Terabithia Köprüsü 2007

Bridge To Terabithia

7

117 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (122.190 OY)

Süre

1 Saat 36 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

KONUSU

Çocukların hayal gücünün sınırı yoktur. Bunun en güzel kanıtı olarak iki çocuğun, hayatın tüm gerçeklerinden uzak, kendi aralarında oluşturdukları yeni bir dünyanın öyküsü Terabithia Köprüsü. Jesse, hayal dünyası oldukça kuvvetli ve gerçek üstü hikayelere de çok meraklı bir çocuktur. Sınıflarına yeni gelen Leslie'nin de kendisiyle benzer bir dünyayı paylaştığını anlaması ile ikili arasında keyifli bir arkadaşlık başlar. Oturduklara yere çok yakın olan bir ormanın içinde sadece kendilerinin bildiği ve görebildiği, içinde devler, troller ve daha bir dolu gizemin bulunduğu, Terabithia isminde bir dünya yaratırlar. Üstelik bu dünyada önemli bir konumları da vardır. Artık kral ve kraliçe olmuşlardır. Katherine Paterson'ın romanından uyarlanan film, yönetmen Gabor Csupo'nun ilk uzun metrajlı filmi.

Josh Hutcherson

Jess Aarons

AnnaSophia Robb

Leslie Burke

Robert Patrick

Jack Aarons

Zooey Deschanel

Ms. Edmunds

Bailee Madison

May Belle ...

Kate Butler

Mary Aarons

Emma Fenton

Ellie Aarons

Latham Gaines

Bill Burke

SPOILER

TÜM YORUMLAR (6)

@serkan-aydemir yazdı...

Paz, 14 Ağu 2016, 13:39 (2 yıl önce)

7.1 / 10

Yarı fantastik.   Filmin ana duygusunu beğendim ama keşke senaryo da ona eşlik etseydi. Bu tarz filmlere oranla bir kademe aşağıda kalıyor işleniş. Kötü mü değil tabi de oyuncuları bulmuşken çok daha iyi bir film bizlere sunulabilirdi. Özellikle kadın oyuncular çok başarılı olmuş. Anlamadığım Zooey Deschanel neden bu filmde oynadı acaba? Genel anlamda keyifli bir seyir sizleri bekliyor millet. Fanstastiği abartılmamaış fantastik yapım işte.   Leslie Burke'un ölmesi ve olayın hop diye kapanması da bana kalırsa pek istenilen bir bitişi bize vermedi. Sadece akılda kalması için böyle şok edici bir olay yapmış senarist. Tamam hayat bu kadar basit de bu filme yakışmadı.   İyi seyirler. P: 7

@green yazdı...

Sal, 16 Nis 2013, 15:17 (5 yıl önce)

8.5 / 10

Film kısaca hayal gücü oldukça kuvvetli yeni komşu Leslie ve ilgi eksikliği yaşayan içine kapanık geleceğin parlak sanatçısı olacağını düşündüğümüz Jess'in birlikte yarattıkları hayali dünyadaki maceralarını anlatıyor. El laberinto del fauno ve My girl karışımı bir film diyebiliriz. Walt disney klasiği fakat din olgusu biraz daha ön plana alınmış ki bu diğer filmlerde çokça rastladığımız bir durum değil. İçindeki hafif şizofrenik çocuğu mutlu etmek isteyenler için iyi bir film.

@tnetennba yazdı...

Cum, 05 Nis 2013, 22:16 (5 yıl önce)

    Neden bana ikinci bir My Girl vak'ası yaşatıyorsunuz allahsızlar?

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Terabithia Köprüsü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Terabithia Köprüsü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Terabithia Köprüsü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI