8.1

1,039 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (460.946 OY)

KONUSU
William Bloom, babası kanser nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, aile evine geri döner. Gezgin bir satıcı olan babasını yakından tanımak için, efsanevi bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar.

Babasının yaşadıklarına dair efsaneler ve mitler, bir puzzle’ın
... Devamı
William Bloom, babası kanser nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, aile evine geri döner. Gezgin bir satıcı olan babasını yakından tanımak için, efsanevi bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar.

Babasının yaşadıklarına dair efsaneler ve mitler, bir puzzle’ın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını zaferleriyle ve zaaflarıyla ortaya dökecektir.

Daniel Wallace’ın kitabından uyarlandı. Tim Burton’ın her zaman olduğu gibi nefes kesici bir filme imza attığı söyleniyor.
Ewan McGregor

Ed Bloom (...

Albert Finney

Ed Bloom (...

Billy Crudup

Will Bloom

Jessica Lange

Sandra Blo...

Helena Bonham Carter

Jenny (you...

Alison Lohman

Sandra Blo...

Robert Guillaume

Dr. Bennet...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Y

@yaseminss

1 yıl önce

10 / 10

Çok çok güzeldi. Bu tarz yapımları hep sevmişimdir zaten. Hayatımda da anılarımı sıkıcı şekilde hatırlamak yerine biraz fantastikleştirmeyi severim bu yüzden kendime çok yakın hissettim. Eğlenceli ve oldukça keyifli, iyi ki izlemişim.♡
O

@oznesi_gizli

2 yıl önce

7.5 / 10

Küçük izleyiciler için de büyük izleyiciler için de keyifli bi yapim.Her yaşin alacaği birşey var.Kullanılan fantastik öğelerin, masalsı atmosferin insani alip götüren bi hali var ki, öylesine akıcı.

@betelgeuze

2 yıl önce

10 / 10

Muhteşem bir Tim Burton filmi. Ne kadar büyülü bir hayal gücü. Film boyunca bambaşka yerlere doğru yolculuk yaptım. Adeta bir masal dünyasının içindeyiz. Film bittiğinde de hemen kendinize gelemiyorsunuz. Çok beğendim. Bitmesini istemediğim büyülü bir masal.
M

@mervenur94

4 yıl önce

8.8 / 10

Tim Burton bir efsane.

@elifyildiz

4 yıl önce

9.2 / 10

Efsaneleşmiş kocaman bir balıktı. Ömrü boyunca susuzluk çekti.. Masallarla bezenmiş masalsı bir hayat, dokunulmuş birçok yaşam.

O kadar güzel bir filmdi ki beni yaşadığım dünyadan çekip bambaşka yerlere götürdü. Başucuma aldığım en güzel filmlerden.

"Bir adam o kadar çok hikaye anlatır ki kendisi hikaye olur."

@ozgeolmez

4 yıl önce

8.5 / 10

bu film benim en yakın arkadaşım, en güzel zamanlarım, kaç kere izledim bilmiyorum kaç kere izleyeceğim onu hiç bilmiyorum.

@hrarchon

4 yıl önce

Hayallerinin aşkıyla karşılaştığında zamanın durduğunu söylerler. Bu doğru; ama söylemedikleri bir şey var. Zaman tekrar akmaya başladığında aradaki farkı kapatmak için çok daha hızlı ilerler.

@ravenna

5 yıl önce

İnsanın kalbine dokunan masalsı güzellikte bir film.Gülümsetiyor,düşündürüyor,kalbinizde bir tutam da sızı bırakıyor. Tim Burton'u seviyordum,bu filmden sonra daha çok sevdim.İyi ki bu filmi yapmış.Kesinlikle çok iyi ve herkesin de bu güzelliği görmesini isterim.İzlemeyenlerin daha fazla vakit kaybetmeden izlemeleri tavsiye olunur.
A

@aysaaw

5 yıl önce

masal gibiydi, çok tatlı ve iyi hissettirdi.
2

@216

5 yıl önce

8 / 10

Tim Burton'ın çok realist bir oğlu olsaydı ve babasının uçuk kaçık senaryolarına, gotik atmosferlerine içten içe uyuz olsaydı aralarında nasıl bir çekişme yaşanırdı'yı anlatan bir film gibi geldi bana nedense.
Daha genele vuracak olursak, artistin, daha ziyade story-teller'ın göz ardı edilen problemleriyle de alakalı gibi. Bir şeyleri yaratırsınız, insanlar bu yarattığınız şeylere hayran kalır, size tanrı gözüyle bakar ancak bu şeyleri neden ya da nasıl yarattığınız, nelerden kaçtığınız(escapism) onların pek ilgisini çekmez. Kanımca Burton bi filmde kendi kişisel buhranlarını anlatmış, konunun aslında kendisi olduğunu da hepimizin gözü önüne koyarak saklamış.

@furkandgn9

6 yıl önce

8.7 / 10

İzlediğim en etkileyici Tim Burton filmiydi.

@ebus_durak

6 yıl önce

8.5 / 10

Mükemmel bir kurgu ve insanı duygulandıran bir anlatı. Tim Burton gerçekten başarılı bir yönetmen bence. Çoluk çocuk ailenek izlenecek tatda bir film. Alt metnide hem eğitici hem de Amerikan politikasına bol göndermeli. Puanını haketmiş bir yapıt.

@arabeskruhu

8 yıl önce

1 / 10

Big Fish,izlendiği zaman alıp bambaşka dünyalara sürükleyen bir Tim Burton filmidir. Moralin mi bozuk kesinlikle izle iyi şeyler mi düşünmek istiyorsun kesinlikle gülümsetir ama bir o kadar da üzer.

@film_duce

8 yıl önce

Ağzımda yine benzer bir tat, Forrest Gump tadında... Belki ondan daha iyisi, izlemeden geçmeyin, gözleri doldurmuyor değil...
S

@sukriyesrtgl

9 yıl önce

Film tek kelimeyle mükemmel fantastik ve dramatik bir film birleşimi anca bu kadar gerçekçi olabilirdi.....
SPOILER

Büyük Balık filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyük Balık filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyük Balık filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL