Büyük Balık Yorumları

Büyük Balık filmi detayları

@elifyildiz

1 ay önce

9.2 / 10

Efsaneleşmiş kocaman bir balıktı. Ömrü boyunca susuzluk çekti.. Masallarla bezenmiş masalsı bir hayat, dokunulmuş birçok yaşam.

O kadar güzel bir filmdi ki beni yaşadığım dünyadan çekip bambaşka yerlere götürdü. Başucuma aldığım en güzel filmlerden.

"Bir adam o kadar çok hikaye anlatır ki kendisi hikaye olur."
bu film benim en yakın arkadaşım, en güzel zamanlarım, kaç kere izledim bilmiyorum kaç kere izleyeceğim onu hiç bilmiyorum.

@warriorpoet

3 ay önce

Hayallerinin aşkıyla karşılaştığında zamanın durduğunu söylerler. Bu doğru; ama söylemedikleri bir şey var. Zaman tekrar akmaya başladığında aradaki farkı kapatmak için çok daha hızlı ilerler.

@ravenna

8 ay önce

İnsanın kalbine dokunan masalsı güzellikte bir film.Gülümsetiyor,düşündürüyor,kalbinizde bir tutam da sızı bırakıyor. Tim Burton'u seviyordum,bu filmden sonra daha çok sevdim.İyi ki bu filmi yapmış.Kesinlikle çok iyi ve herkesin de bu güzelliği görmesini isterim.İzlemeyenlerin daha fazla vakit kaybetmeden izlemeleri tavsiye olunur.

@aysaaw

11 ay önce

masal gibiydi, çok tatlı ve iyi hissettirdi.

@216

1 yıl önce

8 / 10

Tim Burton'ın çok realist bir oğlu olsaydı ve babasının uçuk kaçık senaryolarına, gotik atmosferlerine içten içe uyuz olsaydı aralarında nasıl bir çekişme yaşanırdı'yı anlatan bir film gibi geldi bana nedense.
Daha genele vuracak olursak, artistin, daha ziyade story-teller'ın göz ardı edilen problemleriyle de alakalı gibi. Bir şeyleri yaratırsınız, insanlar bu yarattığınız şeylere hayran kalır, size tanrı gözüyle bakar ancak bu şeyleri neden ya da nasıl yarattığınız, nelerden kaçtığınız(escapism) onların pek ilgisini çekmez. Kanımca Burton bi filmde kendi kişisel buhranlarını anlatmış, konunun aslında kendisi olduğunu da hepimizin gözü önüne koyarak saklamış.

@furkandgn9

2 yıl önce

8.7 / 10

İzlediğim en etkileyici Tim Burton filmiydi.

@ebus-durak

2 yıl önce

8.5 / 10

Mükemmel bir kurgu ve insanı duygulandıran bir anlatı. Tim Burton gerçekten başarılı bir yönetmen bence. Çoluk çocuk ailenek izlenecek tatda bir film. Alt metnide hem eğitici hem de Amerikan politikasına bol göndermeli. Puanını haketmiş bir yapıt.

@arabeskruhu

3 yıl önce

1 / 10

Big Fish,izlendiği zaman alıp bambaşka dünyalara sürükleyen bir Tim Burton filmidir. Moralin mi bozuk kesinlikle izle iyi şeyler mi düşünmek istiyorsun kesinlikle gülümsetir ama bir o kadar da üzer.

@film-duce

4 yıl önce

Ağzımda yine benzer bir tat, Forrest Gump tadında... Belki ondan daha iyisi, izlemeden geçmeyin, gözleri doldurmuyor değil...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL