Koku: Bir Katilin Hikayesi 2006

Perfume: The Story Of A Murderer

7.4

556 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (207.004 OY)

Vizyon Tarihi

16 Şubat 2007

Süre

2 Saat 27 Dk.

Yönetmen

KONUSU

Grenouille, kokulara karşı inanılmaz bir duyarlılığı olan ama bunun haricinde hiçbir duyusunun gelişmemiş olduğu çok ilginç bir adamdır. İstediği kokuları elde edebilmek için her türlü çılgınlığı yapmaya hazırdır; cinayet işlemek de dahil... Az da olsa koku salan herşeyin ve herkesin kokusunu alabilen bu sıradışı ve dahi karakter, bir gün kendi kokusunun olmadığını anladığında hayatının tüm anlamını yitirir. Bu 'hayati' önemdeki eksikliğini giderebilmenin tek yolunun, kendisine insanmış izlenimi verebilecek kokular üretip sürmesi olduğunu düşünür. İnsan kokuları yaratabilmek için de insanlara ihtiyacı vardır. Toplum içinde varolabilmenin tek yolunu bu şekilde tanımlayabilen bir adamın, sonu inanılmaz bir trajediye giden öyküsü, Patrick Süskind'in yayınlandığında çok uzun süre çok satanlar listesinde yer alan kitabından beyazperdeye aktarıldı. Yönetmense Koş Lola Koş ve Cennet filmlerinin de yönetmeni olan Tom Tykwer. Filmin, Avrupa Sinama standartları düşünüldüğünde oldukça yüksek bir bütçeyle çekildiğini de belirtelim.

Ben Whishaw

Jean-Bapti...

Simon Chandler

Bürgermeis...

David Calder

Bischof vo...

Richard Felix

Magistrat

Birgit Minichmayr

Grenouille...

Sian Thomas

Madame Gai...

Alvaro Roque

Grenouille...

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (45)

@zeyneso yazdı...

Cum, 06 Nis 2018, 17:40 (2 ay önce)

Kitabını okuduktan sonra filmi izlerken sanki 2. defa izliyormuşum hissine kapıldım çoğu zaman, neredeyse bir çok şey okurken hayal ettiğim gibiydi.Karakterler, mekanlar, hele müzikler her şey tam olması gerektiği gibiydi bence bu filmin benim için yeri bambaşka o yüzden.İzlemeden önce kitabı okuyup daha sonra filmde hayallerinizin ne kadar güzel aktarıldığını görmenizi şiddetle tavsiye ederim.

@rohrshack yazdı...

Cmt, 03 Mar 2018, 22:35 (3 ay önce)

8.4 / 10

İzlediğim en ilginç yapımlardan biriydi. Öncelikle uyarlandığı kitabı okumadığımı belirteyim. Senaryosu ve kurgusuyla ön plana çıkan bir film olmuş Perfume: The Story of a Murderer. Fakat bunun dışında oyunculuklar da çok iyiydi, özellikle baş rol Ben Whishaw. Kullanılan müzikler ve görsellik olarak da harikaydı. Gördüğüm tek sıkıntı, çoğu Hollywood yapımında olan bir sıkıntı aslında: Film Fransa'da geçmesine rağmen orijinal dili İngilizce. Bunun dışında şaşırtıcı bir sona sahip, güzel bir yapım. Son olarak, filmin belli bir türü yok. Yani tam bir dram, aksiyon, aşk filmi veya fantastik bir film değil; hepsinin karışımı (aynı "parfüm" gibi). İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler.  

@paranoid13 yazdı...

Cmt, 22 Tem 2017, 00:32 (11 ay önce)

8.5 / 10

Tutkularınızın bu kadar baskın olduğunu düşünün

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Koku: Bir Katilin Hikayesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Koku: Bir Katilin Hikayesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Koku: Bir Katilin Hikayesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER