Ölümle Yaşam Arasında

(2003)

The Life of David Gale

Film 2 Saat 10 Dk. Polisiye, Dram İngiltere, Almanya 12 Aralık 2003

7.9

440 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (125.980 OY)

KONUSU
Kevin Spacey filmde, Teksas’ta idam karşıtı bir üniversite profesörünü canlandırıyor. Ancak adam önce tecavüz, sonra da adam öldürme suçundan hapse düşüyor.

Hakimler de, kanunlardan yola çıkarak adamın kalemini kırıyorlar. Kate Winslet ise adamın son üç gününde röportaj yapmak üzere görevlendiriliy
... Devamı
Kevin Spacey filmde, Teksas’ta idam karşıtı bir üniversite profesörünü canlandırıyor. Ancak adam önce tecavüz, sonra da adam öldürme suçundan hapse düşüyor.

Hakimler de, kanunlardan yola çıkarak adamın kalemini kırıyorlar. Kate Winslet ise adamın son üç gününde röportaj yapmak üzere görevlendiriliyor. Röportaj esnasında geri dönüşlerle, flu olan olay aydınlanacaktır...

İdam karşıtı yapım, yönetmen Alan Parker’ın son yıllarda yaptığı en etkileyici film olarak değerlendiriliyor.
Kevin Spacey

David Gale

Kate Winslet

Bitsey Bloom

Laura Linney

Constance ...

Gabriel Mann

Zack Stemmons

Matt Craven

Dusty Wright

Jim Beaver

Duke Grover

Cleo King

Barbara Kr...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mudeska

6 ay önce

Son sahnesine kadar izlettiren değerli yapımlardan biri

@kbrcktlbs

9 ay önce

8 / 10

Bu neymiş ya 8/10

@jumanjiyo

1 yıl önce

7.6 / 10

kafası, filmi bitirdikten bir süre sonra geldi. belki tam odaklanarak izleyemediğim için oldu bilmiyorum ama izlediklerimi sindirince 'haaaaa' oldum. vay be, nefisti.
K

@korkutan

3 yıl önce

İçerisinde çok sağlam fikirler barındıran senaryosuyla beğenimi kazanmış Kevin Spacey’in 2003 model Socrates (filozof olan) olarak oynadığı bir film. Bu filmde uçarı kaçarı sahneleri, o mermi oraya nasıl gitti öh artık ebesinin örekesi diyeceğiniz sahneler yok. Bu filmde yaşanmışlıklar var. İzlerken idam savunucularını kime benzettiğimi söylemeyeyim de siz anlamışsınızdır zaten. ;)
Bir 5 yıl sonra 10 yıl sonra tekrar izlemek istediğim bir film

@ecegurbuz

3 yıl önce

çok "vurucu" bir film. izleyeyim kafam dağılsın demeyin. izledikten günler sonra bile hala bu filmi düşünüyordum. çooookk etkileyiciydi. konusu, oyunculuklar, kurgu, her şeyi ayarında.

david’in son yemeğinde pankek & çilek istemesi.... boğazım düğümlendi ağlayamadım da.

@hanimbarman

4 yıl önce

9 / 10

Abimin tavsiyesiyle izledim bu filmi bu yuzden guzel bir film guzel bir son bekliyordum zaten. Ama bu kadarini tahmin etmemistim. Zekice kurgulanmis cok guzel bir film. Oyuncularda gayet basarili bekletmeden izlemenizi tavsiye ederim.

@denihiszionlevi

4 yıl önce

Filmi çok beğendim, harika. Fakat sonunda çok etkilenmeme rağmen ne olduğunu anlayamadım. Sonunu bana anlatmak isteyen varsa dinlerim.
Aslında anlaşılmayacak bir şey yok, o an ki bir durum.

@comeche

6 yıl önce

Fincher'ın The Game filminden sonra tüylerimin diken diken olduğu nadir yapımdır benim için (The Secret in Their Eyes'ı da sayabilirim belki). Hani gerçekten uzun bir aradan sonra bile seyrederken finalinde heyecanlanıyorum. Apayrı bir keyif..

@havlayankuzu

9 yıl önce

Filmin çarpıcı yanı elbette finali değil. Zira finali filmin ilk bir saatinden sonra çoğu izleyici tahmin etmiştir. Liberal sinir uçlarını kaşıması bir yana filmin beni en çok etkileyen yanı, cinayetin güzel bir mekanizma için araç kılınabilmesiydi. Sağcı,lümpen ahlakın yaptığını farklı bir şekilde tekrar edip farklı bir sonuç beklemek,basit bir riyakarlık iken, filmin bunu süsleyebiliyor oluşu muazzam bir başarıdır.

İlginç film.
K

@kucukcanta

9 yıl önce

9.2 / 10

Amaçlarınız uğruna ne kadar ileri gidebilirsiniz?

@mavininacigi

9 yıl önce

film içerisinde hem barındırdığı düşüncelerle, hem kurgusuyla, hem de oyunculuklarla benden tam notu aldı. diyalogların dinlemesinin keyifliği olduğu ve bir çırpıda izleyebileceğiniz bir film. sürpriz son sevenlerin mutlaka göz atması gerek.
D

@dark_devils

9 yıl önce

8.6 / 10

Dün film aramak için bu siteyle ve bu filmle karşılaştım.Yorumlarda genelde daha önce bu filmi nasıl izlemedim deniliyordu.Bugün izledim ve aynı şeyi bende söylüyorum :) Filme gelirsek oyunculuklar çok iyi,yönetmenin çekim açıları, olayları yansıtışı, izleyiciye aktarımı çok başarılı...Bazı sahnelerde bunu çok fazla hissediyorsunuz .Sonuç olarak 2 saatten fazla süren bir filmi hiç sıkılmadan,merak ederek ve sonunda süprizle karşılaşarak bitiriyorsunuz.İzleyeceklere iyi seyirler diliyorum...
F

@frigg

9 yıl önce

Mesajları alttan alttan değil de çat çat vurmuş yüzüne.Sürprizli film takıntım sonucu karşıma çıkmıştı ama artık elimdekileri tükettim..

@deranged0

9 yıl önce

8 / 10

david gale’in idamdan önce son kez istediği yemek açıklanırken pıt pıt damlayan gözyaşları...
SPOILER

Ölümle Yaşam Arasında filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölümle Yaşam Arasında filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölümle Yaşam Arasında filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL