@pluvia

1 ay önce

İnsanın kalbine dokunan masalsı güzellikte bir film.Gülümsetiyor,düşündürüyor,kalbinizde bir tutam da sızı bırakıyor. Tim Burton'u seviyordum,bu filmden sonra daha çok sevdim.İyi ki bu filmi yapmış.Kesinlikle çok iyi ve herkesin de bu güzelliği görmesini isterim.İzlemeyenlerin daha fazla vakit kaybetmeden izlemeleri tavsiye olunur.

@aysaaw

4 ay önce

masal gibiydi, çok tatlı ve iyi hissettirdi.

@216

6 ay önce

8 / 10

Tim Burton'ın çok realist bir oğlu olsaydı ve babasının uçuk kaçık senaryolarına, gotik atmosferlerine içten içe uyuz olsaydı aralarında nasıl bir çekişme yaşanırdı'yı anlatan bir film gibi geldi bana nedense.
Daha genele vuracak olursak, artistin, daha ziyade story-teller'ın göz ardı edilen problemleriyle de alakalı gibi. Bir şeyleri yaratırsınız, insanlar bu yarattığınız şeylere hayran kalır, size tanrı gözüyle bakar ancak bu şeyleri neden ya da nasıl yarattığınız, nelerden kaçtığınız(escapism) onların pek ilgisini çekmez. Kanımca Burton bi filmde kendi kişisel buhranlarını anlatmış, konunun aslında kendisi olduğunu da hepimizin gözü önüne koyarak saklamış.

@furkandgn9

1 yıl önce

8.7 / 10

İzlediğim en etkileyici Tim Burton filmiydi.

@ebus-durak

1 yıl önce

8.5 / 10

Mükemmel bir kurgu ve insanı duygulandıran bir anlatı. Tim Burton gerçekten başarılı bir yönetmen bence. Çoluk çocuk ailenek izlenecek tatda bir film. Alt metnide hem eğitici hem de Amerikan politikasına bol göndermeli. Puanını haketmiş bir yapıt.

@arabeskruhu

3 yıl önce

1 / 10

Big Fish,izlendiği zaman alıp bambaşka dünyalara sürükleyen bir Tim Burton filmidir. Moralin mi bozuk kesinlikle izle iyi şeyler mi düşünmek istiyorsun kesinlikle gülümsetir ama bir o kadar da üzer.

@film-duce

3 yıl önce

Ağzımda yine benzer bir tat, Forrest Gump tadında... Belki ondan daha iyisi, izlemeden geçmeyin, gözleri doldurmuyor değil...
S

@sukriyesrtgl

4 yıl önce

Film tek kelimeyle mükemmel fantastik ve dramatik bir film birleşimi anca bu kadar gerçekçi olabilirdi.....

@scarletcarson

4 yıl önce

6.9 / 10

ya sen filmsin bu kadar tatlı ve içten olmayı nasıl başarabiliyosun? ^_^ Bence izleyin çok seviceksiniz benim baya bi önyargım vardı bu filme ama izleyince şapşikmişim dedim. Tim Burton yine yapmış yapacağını bu adam film yapmasını cidden biliyo ya.. ama birçok filminde böyle küçük bi kasaba var evleri sade ve şirin.. bize bi şeyler anlatmak istiyor gibi :) Neyse de filme dönücek olursak "Yüreğinin Götürdüğü Yere Git" romanına benzettim okuyanlar bilirler. Yaşlı tonton bi deden hikaye dinlemek gibiydi. ve sonunu güzel bağlamışlar :)

Sandra da maşallah bi yaşlanmadı gitti ne hatunmuş :D

@haymitch

5 yıl önce

9.1 / 10

Dün ikinci defa izledim. İlk izlememdeki duygu yoğunluğunu bu defa çok daha fazla yaşadım. Çok farklı ve güzel bi film. Bir yandan baba oğul ilişkisinin çoğu kişi için nasıl olduğunu ustalıkla seyirciye gösteriyor, bir yandan anlatılan her öyküde insanlarla iyi geçinmenin, sosyal olmanın, cesur olmanın insana neler katacağı dersini veriyor.

Karl, izlediğim filmlerdeki en favori karakterlerden birisi oldu. Filmde çoğu sahnede ona bi pas atılarak filmi sevimlileştiren bir iş yapılmış.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL