

Amerikalılar'ın birilerini öldürmek için bahane aramaya çalışmadıkları bir gün gelir belki. Neyse,bekleyip görelim.

@hakanderin

10 yıl önce

Filmin özeti; damn dame.

@oneetimee

10 yıl önce

7.7 / 10

Şu Bruce Willis'in hayaleti oynadığı filmler bitse artık

@letham

10 yıl önce

Bruce Willis bile çok az sahne için tekrar yapıma girmişken ilk filmde Miho'yu canlandıran Devon Aoki'yi kadroya sokamamaları pek hoş olmamış. Miho'nun filmde pek bir olayı olmaması rağmen yeni Miho epey bir sırıtmış filmde.

@ekopyen

10 yıl önce

Logar kapaklarından duman tüten, yağmurun hiç dinmediği siyah-beyaz bir şehrin filmi.

Kendimi birkaç saatliğine de olsa evimde hissettiren yapım.

Suçlarla yoğrulan; ahlakın yaşamda kalmak, aşk ve intikam ögeleri çerçevesinden yeni bir konsepte oturtulduğu ve üstüne düşünülürse evrim basamağının "şimdi" halkasında yer alan postmodern insan için gerçekçiliğin doruğunda bir doğal yaşam ortamı inşa eden "(Ba)sin City"nin sokaklarına ve bu şehrin temsiline yaraşır suretlerin şehri tanımlar nitelikteki hayatlarından kesitlere bir davet. İkinci kez.

Bu daveti geri çevirmeyin.
Y

@yemre

10 yıl önce

9.5 / 10

Gorsellik aksiyon vs cok guzel fakat Gordon ilave hikaye gibi askıda kalmiş. Ava ile Dwighy ikilisi mukemmel niteliginde... Nancy nin donusumu de benim icin efsane oldu cunku jessica albanin tum triplerine aşigim..

@kementari

10 yıl önce

8.7 / 10

İlk filmin gölgesinde kalacak korkusuyla gittim, malum devam filmleri çoğu zaman "Keşke çekilmeseydi." dedirtir. Aksine gayet başarılı bir filmdi. Old Town'ın atmosferi, oyuncuların performansı, olay örgüsü, her şey yerli yerindeydi.Ne yazık ki Bruce Willis'i pek göremiyoruz, malumunuz.

Hani bazı filmler evde izlense de olur ya, bu öyle değil işte. Sin City zaten çekim teknikleri şahane olan bir film, bu filmde bir de 3D eklenince görselliği çok daha keyifli olmuş. Kesinlikle vaktinizi ayırıp sinemada izlemelisiniz. Uzun zamandır vizyona pek düzgün film girmiyordu, beni sevindirdi.
Y

@yemre

10 yıl önce

9.5 / 10

Aşığız. Bekliyoruz.

@nkarasu

11 yıl önce

hadi artık ilkinden beri 8 sene geçti çok gecikti
SPOILER

Günah Şehri: Uğruna Ölünecek Kadın filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Günah Şehri: Uğruna Ölünecek Kadın filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Günah Şehri: Uğruna Ölünecek Kadın filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL