Gözlerindeki Sır

(2009)

The Secret in Their Eyes a.k.a El secreto de sus ojos

Film 2 Saat 9 Dk. Dram, Gizem Arjantin, ispanya 23 Nisan 2010

7.8

582 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (222.879 OY)

KONUSU
1999 yılında geçen hikaye zamanda geriye dönüşlerle anlatılıyor: 1974 yılı haziran ayında hükümete bağlı bir adalet görevlisi olan Benjamin Esposito genç bir kadının Buenos Aires yakınlarındaki evinde vahşice tecavüze uğraması ve öldürülmesi olayını incelemek üzere görevlendirilir ve suç mahaline gi ... Devamı
1999 yılında geçen hikaye zamanda geriye dönüşlerle anlatılıyor: 1974 yılı haziran ayında hükümete bağlı bir adalet görevlisi olan Benjamin Esposito genç bir kadının Buenos Aires yakınlarındaki evinde vahşice tecavüze uğraması ve öldürülmesi olayını incelemek üzere görevlendirilir ve suç mahaline gittiğinde gördükleri karşısında dilini yutmuşa döner, bu olayı çözmeye çalışırken sürekli daha fazla kendini bu davanın içine karışmış bulur. Öldürülen kadının kocası banka çalışanı Ricardo Morales bu acı haber karşısında şoka girer; Esposito katili bulacağına ve adalet önüne getireceğine yemin eder. Bu sıkıntılı davada kendisine yardım eden kişi alkolik asistanı Pablo Sandoval ve büroya yeni gelmiş olan ve departman şefi olarak göreve başlayan üst tabakadan avukat Irene Menendez-Hastings’tir. Esposito’nun mücadeleci iş ortaklarından Romano cinayeti iki tane göçmen işçinin üstüne atarak bu davadan kurtulmaya çalışır, Romano’nun bu yaptığı Esposito’yu oldukça sinirlendirir ve herkesin içinde Romano’ya saldırmasına sebep olur.

Film, 2010 senesi Oscar Ödülleri’ndeEN İYİ YABANCI FİLMdalında Oscar’ı kazanmıştır.
Ricardo Darín

Benjamín E...

Soledad Villamil

Irene Mené...

Pablo Rago

Ricardo Mo...

Javier Godino

Isidoro Gómez

Guillermo Francella

Pablo Sand...

Carla Quevedo

Liliana Co...

Bárbara Palladino

Compliment...

Alejandro Abelenda

Pinche Mar...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@linquter

3 yıl önce

7.5 / 10

Filmi farklı kılıp tamamlayan nokta tutku dokunuşu olmuş. Tek bir imge ile tüm filmi sarıp anlam kazandırmış, üzerine konuşulacak bir şey bırakmış. Yalnız asıl hikayenin sonu ile filmin sonunu uyumsuz buluyorum.

efenim o kadar karamsar bir edayla, bakın tutku takıntıya dönüşünce hayatına mal olur mesajı verdikten hemen sonra gidip aşk hikayesini, hem de evli çocuklu bir kadın olduğunu unutup, mutlu sona bağlamak sırıtmış kanaatimce.

@kuzgunadam

4 yıl önce

7.2 / 10

Ricardo Darn ve müzikler filmi yukarı taşımış ama açıkçası daha iyi bir film bekliyordum

@mckurkcu

4 yıl önce

8.1 / 10

Tutkunun bir tarifi olsa herhalde insanın uğruna her şeyden vazgeçerek ömrünü tüketmeye hazır olduğu şey olurdu. İnsanın bir kez sahip olduğu ömrünü uğruna seve seve harcayabileceği bir şey. Bu anlamda aşktan daha güçlü tutku var mı? Filmin içerisinde bir çok mesele ele alınmış (yozlaşmış hukuk sistemi, Arjantin toplumunun sosyolojisi, adalet arayışı, intikam vs.) ama bence esas meselesi 2 erkeğin içlerinde kor alev gibi taşıdıkları ve yılların bile soğutamadığı aşkları(tutkuları).filmin sonunda bu iki erkeğin kaderlerinin ne kadar benzediğini görürüz Esposito 25 yıl boyunca savcı karakterine onu sevdiğini söyleyememenin pişmanlığını yaşadı, hayatı asla rayına girmedi. Morales ise 25 yılını çok sevdiği karısının öldürülmesinin acısıyla yaşadı ve onu öldüren adamı karısını kaybettiğinde kendi içinde yaşadığı boşluğa benzer bir boşluğun içine hapsetti, 25 yıl boyunca bir hücrede sessizlik cezası, d
... Devamı
Tutkunun bir tarifi olsa herhalde insanın uğruna her şeyden vazgeçerek ömrünü tüketmeye hazır olduğu şey olurdu. İnsanın bir kez sahip olduğu ömrünü uğruna seve seve harcayabileceği bir şey. Bu anlamda aşktan daha güçlü tutku var mı? Filmin içerisinde bir çok mesele ele alınmış (yozlaşmış hukuk sistemi, Arjantin toplumunun sosyolojisi, adalet arayışı, intikam vs.) ama bence esas meselesi 2 erkeğin içlerinde kor alev gibi taşıdıkları ve yılların bile soğutamadığı aşkları(tutkuları).filmin sonunda bu iki erkeğin kaderlerinin ne kadar benzediğini görürüz Esposito 25 yıl boyunca savcı karakterine onu sevdiğini söyleyememenin pişmanlığını yaşadı, hayatı asla rayına girmedi. Morales ise 25 yılını çok sevdiği karısının öldürülmesinin acısıyla yaşadı ve onu öldüren adamı karısını kaybettiğinde kendi içinde yaşadığı boşluğa benzer bir boşluğun içine hapsetti, 25 yıl boyunca bir hücrede sessizlik cezası, daha iyi bir intikam olamazdı. Geçen onca zamanın ufacık bile gücünden eksiltemediği iki aşkın hikayesi. Zaten zamana direnemeseydi gerçek tutku olmazdı. Okuduğum çoğu kitaptan daha fazla edebiyat tadı aldım bu filmden.

@ravenna

4 yıl önce

9.5 / 10

Harika,harika,harika bir film!Çok beğenerek izledim.Senaryo muhteşem.Film,biraz ağır başlasa da sonrasında açılıp sürükleyici bir hal alıyor ve çok etkileyici bir şekile bürünüyor.Ricardo Darin’in performansı da enfesti.Kesinlikle izlenmeli!

@bird_one

6 yıl önce

Filmde bir adet Ali İhsan Varol var. :) Güzel filmdi.

@beyzahuner

7 yıl önce

Adam bir gece kalkar not kağıdına "temo" yani korkuyorum yazar. Daha sonra not kağıdına "a" harfini ekler ve kelime "teamo" yani seni seviyorum olur. 1974 döneminde geçen sahnelerde avukat kadın adama bir daktilo verir ve daktiloda "a" harfi basmamaktadır :)

@free_style

7 yıl önce

Beklentileri çok yüksek tuttuk heralde. Şok edici son deyince çok şey bekliyorduk. Kötü film mi tabi ki değil. Ama asla unutamayacağım bir film de değil hani.

@apen

8 yıl önce

6.9 / 10

Yorumlara şöyle bir göz attım da ben başka film mi izledim yada arada uyuklarken kaçırdığım bir şey mi oldu diye.Tekrar izlemeyi düşündüm ancak göze alamadım.Bu film oscar ile bu kadar puanı nasıl almış hayret ettim.Harcayacak boş vakti olanlar için tavsiye ederim.Bir de İspanyolca gerçekten kulak tırmalıyor...

@sinebiyat

8 yıl önce

6.5 / 10

İyi film, dehşet verici bir stadyum sahnesi olsa da eşi benzeri olmayan bir sahne değil. James Wan’ın bu filmden iki yıl önce çektiği ’Death Sentence’ filmindeki otopark sahnesi geldi aklıma stadyum sahnesini izlerken. Bu kadar dağınık bir senaryo ve dağınık olay örgüsüne rağmen olaylarda kopukluk olmayışı bir yönetmenlik başarısı. Genellikle TV ve Klip projelerinde kamera arkasına geçen Juan Jose Campanella’nın pek de parlak olmayan kariyerinin en ve tek iyi işi diyebilirim. Yine de çok abartmaya gerek yok. Amerikan yeniden çevrimini de izlemiştim. ABD olanına 55 puan vermiştim. Buna da puanım 65.

@ponstan

8 yıl önce

8.5 / 10

çok iyi bir dram fakat vasat bir suç-gerilim. tek amacı şaşırtmak olan saçma holivud filmlerine alışık olduğumuzdan belki. filmde şaşırılacak şey sonu değil devam ettiği esnada suratımıza vurulan şeyler. buna göre izlenmeli öncelikle. çünkü sonunda kesinlikle şaşırmadım gayet tahmin edilebilir, ama yorumlara bakarakdeli dehşet bir son beklediğim için biraz hayalkırıklığı oldu diyebilirim.

öte yandan hepsi birer aforizma olan replikleri, sahneleri ki özellikle meşhur stadyum sahnesi, karakterlerin derinliği, totalde filmin o tüm naifliği, şiirselliğiolağanüstü. o kadar çok şey o kadar ustaca iç içe geçmiş durumdaki vurucu etkisi bundan ileri geliyor. bittiğinde birden fazla film izlemiş hissediyoruz. nadir rastlanacak incelikle emekle işlenmiş bir film. su gibi.

spoiler

''bana kalan hatıralar mı hatıraların hatıraları mı bilemiyorum.''

spoiler

aşkı ve anıları bundan daha güzel anlatan bir cümle söylenmedi.

@korgan

8 yıl önce

8.5 / 10

insanların gözlerini okumayı öğreten film. tereddüt etmeden izleyinbir harfin basmayışı ile basışı arasında geçen bu hikayeyi. 85/100

@dr_hugo_strange

8 yıl önce

Harika bir filmdi tabi zevkler tartışılmaz ama bence bir şans veriniz bu filme

@tendopain

9 yıl önce

1 / 10

berbat bir film.Film boyunca 20 defa uykum geldi.Dumur son görmeyen arkadaşların entel entel yorumları beni bitirdi.Aklı olan izlemesin
J

@josephwhite

9 yıl önce

8.2 / 10

Arjantin ile Türkiye yi kıyaslamak ? futbol alanında bir çok ülke gibi bizden ilerideler ama sinema olarak da mı ? ekonomisi genişleyen bir ülkeyiz ve halen dizilere takıldık, yaptığımız filmlerde de ne oyunculuk var, ne güzel kameralar, ne gizem, ne şu ne bu ! Devrin en büyük propagandası olan sinemayı kullanamıyoruz ! Adam nasıl bir film çekmiş !!! senaryo o kadar net ve basit ki, filmin sonunun nasıl biteceğini tahmin ediyorsun ama yönetmenlik işte bu demek ve aklımı karıştırdı; hayal mi gerçek mi, o gözler ne demek istedi, kim daha aşık, film şöyle de bitebilirdi, böyle de bitebilirdi, acaba ... ? şöyle mi bitti ? ... Filmin değil ama yönetmenin kurgusuna şapkamı çıkarıp, zekasına eğiliyorum

@miracyigit44

10 yıl önce

ricardo darinin oynadığı filmler kendini hemen belli ettiriyor ... bugüne kadar izlediğim filmlerinde anlamsızlık ve yapmacık duygu karmaşalığı görmedim ... filmen bahsedersek :) amerikan polisiye filmlerinden kat kat daha derin ve daha anlamlı ..
SPOILER

Gözlerindeki Sır filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gözlerindeki Sır filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gözlerindeki Sır filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL