Siyah Kuğu Yorumları

Siyah Kuğu filmi detayları

@tolgakocak

1 ay önce

7 / 10

filmde natalie portmanın çok iyi oyunculuğu olduğunu söylemem lazım küçükken oynadığı leon filmdeki oyunculuğundan daha iyi oynamış beyaz kuğu dan siyah kuğu ya geçerken psikolojik bir gerilime dönüşüyor film iyi masum bir insanken amacı uğranı insanın ne kadar kötü olabileceğini gösteriyor etkileyiciydi karakterin gelişimi 10/7 mila kunis vincent casselde bence başarılı oynamış biraz psikolojik gerilim hayal gücünün ninaya oyunu gibiydi film ama beğendim

@jumanjiyo

1 ay önce

6.5 / 10

Teşbihte hata olmaz, söylemeden edemeyeceğim. Natalie Portman zaman zaman, Öyle Bir Geçer Zaman Ki'deki Farah Zeynep'i anımsattı bana. Birçok sahnede sanki Farah'ı izliyor gibi oldum.

Filmdeki Nina karakterine kanım ısınmadı. Sinir oldum hatta. Bencil ve sosyopat olduğunu düşünüyorum. Bulunduğu yere ait olmayan, eğreti duran bir karakterdi. Tüm örgü onun üstünden ilerlediği için de filme genelin aksine yükseldiğimi söyleyemem. Evet psikolojik mesajları malum ancak filmin büyük bölümünde bariz finale zemin hazırlamaya çalışmak çok belliydi ve bu pek bana göre değil.

@unexpected

7 ay önce

8.2 / 10

Yıllardır izleme listemde başlarda olup bir türlü izleyemediğim merak uyandıran o psikolojik film.. Nihayet izledim ve kesinlikle şunu söylemem gerek Natalie Portman dehşet iyi bürünmüş karaktere. O Psikolojiyi çok iyi yansıtmışlar Psikolojik filmler daima beni çok etkiler Ve son sahnelerde gerçeklik algımı kaybettim hırs ve takıntının bir insanı dönüştürebileceği tehlikeli kişiliği çok iyi işlemişler. Özellikle son sahne beni baya etkiledi. Psikolojik, güzel bir filmdi beğendim.

@jessamina

1 yıl önce

Natalie Portman filmde kendini aşmış. Her şeyin fazlası zarar diye boşuna söylenmemiş. Bu hırs bile olsa. Kasvetli atmosferi de işlenişine oldukça uygundu. Beğendim.
T

@talha89

3 yıl önce

Kız normalde sakin, mütevazi hatta ezik biri. Yani o mükemmelliyetçilerde görünen kibir ve kasıntı Nina’da yok. Ama oynayacağı oyun için mükemmel olmak zorunda olduğunun farkında. Fiziksel ve zihinsel olarak kendisini maksimum zorluyor. Annesinin ve yönetmenin de baskısı var. Aşk, dostluk, arkadaşlık, cinsellik. Hiç bir şey yok. Duygularını bastırıyor ve yaşayamıyor. Ama rolünün gerektirdiği duygu yoğunluğundan yoksun olduğu için bunu bir şekilde doldurması lazım. İki şekilde bunu yapmaya çalışıyor. Biri haz diğeri acı. Haz duygusunu yaşamak için kendisine dokunuyor. Bir de kendisine zarar vererek onun verdiği acıyla hissizlikten kurtulmaya çalışıyor. Duygu yoğunluğunu acı duygusuyla sağlamaya çalışıyor. Filmin başından beri kendisine zarar verme durumunun filmin sonunda nasıl bir noktaya geldiği malum
S

@siyahtuval

3 yıl önce

6 / 10

Ben filmi pek sevemedim. oyuncular kaliteli ama onun dışında pek birşey göremedim. İzlettirdi kendinı oda tamam Belki de beklentiyi yüksek tuttum :( yorucu bir filmdi gibi. Ben de pek bir gerilim bırakmadı. Hırslarına kaptırdı kendini gitti o kadar.
M

@mervenur94

4 yıl önce

7.3 / 10

Etkileyici güzel bir film.

@caliskanaylin7

5 yıl önce

8.2 / 10

İzlerken merak duygunuzu hep taze tutacak,oyunculuğuyla büyüleyen bir film..

@iamgzde

6 yıl önce

Ah o film boyunca bitmek bilmeyen merak ve son vuruşlar! Bir tek ben değilimdir galiba çok fazla yanılsamaya düşen. Son ana kadar bir olguya inandırıp bir anda bizi hadi canımm! dedirten nitelikte, Natalie Portman’ın her seferinde Oscar almaya yetecek oyunculuğu olmasının en büyük mesajını veren bir yapıt.

@rinustalarin

7 yıl önce

9.1 / 10

Geç olsun da güç olmasın demişler.

Müthişti. Müthiş. Tüylerim diken diken oldu.

Aronofsky tarihe geçecek yönetmenlerden olduğunu zaten kanıtlamıştı, bu pekiştirmiş. Her ne kadar beğenilmese de Mother filmi de aynı değerde benim için, ama Black Swan daha başka.

Hatırlamak gerekir ki, zamanında Jean D’arc’ı yakan topluluk, bir önceki yüzyılda halk kahramanı ilan ettiği Jean’ın heykelini dikti. Tarih tekerrürden ibarettir.

Saygılar.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL