7.7

113 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (145.013 OY)

KONUSU
David Kim’in 16 yaşındaki kızının kaybolmasının ardından, yerel bir soruşturma başlatılır ve davaya bir dedektif atanır. Fakat 37 saat sonra elde hl tek bir ipucu bile olmadığı için, David henüz kimsenin bakmadığı, günümüzde tüm sırların saklandığı yeri aramaya karar verir: Kızının dizüstü bilgisaya ... Devamı
David Kim’in 16 yaşındaki kızının kaybolmasının ardından, yerel bir soruşturma başlatılır ve davaya bir dedektif atanır. Fakat 37 saat sonra elde hl tek bir ipucu bile olmadığı için, David henüz kimsenin bakmadığı, günümüzde tüm sırların saklandığı yeri aramaya karar verir: Kızının dizüstü bilgisayarını. Her gün iletişim için kullandığımız teknolojik aletler aracılığıyla anlatılan bu hiper modern gerilim hikâyesinde, kızı sonsuza dek yok olmadan önce, David onun dijital ayak izlerini takip etmek zorundadır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mirmir

11 ay önce

Film o kadar güzel ki anlatamam.
Konusu kısaca; Eşini kaybetmiş bir baba kendini kızıyla ilgilenmeye adıyor. Bir gün aniden kızı ortadan kayboluyor ve adam olayların sır perdesini aralamaya çalışıyor.
Öncelikle, film hiç önceden izlediğiniz tarzlara benzemiyor. Yani bir kamera açısı bulunmuyor. Olayların hepsi size bilgisayar üzerinden gösteriliyor. Çok çok büyük bir emek var diyebilirim. Filmin sonunu katiyyen tahmin edemiyorsunuz. Oda arkadaşımla izledik bir sürü tahmin yaptık hepsi elimizde patladı adeta. Çok beklenmedik sahnelerle sizi şoka sürükleyebiliyor. Oyunculuklar olsun, senaryo olsun, gerilim temposunun devamlı yüksek oluşuyla benim beğenimi inanılmaz kazandı
D

@dilarasdy

1 yıl önce

9 / 10

sadece bilgisayar ekranında olanları yazışmaları ve kamera görüntülerini izleyeceksin ve hiç sıkılmayacaksın deseler assla inanmazdım. başarılı bir film olmuş.Bu konunun bu şekilde işlenmesi çok iyiydi. her duyguyu yaşattı. bu filmi izleyin mutlaka

@naksidil

1 yıl önce

8.6 / 10

Sosyal medya trajedisi ! Kocaman bir bakış açısı var. Filmin boyutunu ele aldığımızda telefonlarımızla doğru düzgün bir iletişim şeklimiz kalmamış :( Görüntü, canlı yayın ve tuşlar. Her biri ayrı trübine oynuyor ! Ebeveynler sosyal ağ ile zamana yetişebilmeli cidden çok üzücü.. Filmi beğendim, evet bazı eksik noktaları olmasına rağmen oldukça başarılı buldum. Ders niteliğinde bir film.
K

@kovid19zede

1 yıl önce

ama ama ama olmas ki ama bi help duyuldugu zaman help edilir :(

@stiff

1 yıl önce

7 / 10

Farklı tarzıyla herkese hitap etmediği çok açık ama bence şans verilecek derecede iyi. Farklılığının da hakkını vermiş. Bu tür filmlerde ters köşe yapma çabası bazen çok gözüme batıyor ama yine de öyle olması gerekiyor, aksi halde çok tadı olmaz zannediyorum. 7/10

@asevilk

1 yıl önce

7.9 / 10

Filme yönelik aşırı olumsuz yorumlara kulak asmadan sinema sektörüne farklı bir tat getiren bu filmi her sinema severin izlemesini öneririm. Filmin çekim tekniğinin orjinalliği dışında konunun sonuca bağlanışı nazarında hikayenin de ortalamanın üzerinde olması filmi keyifle izlemede ayrı bir etken.

@ekopyen

1 yıl önce

8.1 / 10

Vaov... Başvurulan değişik teknikle böyle etkileyici bir sonuç ortaya çıkarabilmelerine hayran kaldım. Senaryosunun da bu başarıda rolü büyük. Film boyunca tedirgin atmosferini koruyup baba karakteriyle beraber izleyiciyi birçok farklı duyguya sürüklüyor.

Yalnız "Bieber concert (confirmed)" kısmında kahkaha attım, iyiydi.
K

@karamerve35

1 yıl önce

8.1 / 10

İlginç,merak uyandıran bir filmdi.
O

@onrfilm

2 yıl önce

7 / 10

Çok da abartılmaması gereken çerezlik bir film.
Güzel olan yenilikçi olması ve bilgisayar ekranının çok başarılı kullanımıydı.
Senaryo genel olarak güzel ama bazı yerlerin zorlama olduğunu düşünüyorum.
Farklı film arayanlara tavsiye ederim...

@iamgzde

2 yıl önce

İlginçti. Filmin konusu da işleniş şeklide aşina olduğunuz kamera görüntülerinden farklı. Çok fazla kafanız karışacak bu filmde. izleyin mutlaka.
A

@apostle51

2 yıl önce

7.2 / 10

Gerçekten gerek konusu gerekse filmin işzlenme şekli çok acayipti. neredeyse bir bilgisayarın ekranından izliyorsunuz filmi ve garip bir şey var filmde , sizi bir şekilde o ekrana kitliyor ve farkında olmadan sonuna kadar götürüyor. Ayrıntıların insanı nerelere götüreceğini anlatan değişik bir filmdi. Değişiklik iyidir güzel filmdi.

@messiyg

2 yıl önce

7.4 / 10

Bilgisayar ekranından film mi izlenir derken, ne çabuk bitti yahu dedirten film...

@basribabam

2 yıl önce

1 / 10

Film kavramı mı değişti, ben mi geri kafalıyım bilemiyorum ama dakikalar boyu "film" izlemeyi bekledim; maalesef bilgisayar ekranından ve yazılan mesajlardan başka bir şey göremedim.
Senaryo çok güçlü fakat ne oyunculuk, ne aksiyon, ne görüntü, ne efekt, ne kamera açısı, ne filmi film yapan diğer unsurlar; sadece bilgisayar ekranından yazılanlarla anlatılan ilginç bir hikaye. Herkes tersköşe olduğundan bahisle filmi beğendiğini yazmış ama hikayenin sizi ters köşe yapması mıdır tüm olay; bu mudur filmi "film" yapan tek unsur?
(Ekşi’de "gncuags" demiş ki:
iphone 7 ve diğer iphone’lar
bol miktarda google
facebook
ucast
tumblr
mac os x
imac
macbook
çok az instagram
çok daha az twitter
bolca facetime görüşmeleri
contacts
filmden aklımda kalanlar bunlar...)
Senaryo 9/10, film: 1/10

@fthgzl79

2 yıl önce

Çok fena ters köşe oldum..Resmen yamulttu film beni..Çok beğendim filmi..Filmi yazan ve yöneten kişinin,ilk uzun metrajlı filmiymiş..İlginç..10/7

@zenobiaa

2 yıl önce

9.2 / 10

son zamanlarda sinemada izlenen en iyi filmlerden

@murhin

2 yıl önce

8.5 / 10

Son zamanlarda sinemada izlediğim en etkileyici polisiye/gizem filmlerinden biriydi. O kadar akiciydi ki inanılmaz iyiydi. Zamanin nasıl gectini anlamadim. Sinema tekniği ve senaryo bakımından çok iyi. Filmin tamami bilgisayar ekranında ya da telefon üzerinde geçiyor. İşletim sistemleri, web siteleri ve yazılım detayları çok iyi düşünülmüş. Hayatımıza giren sosyal medyanin sayfalarındaki iki yüzlü ve sahtekar bakış açımiz çok iyi anlatılmış. Film içerisinde bazı noktalar sadece yazışmalar üzerinden gidiyor. Bu kadar iyi olacağını düşünmemiştim. Tahminler ve detaylar konusunda yakalayamadigim bir film oldu. Sonu da çok iyiydi. Sinemada paranızın degecegi bir film arıyorsanız, mutlaka gidin.
SPOILER

Kayıp Aranıyor filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kayıp Aranıyor filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kayıp Aranıyor filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL