Bilinmeyen Yol

(2002)

Interstate 60: Episodes of the Road

Film 1 Saat 56 Dk. Macera, Komedi Kanada, ABD

7.9

229 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (28.645 OY)

KONUSU
Hayatta hep sorular soran ve yanıtlar bulmaya çalışan 23 yaşındaki Neal Oliver, doğum gününde bir dilek tutar. Sonrasında ise kendini barda tanıştığı gizemli yabancı O.W. Grant için bir adrese bir paketi teslim etmek için yollarda bulur.

"Otoyol 60" ismindeki yoldaki bir yere paketi ulaştırmak için
... Devamı
Hayatta hep sorular soran ve yanıtlar bulmaya çalışan 23 yaşındaki Neal Oliver, doğum gününde bir dilek tutar. Sonrasında ise kendini barda tanıştığı gizemli yabancı O.W. Grant için bir adrese bir paketi teslim etmek için yollarda bulur.

"Otoyol 60" ismindeki yoldaki bir yere paketi ulaştırmak için yola çıkan Neal için asıl sorun bu isimde bir yerin olmamasıdır. Neal, bilinmeyene doğru çıktığı bu yolda birbirinden ilginç insanlarla tanışacak ve yol boyu reklam panolarında gördüğü kıza ulaşmaya çalışacaktır.

Geleceğe Dönüşün senaristi Bob Galein senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı, modern ve fantastik bir yol masalı anlatan Interstate 60, sıradışı görüntüleriyle ve yaptığı göndermeleriyle yalnızca bir yol hikayesinden çok daha fazlası.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ahsenyurdakul

2 ay önce

8.5 / 10

Kapak resminden dolayı olmalı Çok dikkat çekmeyen ve iyi bir filmmiş gibi durmuyor ancak keşfedilmemiş bir hazine mükemmeldi bayıldım

@rashomon

7 ay önce

8 / 10

Güldüğüm çok sahne oldu.Mahkeme sahnesi özellikle (: Bu filmi anlamlı kılan eleştiren
yönlerinin olması.Bırakın gençler sizlerin istediği gibi olmasın.Hayallerinin ve istediklerinin peşinde koşsunlar.Mükemmel film

@ezgibnk

2 yıl önce

resmen keşfedilmemiş hazine.

@comeche

2 yıl önce

Diğer yorumların yanında naçizane aksi gibi duracak ama söyleyemeden edemeyeceğim: 90lar sonu show tv'de gece yarısından sonra yayınlanan tv fimlerini anımsattı bana. Hani "sıcak" bir film olduğu konusunda hemfikirim, yalnız biraz abartıldığını düşünüyorum. Öyle ki Sean Bean falan diyen olmuş, şahsen ben rastlamadım..

@merveklc

3 yıl önce

Hukuk fakültesi'nde son senemde iken izlememeliydim.

@miss-nobody

4 yıl önce

Efsane filmlerden, türünün en güzel örneklerinden biri. Hayatının cevaplarını arayanların düşünmesi için bir ilham olabilir.

@eminmenekse

5 yıl önce

gereğinden az bilinen, arka planda kalmış mükemmel bir fim...

@cure1shot

7 yıl önce

10 / 10

İzlediğim en anlamlı en güzel filmlerden biri,herkes hayatında en az 1 kere izlemeli...

@pinarskywalker

7 yıl önce

8.6 / 10

tek kelimeyle muazzam. kaç defa izledim acaba, keşke saysaydım. izlediğim en iyi yol filmi kesinlikle. senaryo MUHTEŞEM. çok özgün. bana gerçekten çok şey katan bir film. sevdiğim insanların kafalarını patlatıyorum "izle izle izle" diye. ama haklıyım.

@bay-orcun

7 yıl önce

Bugüne kadar izlediğim en güzel yol filmi "En güzellerinden biri" demiyorum en güzeli diyorum sıcak, samimi, komik, hayat dolu bir film kurgusu olayların anlatımı tam kıvamında, Sean Bean'ın yalana tahammül edemeyip delirmesi ayrı güzel =)

@darkpassenger

7 yıl önce

8.5 / 10

Bir film insana ne katabilir sorusuna ben bu filmi örneklendiririm. Çok derin bir film değil belki, alt metin yok çünkü film her şeyi gözünüze sokuyor. Bazı sahneler var tabi, dikkat edilirse yapılan vurguların hoşluğu anlaşılır ama sanırım; bir film hem bu kadar felsefi aforizmalar içeren sahnelere ve repliklere sahip olup hem de hiç sıkmadan hatta tekrarlarca izlenebilecek seyir keyfine sahip olabilir ancak. Aşırı beklentiye girmezseniz, bu film sizi alıp götürür diyebilirim sanırım. İlk defa 8,9 yıl önce Tv8 de gecenin bir yarısı ortalarında denk gelmiştim, şansıma ertesi gün aynı saatte yine bu film vardı; tekrar izledim. Yıllar geçti aradan, aklıma geldi film, lan bi indirim de tekrar izleyeyim dedim. 5,6 ayda bir izlerim tekrar tekrar; açılış konuşması da çok iyidir. Ama tabi, arada dedirtiyor lan şu filmi adam gibi oyuncularla çekseler herhalde patlardı diye. Fazlasıyla underrated bir film, pek bileni yok maalesef. Pipoyla ilgili
... Devamı
Bir film insana ne katabilir sorusuna ben bu filmi örneklendiririm. Çok derin bir film değil belki, alt metin yok çünkü film her şeyi gözünüze sokuyor. Bazı sahneler var tabi, dikkat edilirse yapılan vurguların hoşluğu anlaşılır ama sanırım; bir film hem bu kadar felsefi aforizmalar içeren sahnelere ve repliklere sahip olup hem de hiç sıkmadan hatta tekrarlarca izlenebilecek seyir keyfine sahip olabilir ancak. Aşırı beklentiye girmezseniz, bu film sizi alıp götürür diyebilirim sanırım. İlk defa 8,9 yıl önce Tv8 de gecenin bir yarısı ortalarında denk gelmiştim, şansıma ertesi gün aynı saatte yine bu film vardı; tekrar izledim. Yıllar geçti aradan, aklıma geldi film, lan bi indirim de tekrar izleyeyim dedim. 5,6 ayda bir izlerim tekrar tekrar; açılış konuşması da çok iyidir. Ama tabi, arada dedirtiyor lan şu filmi adam gibi oyuncularla çekseler herhalde patlardı diye. Fazlasıyla underrated bir film, pek bileni yok maalesef. Pipoyla ilgili de bir detay var filmde, film hatasımı dersiniz yoksa zaten ilginç olan filmi daha da ilginç yapmak için mi koymuşlar dersiniz. Ben bilmem çeken bilir.

@irisfelice

7 yıl önce

çok tatlıydı.

@kaede

8 yıl önce

10 / 10

fantastik, insanı şaşırtacak türden bir film.

yol filmi sevenlerin ve geleceğe dönüşün hayranlarının kaçırmaması gereken bir film (geleceğe dönüşün senaristinn elinden çıkma bir film olup geleceğe dönüşteki çoğu oyucuyu küçük rollerde görmek de mümkün) insanın bildiklerinin ne kadar yanlış olduğunu kanıtlayan filmdir, doktorun deste seçtirdiği sahnede bunu anlıyoruz ( şekile bakmadan renge göre her kağıdın maça kupa olduğunu sanıp aslında hepsinin maça olması) en çok hoşuma giden sahne ise ünlülerin (cezanne vs.) eserlerine milyon dolarlar teklif eden koleksiyoncuların ve eleştirmenlerin bir başka odada resimlerin orijinalleriyle karşılaştığında kendilerine sırf :"bu resimlerde öğrencilerin yaptıkları reprodüksiyonları" denildiği zaman resimleri gaddarca eleştirmeleriydi. aslında aynı övdükleri resimler olup sadece çerçeveleri çıkartılıyor. bir de otostopcu kızın tek bakire tarafım beynimi becer
... Devamı
fantastik, insanı şaşırtacak türden bir film.

yol filmi sevenlerin ve geleceğe dönüşün hayranlarının kaçırmaması gereken bir film (geleceğe dönüşün senaristinn elinden çıkma bir film olup geleceğe dönüşteki çoğu oyucuyu küçük rollerde görmek de mümkün) insanın bildiklerinin ne kadar yanlış olduğunu kanıtlayan filmdir, doktorun deste seçtirdiği sahnede bunu anlıyoruz ( şekile bakmadan renge göre her kağıdın maça kupa olduğunu sanıp aslında hepsinin maça olması) en çok hoşuma giden sahne ise ünlülerin (cezanne vs.) eserlerine milyon dolarlar teklif eden koleksiyoncuların ve eleştirmenlerin bir başka odada resimlerin orijinalleriyle karşılaştığında kendilerine sırf :"bu resimlerde öğrencilerin yaptıkları reprodüksiyonları" denildiği zaman resimleri gaddarca eleştirmeleriydi. aslında aynı övdükleri resimler olup sadece çerçeveleri çıkartılıyor. bir de otostopcu kızın tek bakire tarafım beynimi beceriyorsun dediği kısım çok güzeldi, aşk da böyle değil midir)

@aglayanayvaileg

8 yıl önce

10 / 10

Back to the Future'ın senaristinden beklenecek kadar iyi bir film.

@bigamist

9 yıl önce

8.5 / 10

çok "tuhaf" bir film
SPOILER

Bilinmeyen Yol filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bilinmeyen Yol filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bilinmeyen Yol filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL