Gizli Gerçek

(2020)

Run

Film 1 Saat 30 Dk. Gizem, Gerilim ABD, Kanada 25 Şubat 2022

6.6

20 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.7 (69.454 OY)

KONUSU
Annesi tarafından herkesten ve her şeyden uzak bir şekilde yetiştirilen genç bir kızın hikayesini konu ediniyor. Tüm yaşamını dört duvar arasında geçiren genç kız, eğitimini de evde annesinden alır. Hayattaki tek varlığı annesi olan genç kızın yaşamı, annesinin korkunç bir sır sakladığını keşfetmesi ... Devamı
Annesi tarafından herkesten ve her şeyden uzak bir şekilde yetiştirilen genç bir kızın hikayesini konu ediniyor. Tüm yaşamını dört duvar arasında geçiren genç kız, eğitimini de evde annesinden alır. Hayattaki tek varlığı annesi olan genç kızın yaşamı, annesinin korkunç bir sır sakladığını keşfetmesi ile bambaşka bir hal alır. Annesinin sakladığı sırrı öğrenmeye çalışan genç kız, korkunç gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktır.
Sarah Paulson

Mother / D...

Kiera Allen

Daughter /...

Pat Healy

Mailman

Sara Sohn

Hemşire

B. J. Harrison

Meeting Le...

Sharon Bajer

Pharmacist

Onalee Ames

Crying Hands

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ekopyen

1 yıl önce

7.1 / 10

Yönetmen henüz 30 yaşında ve ikinci filmini tamamlamış. İlk filmi Searching yaratıcı tarzıyla daha öne çıkmakla birlikte bu film de oldukça etkileyici. Vekil aracılığıyla Munchaesen Sendromu (MSBP) diye bilinen bir hastalığı konu alan film için Shyamalan tarzı bir twist vaat ettiği söylenemez. Açılış sahnelerinden itibaren annenin manipülatif görünen tavırlarından kızıyla aralarındaki ilişkinin istismar üzerine kurulu olduğunun sinyali veriliyor ve film daha ziyade bu istismarın şok edici boyutlarını parça parça açığa çıkararak ve evrilterek seyirciyi sürekli diken üstünde ve gerginlik evresinde tutmaya odaklanıyor. Ve bunu başardığı da söylenebilir. Konunun kendinden menkul rahatsız edici bir doğası var ve film boyunca seyirci bu hisse hapsediliyor. Öte yandan çözümlenme kısmının aceleci üslubunu beğenmedim; filmin kalanına kıyasla zayıf ve özensiz hissettirdi.

@cruachan

1 yıl önce

8 / 10

Kızın yaşadıkları çok üzücüydü ya filmin gerilimi dışında dram yönünüde iyi buldum konusunun işlenişide fena sayılmaz izlenir.

Spoiler: Hayatta ne anneler var ya kendi çocuklarının üzücü durumu yüzünden başkalarının çocuklarını hayatına sokup iyilik yaptığını düşünerek hayatı zehir edebiliyorlar.

@bigamist

1 yıl önce

7 / 10

konusunun nereye gideceği rahatlıkla tahmin edilebilir olsa da sürükleyici bir film.
SPOILER

Gizli Gerçek filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gizli Gerçek filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gizli Gerçek filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL