Siyah Kuğu Yorumları

Siyah Kuğu filmi detayları

@jessamina

6 ay önce

Natalie Portman filmde kendini aşmış. Her şeyin fazlası zarar diye boşuna söylenmemiş. Bu hırs bile olsa. Kasvetli atmosferi de işlenişine oldukça uygundu. Beğendim.
T

@talha89

2 yıl önce

Kız normalde sakin, mütevazi hatta ezik biri. Yani o mükemmelliyetçilerde görünen kibir ve kasıntı Nina’da yok. Ama oynayacağı oyun için mükemmel olmak zorunda olduğunun farkında. Fiziksel ve zihinsel olarak kendisini maksimum zorluyor. Annesinin ve yönetmenin de baskısı var. Aşk, dostluk, arkadaşlık, cinsellik. Hiç bir şey yok. Duygularını bastırıyor ve yaşayamıyor. Ama rolünün gerektirdiği duygu yoğunluğundan yoksun olduğu için bunu bir şekilde doldurması lazım. İki şekilde bunu yapmaya çalışıyor. Biri haz diğeri acı. Haz duygusunu yaşamak için kendisine dokunuyor. Bir de kendisine zarar vererek onun verdiği acıyla hissizlikten kurtulmaya çalışıyor. Duygu yoğunluğunu acı duygusuyla sağlamaya çalışıyor. Filmin başından beri kendisine zarar verme durumunun filmin sonunda nasıl bir noktaya geldiği malum
S

@siyahtuval

3 yıl önce

6 / 10

Ben filmi pek sevemedim. oyuncular kaliteli ama onun dışında pek birşey göremedim. İzlettirdi kendinı oda tamam Belki de beklentiyi yüksek tuttum :( yorucu bir filmdi gibi. Ben de pek bir gerilim bırakmadı. Hırslarına kaptırdı kendini gitti o kadar.
M

@mervenur94

3 yıl önce

7.3 / 10

Etkileyici güzel bir film.

@caliskanaylin7

5 yıl önce

8.2 / 10

İzlerken merak duygunuzu hep taze tutacak,oyunculuğuyla büyüleyen bir film..

@iamgzde

5 yıl önce

Ah o film boyunca bitmek bilmeyen merak ve son vuruşlar! Bir tek ben değilimdir galiba çok fazla yanılsamaya düşen. Son ana kadar bir olguya inandırıp bir anda bizi hadi canımm! dedirten nitelikte, Natalie Portman’ın her seferinde Oscar almaya yetecek oyunculuğu olmasının en büyük mesajını veren bir yapıt.

@rinustalarin

6 yıl önce

9.1 / 10

Geç olsun da güç olmasın demişler.

Müthişti. Müthiş. Tüylerim diken diken oldu.

Aronofsky tarihe geçecek yönetmenlerden olduğunu zaten kanıtlamıştı, bu pekiştirmiş. Her ne kadar beğenilmese de Mother filmi de aynı değerde benim için, ama Black Swan daha başka.

Hatırlamak gerekir ki, zamanında Jean D’arc’ı yakan topluluk, bir önceki yüzyılda halk kahramanı ilan ettiği Jean’ın heykelini dikti. Tarih tekerrürden ibarettir.

Saygılar.

@teslime_cesur

6 yıl önce

8.6 / 10

İzlediğim en iyi psikolojik durum yansıtan filmlerden biri,Natalie Portman muhteşem.

@uniqueen

8 yıl önce

@mukozkano bir avuç gözyaşı için değil dir "bir rüya için ağıt"tır. bir avuç gözyaşı müslüm babanın şarkısı o olsa duramaz ağlardın o diildir bi daha izle sen bak seviceksin

@sinemapuan

8 yıl önce

Darren Aronofsky tarz olarak benim yönetmenim değil. Bir Rüya için Ağıt filmini kaliteli olmasına rağmen nefret ederek izlemiştim. Çünkü tarzı bana hitap etmiyor. Bu film ona nazaran biraz daha iyiydi ama yine sevmedim. Muhtemelen filmden sonra bu filmin adını duyunca hatırlayacağım tek şey Mila Kunis ve Natalie Portman'ın eşsiz güzellikleri olacak. Filmi sanatsal olarak yorumlamayacağım. Türk usulü yorumlamak gerekirse. Baleyle kafayı bozmuş hanımkızımızın Kuğu Gölü Balesindeki siyağ kuğu, beyaz kuğu, prens üçlemesini kendi hayatının içinde yaşaması ve türlü türlü hayaller görmesini anlatıyor. Whiplash filmiyle benzer noktaları da var. Ama onun kadar etkileyici bir film değil. Yine de böyle abuk bir konudan çıkabilecek en iyi ürün olduğu konusunda ekstra bir sözüm yok. Aronofsky'i ise hala sevmiyorum.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL