6

25 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.6 (52.213 OY)

Süre

1 Saat 23 Dk.

Ülke

ABD

Senaristler

Nelson Greaves

KONUSU

Üniversite öğrencisi olan altı arkadaş, bir gece Skype aracılığıyla görüntülü sohbet ederlerken bir sene önce katıldığı bir partide çekilen kendisine ait utanç verici bir videonun internette paylaşılması üzerine intihar eden sınıf arkadaşlarının hesabından mesaj alırlar. İlk önce bunun bir şaka olduğunu düşünseler de, en karanlık sırları ifşa edilmeye başladığında bu dünyadan olmayan ve onları ölü isteyen bir 'şey' ile iletişimde olduklarının farkına varacaklardır.

Blaire Lilly

Mitch Roussel

Jessica "Jes...

Adam Sewell

Ken Smith

Valerie "Val...

Laura Barns

Dank Jimmy

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@delahoya yazdı...

Cmt, 04 Şub 2017, 00:21 (1 yıl önce)

6.5 / 10

Uzun zamandır altyazısını bekledim ve sonunda izlemek nasip oldu...   Sanal ortamı konu alan her filmi beğendiğim gibi bu filmi de beğendim... Sonu eğer biraz daha yaratıcı olsaymış hem puan hem de geniş bir kitleye reklamı olurmuş fakat bu şekil de sıradan yapım denilebilir... Yalnız ben gibi sanal ortam filmlerini sevenler için kesinlikle kaçırılmamalı.

@sweetpea1 yazdı...

Cmt, 07 Oca 2017, 23:53 (1 yıl önce)

Aslında güzel ve gerilimli bir film ama sonunu pek beğenmedim. Beklentim daha yüksekti çünkü bu filmin güzel olduğunu duymuştum. Gerilim istiyorsanız izleyin ama sonu için çok büyük beklentilere girmeyin. Yine de tavsiye ederim :)

@serkan-aydemir yazdı...

Paz, 14 Ağu 2016, 16:31 (1 yıl önce)

7.2 / 10

İntikam zamanı. İşte ne kadarsa filmin zamanı su gibi aktı gitti. Bu çok abartı bir yorum gibi dursa da gerçekten su gibi aktı film. Zaten standart bir filme göre kısaydı, bir de içinde akıcı bir konu olursa hemen biter filmimiz. Ben beğendim. Özellikle en başından beri sizi içine çeken bilgisayar ekranı falan ilgi çekiciydi. Fareyi sanki biz oynatıyorduk ekranda. :)  Oyunculuk falan pek girmeyeceğim, çünkü içinde bulunduğunuz zaman dilimi sizi daha çok olaya bağlıyor. Tabi oyuncular da yeterli düzeyde oynuyorlar. Çoğu gençlik filmlerini konu alan çalışmalarda bulunmuşlar. Senaryo da gençlerin arasında dönen bir hikayeyi anlatıyor. Yerinde bir oyunculuk seçilmiş. Hade ben 7 verdim de film en az 6 puan ortalamayı hak ediyor.   Tabi bir de filmin bizlere anlatmak istediği önemli bir konu var. Sosyal paylaşım sitelerinin gençler üzerine yaptığı baskı son derece önemli boyutta. Siber zorbalık ve diğerleri çoğu ergen dediğimiz yani en ufak aşağılanmaya dayanamayıp intihar edebilecek ya da öldürecek kişileri derinden etkiliyor. Filmimizde de arkadaşlarının siber zorbalığına dayanamayan bir kişi üzerinden senaryolaşıyor. Bir insanın her şeyini başka insanlara gösterme uğraşını hiç anlamıyorum doğrusu. Ha bir de şuradayım buradayım demesini... Ahh bak Ahmet(temsilidir.) tuvalete gidiyormuş gibi yer bildirimlerini abartmak her zaman başka bir psikolojik sorun bence. Dünya sanal arkadaşlığı harika olan, ama birinin yanında iki kelime kuramayan kişiler yetiştirmeye başladı. Ha bir de artık eğitimimiz kadın-erkek ayrımının eşiğinde iyice abaza ve asosyal insanlar oluşmaya başlayacak. Geçmiş olsun.   İyi seyirler. P: 7

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Unfriended filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Unfriended filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Unfriended filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI