7.8

758 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (840.224 OY)

KONUSU
Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamak üzere hazırlanıyordur, fakat Amy aniden ortadan kaybolur. Geri dönmeyince, polisin gözünde kocası Nick tüm şüpheleri üzerine çeker. Nick’in ise kafası karışmıştır çünkü üst üste rüyalarında karısı Amy’yi vahşice öldürdüğünü görmektedir. Nick m ... Devamı
Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamak üzere hazırlanıyordur, fakat Amy aniden ortadan kaybolur. Geri dönmeyince, polisin gözünde kocası Nick tüm şüpheleri üzerine çeker. Nick’in ise kafası karışmıştır çünkü üst üste rüyalarında karısı Amy’yi vahşice öldürdüğünü görmektedir. Nick masum olduğu konusunda ısrar etse de çevresi yalanlar ve ihanet ağlarıyla kuşatılır. Amy’nin hayatta olup olmadığı büyük bir muammadır.
Ben Affleck

Nick Dunne

Rosamund Pike

Amy Elliot...

Kim Dickens

Detective ...

Tyler Perry

Tanner Bolt

Neil Patrick Harris

Desi Collins

Carrie Coon

Margo Dunne

Patrick Fugit

Detective ...

David Clennon

Rand Elliott

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kalihoraa

1 hafta önce

başka bir yerde yazıyordu ya da bir arkadaşım söylemişti tam hatırlayamıyorum ama bu film için "hafızamı kaybetsem ve tekrar izlesem keşke" denildiğini anımsayarak izledim. aynı cümleyi kurmama sebep olabilecek kadar güzeldi.

@mervenur94

1 ay önce

8.5 / 10

Müthiş...
filmin yarısında falan ’e şimdi nolucak’ gibi triplere girdikten sonra defalarca pişman eden film. david fincher kalp ben ya.

@ham

2 ay önce

7.5 / 10

Çok özgün bir senaryoya bir film.
Kallavi bir 7.5 puanı hak ediyor.
Bu hikayede yanan desi oldu.
Rosemund Pike ne güzel bir bişeysin sen öyle
Senin gibi karı düşman başına

@ezgi124

6 ay önce

9.6 / 10

Açıkçası filmin ortalarına kadar neredeyse sıkıldım ama senaryonun iyi olmasıyla ve başroldeki kadın oyuncumuzun rolünün biraz daha ön plana çıkmasıyla izlemeye devam edebildim. Eh tatmin de etti sanırım kurtarışıyla:) Sanırım bir yönetmen olsam bu filmi benden çekmemi isteseler senaryoyu kırpar da çekerdim. The Life of David Gale’i izleyenler hatırlayacaktır, şaşırtan kadın hamleleri özellikle suç filmlerinde baya ilgi çekici olabiliyor:) Filmin kendini bir şekilde kurtardığını söyleyebilirim ama gerim gerim germedi, senaryosuyla şov yapamaya çalışan filmlerden ve keşke Ben Affleck yerine başka bir isim bulsalardı...
Filmin konusu enfesss.sosyal bazi tespitleri de gayet yerinde.kimse bahsetmemis lakin filmin suresi neden bu kadar uzun bi anlam veremedim.sündürmüsler filmi biraz daha kısa sureyle cekilse kusursuz olabilirdi.
N

@nysa

6 ay önce

Nefis...
Cool Girl monoloğu der susarım...

@stiff

9 ay önce

7 / 10

Baştan sona seyircinin istediği gizemi sunuyor ve merak uyandırıyor. Sanırım sonunda seyirci iyi ya da kötü bir son istiyor. Bu açıdan tatmin etmemiş olabilir. Onun haricinde gayet akıcı ve uzun sayılabilecek süresine rağmen bunu başarabiliyor. Kadın erkek ilişkileri ve günümüz evliliklerine dair mesajı da olabilir ancak her iki karakterin de çok iyi karakterler olmadığını ve birbirlerine karşı dürüst olmadığını da görüyoruz. Böyle değerlendirince tek bir tarafı suçlamak doğru değil gibi sanki... 7/10

@sinegoz

1 yıl önce

Arkadaş köşede eşek kadar spoiler butonu var. İnsanları da az düşünerek yorum yapsaymışsınız keşke bin tane farklı yerden bin tane farklı insan spoiler manyağı yapmış yorumları. Neyse ki daha önce izlemiştim de maruz kalmadım, ama izlememiş olsaydım bırakır izlemezdim de bir daha canım filmi. Filmi yeni izleyecek olan arkadaşlar YORUMLARA BAKIP İZLEMEYİN AĞIR SPOİLER VAR film hiç olur.

@alperenn

1 yıl önce

6.6 / 10

Yabancı insanların yaralarımı deşmesine bayılıyorum.

Amynin kesinlikle çocukluk döneminin sorunlu geçtiğini düşünüyorum. Freud izlese kesin çok beğenirdi. Beğendiğim bir tarz değil çok çünkü çoğu kez dizi izlediğimi düşündüm ve yönetmene vefa borcumdan dolayı filmi bitirdim. Black Mirrorın bir bölümü de ortalama aynı etkiye sahip.

@caliskanaylin7

1 yıl önce

6.8 / 10

Amy sen tam bir akrep burcusun ! Hatta yükselen alçalan ne varsa hepsi akrep..
Film de herkese biraz hak verdim izlerken Bence izlenmesi gereken ilginç bir film

@dmlabrb

2 yıl önce

Kadın zihninin kompleksli yapısı her zaman ilgimi çekmiştir.Lakin bu filmden sonra beslediğim ilgi ve hayranlık yerini endişeye bıraktı sanırım. Son olarak şeçilen müzik ve altan alta verilmek istenen toplumsal mesajlar; medyanın yargısız infazı,toplumda kimsenin uymadığı fakat hep iyi bir şeymiş gibi dillendirilen eş seçimindeki ütopik kriterler ve bunların getirdiği hüznün filme iyi yansıtıldıgını düşünüyorum.Tamda David Fincher çizgisinde bir film.
O

@onrfilm

2 yıl önce

8 / 10

Toplum değer yargılarının yanılsamadan ibaret olduğunu ve ilişkilerde rol yapmanın :) önemini anlatan güzel bir film.
Mantık hataları olmasa daha iyiydi ama filmin psikolojisini önemsediğimden puanım yüksek. David Fincher imzası fazlasıyla var.
K

@kaan76

2 yıl önce

iyi kurgu iyi seneryo
SPOILER

Kayıp Kız filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kayıp Kız filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kayıp Kız filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL