8.1

243 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (94.441 OY)

KONUSU
Adrian Doria varlıklı bir iş adamıdır, Asya pazarı ile yaptığı ticari anlaşmaları ve yüksek teknoloji şirketi nedeniyle Yılın Adamı olarak adlandırılmıştır. Kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için kendi avukatı Felix tarafından tavsiye edilen tanık hazırlama ve adli bildirimlerde uzman deneyim ... Devamı
Adrian Doria varlıklı bir iş adamıdır, Asya pazarı ile yaptığı ticari anlaşmaları ve yüksek teknoloji şirketi nedeniyle Yılın Adamı olarak adlandırılmıştır. Kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için kendi avukatı Felix tarafından tavsiye edilen tanık hazırlama ve adli bildirimlerde uzman deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Bir dağ oteli odasında yanında fotoğrafçı sevgilisi Laural Vidan'ın cesedi dururken polis tarafından tutuklanmıştır. Adrian Virginia'ya suç ve sevgilisi Laura ile ilişkisi hakkında konuşur. Her ikisi de sürücüsü Daniel Garrido adında bir adamın öldüğü araba kazasısını açığa çıkarmaya çalışırlar. Laura'nın Daniel'in ölümü nedeniyle hapse girmekten kaçınmak için Laura'nın onu nasıl yönettiğinden söz eder. Aynı zamanda avukatı Felix olayların seyrini değiştirebilecek bir delil araştırmaktadır. Virginia ve Adrian vaka hakkında konuşmalarını sürdürürler ama Adrian'ın ifadesinden ikna olmayan Virginia onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar. Bulmacada gerçek ve yalan kolayca yer değiştirebilmektedir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@osmangungor

4 ay önce

6.5 / 10

Teknik ve düşünce olarak film güzel. Kurguda da sıkıntı yok; lakin filmin ortalarında her şeyi çözebiliyorsan film, gizem filmi olmaktan çıkıyor da sanki defalarca izlediğin filmi tekrar izliyormuşsuna dönüyor. Ama her halükarda filmden keyif alacağınıza eminim. Avukat olayında birkaç mantık hatası tespit ettim. Örneğin tam hatırlayamasam da avukatın avukat olduğuna dair herhangi bir kanıt göremedim. Yahu be kardeşim hayati bir meselen var ve evine gelen 'ben avukat bilmem ne' diyen her kişiye güvenecek misin? Tamam kafan allak bullak ama neden yani?

@navyblue

4 ay önce

7.5 / 10

Çoook başarılı bir İspanyol filmi
O

@oguzkesim

6 ay önce

10 / 10

Yıldız yetmeyecek filmlerden kesinlikle izleyin, senaryosu, kurgusu çok başarılı.

@sinemaseyircisi

8 ay önce

9.9 / 10

İkinci kez seyrettim. Büyük olasılıkla zimmete para geçirmeyi de telefonla konuşamadığı için kocası işe gittikten sonra kadının evine dalıp adam yapmış

@detag

1 yıl önce

8.7 / 10

Evet ben de -detaya inmeden- el cuerpo kıyaslaması yapacağım ki zamanında gelinmiş yapılmış bize de kıyaslaması düşer. İkisinin de tahmin edilebilirlik ihtimalleri oldukça düşük. İki filmde de tahmin edilebilirlik ile kalite arasında ters bir orantı var. İkisi de şiddetli bir tavır ile tavsiye ettiklerimden. (ikisini de dene, tarafını seç)
Oriol Paulo bu filmde de Hitchcock'un izinden gidiyor.El Cuerpo'dan daha iyi bir film.

@sectumsempra

1 yıl önce

Ağır spoiler içerir.
Bir noktada avukat ile anne benzerlik kuruyor ama "yok canım ne alaka" diyorsunuz. Sonra defalarca " ayy olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü" cümlesi zihninize gelip gidiyor.:)
İzleyiciyi ters köşe yapmak için yönetmenin epey kastığını düşünen olabilir ama kesinlikle izlemeye değer.
A

@apostle51

1 yıl önce

8.3 / 10

kurgu şahane gerçekten etkileyici bir filmdi. Ne olduğunu anlayamıyorsun her hikayeyi gerçek buluyorsun ama hangisi daha gerçek onu anlamıyorsun. Boşroldeki herifin film boyu tavılarlarından sonra ortaya çıkan son karakterini kafanda bir türlü oturtamıyor sonra dumur olup kalıyorsun : ) Puanını sonuna kadar hakeden harika bir film izleyin !

@mervenurkara

1 yıl önce

10 / 10

Sonunda 'Yok artık' dediğiniz harika filmlerden biri...

@rashomon

2 yıl önce

8.2 / 10

Noluyo lan ve işin içinde iş var filmlerinden.Olayları farklı gözlerle anlatımıiyiydi.Senaryosu,kurgusu,yönetmenliği ve tabiki muazzam oyunculuğuyla zaman nasıl geçti anlamadım.Bu tarz filmlere tam konsantre şart bir an kaçırdın mı filmin güzelliği kaçıyor.Yıllar geçtikçe maalesef kaliteli filmlerin sayısı azalmaya başladı böyle kaliteli filmler teselli ediyor ara ara.

@mbkn

2 yıl önce

6.5 / 10

El cuerpo'dan sonra yönetmen kendini tekrar etmiş maalesef.
B

@beng

2 yıl önce

8.7 / 10

Son zamanlarda izlediğim en iyi polisiye diyebilirim. Cidden keyif veren bir kurgusu vardı izlemek isteyenlere tavsiye ederim..

@dead-blue

2 yıl önce

8.5 / 10

Senaryo ve oyunculukları çok iyi.Gizem-gerilim filmlerinde baş ucu olabilecek bir film.O köşeden o köşeye :) son zamanlarda izlediğim en iyilerden.

@no-one

2 yıl önce

8 / 10

Kurgusal olarak gerçekten büyüleyici bir yapısı var ki filmin uyguladığı başarılı çürütme teorisinden nasibini almayan bir izleyici bile yoktur :) ama filmin daha başarılı olduğu bir dal var ; foreshadowing tekniği ki diğer filmlere rol model olabilecek kadar ustaca yerleştirilmiş , ufak bir örnek vermek gerekirse ;

VG 'nin gazetede çıkan fotoğrafı ilk kez gösterdiğinde parmağıyla aynanın sağ tarafını kapatması ve daha sonra fotoğraftaki görüntünün montaj olduğunu Adrian'a söylediği sahnede aynanın sağ tarafının boş oluşu.

Atmosferi güzel bir yapım , gizem ve kurgu dramın önüne geçse de . 8/10

@starrynight

2 yıl önce

Oriol Paulo'ya: Bu sefer olmuş ;)
SPOILER

Contratiempo filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Contratiempo filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Contratiempo filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL