Suspiria Yorumları

Suspiria filmi detayları

I

@iremsoylu

2 ay önce

8 / 10

Duyularınız için harika. Görsel olarak inanılmaz; yoğun ışıklandırmanın çılgın/renkli set tasarımlarıyla birleşmesi sizi böylesine eşsiz bir deneyime hazırlıyor. Bir müzik parçasının bir filme neler yapabileceği inanılmaz.

@samsaara

3 yıl önce

9.1 / 10

Müzik şahane, görsellik desen insanı büyülüyor, renk kullanımları falan bayıldım filme kesinlikle o duvardaki desenler, renkler, o gotik mimari dokunuşlar açıkçası bunlar beni hikayeden çok daha fazla büyüledi.

@duyguselinn

3 yıl önce

8 / 10

Cadı temalı filmlere her zaman bir önyargım vardır nedendir bilinmez. Ama akımın öncülerinden olan suspiria’yı izlemeden çok aceleci davranmışım. Filmi,1977 yılında çekilmiş olmasına göre değerlendirmek istemiyorum şu an bile çoğu filmle kapışmayı bırak, geçecek bir görsel şölen mevcuttu. Film başladığı andan itibaren müziği ve klasik argento teknikleri olan görsel efektlerle sizi içine çekiyor.
Tek eleştireceğim nokta filmin en başından beri tansiyon hiç düşmüyor buna uygun bir final olarak Suzy Helena ile bu kadar kolay başa çıkması pek beklentiyi karşılamadı ama yine de çok büyük bir boşluk değildi. Ve de çok görkemli,mistik bir dans performansı güzel olurdu yakışırdı. Her şeye rağmen çok güzel bir filmdi 8/10.

@holyghost90

7 yıl önce

6 / 10

Eğer filmdeki ses jessica harper'in gerçek sesiyse aşık oldum.Zira hayatımda böyle tatlı ses duymadım ben.

@maul

6 ay önce

Yorumun çok ironk geldi çünkü filmdeki hiçbir oyuncunun sesi kendilerine ait değil ve yönetmen Jessica'nın kendi sesinin duyulmayacağına çok üzüldüğünü çünkü Jessica'nın sesini çok beğendiğini söylemiştir...

@fthgzl79

7 yıl önce

4.1 / 10

Kötü bir film..Çekildiği döneme hitap edebilir ama bugün bu filmi izleyip beğenmek zor iş..Çocukları korkutmak için izletebilirsiniz ancak..10/4

@dream_master

7 yıl önce

Renklere dekorlara bayıldım. Müzikler mükemmeldi.Ama Korku filmi demeyin gözünüzü seveyim. Günümüz Efektlerini gördükten sonra hiç inandırıcı gelmiyor. Çekilen Planlar çok uzun. Böyle olması Korkutmaktan uzak hatta komik.Tüm zamanların değil çünkü şuan korkutmuyor. İngilizcelerine de sinir oldum. Ama her yerde çav demesini de bildiler. En çok hoşuma giden şey ise bu bale okulunun Escher Street'te olması. Görsel yönden çok güzel. Müzikleri efsane.

@contra

7 yıl önce

8 / 10

Başka sinema kapsamında tekrardan gösterime girecek olması bir şans. Restore edilmiş kopyası ile izlenebilecek.

@zagros

7 yıl önce

9.5 / 10

gece, karanlıkta odada tek başıma ve arkamda boşluk bırakacak şekilde izledim, gerici anlarda sürekli arkama bakıp durdum korkudan ve şu an uyumakta zorluk çekiyorum, ışığı kapatamıyorum. film müziğini siyah duvara verseniz yine korkardım; çok etkileyici. ayrıca aşırı akıcı ve merak uyandırıcı bir film bence. 10/10

@kissableblack

8 yıl önce

Bu filmin ilk 12 dakikasından daha komik bir şey varsa; herhalde son 92 dakikasıdır. Bilmiyorum ilk 12 dakikaya rağmen filmi korkunç hatta güzel bulan gerçekten var mıdır? Hayal kırıklığıydı, yarım bıraktım.

@strangelove

10 yıl önce

7.5 / 10

konu anlatımı bakımından ve korku filmi olmanın hakkını verme bakımından yetersiz kalsa da renk ve müzik kullanımıyla, filmin geçtiği mekanlarla, kızların zarafetiyle 95 dakikalık görsel ve işitsel bir şölen adeta.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL