7.8

845 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (964.234 OY)

KONUSU
Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamak üzere hazırlanıyordur, fakat Amy aniden ortadan kaybolur. Geri dönmeyince, polisin gözünde kocası Nick tüm şüpheleri üzerine çeker. Nick’in ise kafası karışmıştır çünkü üst üste rüyalarında karısı Amy’yi vahşice öldürdüğünü görmektedir. Nick m ... Devamı
Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamak üzere hazırlanıyordur, fakat Amy aniden ortadan kaybolur. Geri dönmeyince, polisin gözünde kocası Nick tüm şüpheleri üzerine çeker. Nick’in ise kafası karışmıştır çünkü üst üste rüyalarında karısı Amy’yi vahşice öldürdüğünü görmektedir. Nick masum olduğu konusunda ısrar etse de çevresi yalanlar ve ihanet ağlarıyla kuşatılır. Amy’nin hayatta olup olmadığı büyük bir muammadır.
Ben Affleck

Nick Dunne

Rosamund Pike

Amy Elliot...

Carrie Coon

Margo Dunne

Kim Dickens

Detective ...

Neil Patrick Harris

Desi Collings

Tyler Perry

Tanner Bolt

Patrick Fugit

Detective ...

Lisa Banes

Marybeth E...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serkanaydemir

2 hafta önce

6 / 10

Millet ne kadar da mutsuz evliliklerinden.

Bu bir psikoloji filmidir. Millet bu filmde yaşanan evlilik sorununu kendinde görerek istem dışı filme ilgi duymaktadır. Birey bilinci, olguda kendinden bir yakınlık gördü mü o cisme ya da canlıya olan sempati olayı artar. Başka bir açıklaması yok, çünkü film 6 puanlık ya eder ya etmez. Bu kadar kendi içinde hiçbir merak uyandırmadan bir zekayı anlatmaya çalışan film yok sanırım. Yani oyunculuk da dahil film kötü arkadaşlar. Bu puanı bu yüzden anca sempatizm yoluyla alıyor ve bu durum zavallı toplumun ne derece evlilikten beklenti bulamadığını da kanıtlıyor. Filmdeki ilerleyiş bir yerden sonra bıkkınlık veriyor. Hiç de 8 küsür puanlık film değil ve çok ciddiyim. 6 puan bile dediğim gibi fazla. Abartılan bir yapım. Sonu itibariyle de sanırım insanlar eşlerinin suratına çoğu kez gülümserken içlerinden eşlerine nefret kusuyor. Hiç olmamış, yer yer sıkıcı ve geçişlerdeki kurgusuzluk falan filmi
... Devamı
Millet ne kadar da mutsuz evliliklerinden.

Bu bir psikoloji filmidir. Millet bu filmde yaşanan evlilik sorununu kendinde görerek istem dışı filme ilgi duymaktadır. Birey bilinci, olguda kendinden bir yakınlık gördü mü o cisme ya da canlıya olan sempati olayı artar. Başka bir açıklaması yok, çünkü film 6 puanlık ya eder ya etmez. Bu kadar kendi içinde hiçbir merak uyandırmadan bir zekayı anlatmaya çalışan film yok sanırım. Yani oyunculuk da dahil film kötü arkadaşlar. Bu puanı bu yüzden anca sempatizm yoluyla alıyor ve bu durum zavallı toplumun ne derece evlilikten beklenti bulamadığını da kanıtlıyor. Filmdeki ilerleyiş bir yerden sonra bıkkınlık veriyor. Hiç de 8 küsür puanlık film değil ve çok ciddiyim. 6 puan bile dediğim gibi fazla. Abartılan bir yapım. Sonu itibariyle de sanırım insanlar eşlerinin suratına çoğu kez gülümserken içlerinden eşlerine nefret kusuyor. Hiç olmamış, yer yer sıkıcı ve geçişlerdeki kurgusuzluk falan filmi iyice yerin dibine sokmaya yeter de başka bir şey söylemeyeceğim. 8 küsur almış bir filmin nasıl 6 puanı hak ettiğine tanık olmak için izleyin. Ha bir de medyanın ve medya saptırması sonucunda beyni olmayan linç girişimine müsait zekasızların varlıklarına tanıklık edeceksiniz.

İzlemeseniz de olur.
D

@dilsanoi

5 ay önce

İlginç ve gergin bir filmdi. Aşırı beğendiğimi söyleyemesem de izlemeye değer buldum, üzerinde düşündürdü. İlham alınan kitabı da okumak isterim, keza filmde bir çok kısmının eksik olduğunu öğrendim.
"Cool girl" olmaya çalışmanın, öyle gözükmenin üzerine düşünülmesi gerekiyor. "Male gaze" yani erkeklerin bakış açısıyla yönlendirilen medyada, aslında var olmayan ama ideal kadın olan, bira içen oyun oynayan her zaman seksi olan o kadın. İlişkilerimizde ne kadar kendimiz oluyoruz, ne kadar karşı taraf bizi beğensin diye olmadığımz biri gibi rol yapıyoruz? Ek olarak filmlerde ve dizilerde zeki, psikopat kadın seri katil pek fazla olmadığı açık. Bir psikopat katilin kendi bulunduğu konumu zekice kullanmasını (tecavüze uğramış gibi yalan söylemesi vs) kadın düşmanlığı olarak görmüyorum, ama "eheheh kadınlardan da korkulur, kadınlar şeytan, bak kadının beyanı nelere yol açıyor" filan diyorsanız IQ'nu
... Devamı
İlginç ve gergin bir filmdi. Aşırı beğendiğimi söyleyemesem de izlemeye değer buldum, üzerinde düşündürdü. İlham alınan kitabı da okumak isterim, keza filmde bir çok kısmının eksik olduğunu öğrendim.
"Cool girl" olmaya çalışmanın, öyle gözükmenin üzerine düşünülmesi gerekiyor. "Male gaze" yani erkeklerin bakış açısıyla yönlendirilen medyada, aslında var olmayan ama ideal kadın olan, bira içen oyun oynayan her zaman seksi olan o kadın. İlişkilerimizde ne kadar kendimiz oluyoruz, ne kadar karşı taraf bizi beğensin diye olmadığımz biri gibi rol yapıyoruz? Ek olarak filmlerde ve dizilerde zeki, psikopat kadın seri katil pek fazla olmadığı açık. Bir psikopat katilin kendi bulunduğu konumu zekice kullanmasını (tecavüze uğramış gibi yalan söylemesi vs) kadın düşmanlığı olarak görmüyorum, ama "eheheh kadınlardan da korkulur, kadınlar şeytan, bak kadının beyanı nelere yol açıyor" filan diyorsanız IQ'nuzun tek haneli olduğundan şüphelenirim. Çünkü gerçek hayatta kadınlar tecavüze uğradığında çoğu zaman inanılmıyor ve bu yüzden çoğu taciz ve tecavüz bildirilmiyor bile, bir yüzünüze su çarpın .

@suspirik

7 ay önce

1.2 / 10

Bu film butun cinsiyetci argumanlarini aklamak icin cekilmis gibi. Zaten kadinlarin butun dunyada "seytan" la ozdeslestirilmesi yetmiyormus gibi bunun modern yinelemesi gibi.
Neden bu kadar basarili bulundugu da beni sasirtmadi bu yuzden.

@a_gnydn

10 ay önce

8 / 10

Gizem etiketinin hakkını vermiş izlerken yuh yani dedirten kaliteli bir film.

Evlilik planı yapanlar için korku filmi kategorisine eklenebilir sevgilinizle nişanlınızla falan izlemeyin derim :)
Kadınlardan korkulur abii.

@hrarchon

1 yıl önce

Çok uzun zamandır doğru dürüst bir şey izlemiyordum.

@mavimilena

1 yıl önce

8.7 / 10

Oldukça sağlam. Gerilimini ve gizemini son anına kadar koruyan, başarılı kurgusuyla ağzım açık izlediğim çok iyi bir film. Ne zamandır bu denli heyecanlı bir film izlememiştim. Rosamund Pike de fenaydı :) Düşünmeden izleyin.

@cileklisut

1 yıl önce

9 / 10

Sen nasıl bi manyak çıktın kadın

@samsaara

1 yıl önce

gerçekten çok iyi bir film. Çok heyecanlı ve sürekli bir gerilim içinde izliyorsunuz filmi. Şeytanla yaşamak gibi bir şey resmen bu. 2. bölümde kadını her gördüğümde gerilmeye başladım. Karısını aldatan umursamaz bir kocaya dahi hak verebileceğimi öğretti film resmen.

@mecnun_cgs

1 yıl önce

10 / 10

Kadınların kanunları ve medyayı ne kadarda iyi kullanıp işleri kendi lehine çevirebileceğini anlatan bir film. Bunun yanında evlilik hakkında da çok ince detaylar vermiş.

@kalihoraa

1 yıl önce

başka bir yerde yazıyordu ya da bir arkadaşım söylemişti tam hatırlayamıyorum ama bu film için "hafızamı kaybetsem ve tekrar izlesem keşke" denildiğini anımsayarak izledim. aynı cümleyi kurmama sebep olabilecek kadar güzeldi.
M

@mervenur94

2 yıl önce

8.5 / 10

Müthiş...

@ham

2 yıl önce

7.5 / 10

Çok özgün bir senaryoya bir film.
Kallavi bir 7.5 puanı hak ediyor.
Bu hikayede yanan desi oldu.
Rosemund Pike ne güzel bir bişeysin sen öyle
Senin gibi karı düşman başına

@ezgi124

2 yıl önce

9.6 / 10

Açıkçası filmin ortalarına kadar neredeyse sıkıldım ama senaryonun iyi olmasıyla ve başroldeki kadın oyuncumuzun rolünün biraz daha ön plana çıkmasıyla izlemeye devam edebildim. Eh tatmin de etti sanırım kurtarışıyla:) Sanırım bir yönetmen olsam bu filmi benden çekmemi isteseler senaryoyu kırpar da çekerdim. The Life of David Gale’i izleyenler hatırlayacaktır, şaşırtan kadın hamleleri özellikle suç filmlerinde baya ilgi çekici olabiliyor:) Filmin kendini bir şekilde kurtardığını söyleyebilirim ama gerim gerim germedi, senaryosuyla şov yapamaya çalışan filmlerden ve keşke Ben Affleck yerine başka bir isim bulsalardı...
O

@oznesi_gizli

2 yıl önce

Filmin konusu enfesss.sosyal bazi tespitleri de gayet yerinde.kimse bahsetmemis lakin filmin suresi neden bu kadar uzun bi anlam veremedim.sündürmüsler filmi biraz daha kısa sureyle cekilse kusursuz olabilirdi.
N

@nysa

2 yıl önce

Nefis...
SPOILER

Kayıp Kız filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kayıp Kız filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kayıp Kız filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL