Yönetmen
|
Guillermo del Toro
|
Senarist
|
David S. Goyer
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resimli Taslak
|
Jason Brubaker
|
3. Yardımcı Yönetmen
|
Philip Seeger
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Kandece Brown
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Susan Cahill
|
Boom Operatörü
|
Peter Eusebe
|
Yapım Koordinatörü
|
Sissy Grover
, John T. Sweeney
|
Kamera Yükleyici
|
Alexandre Szabo-Fresnais
|
Ön Işıklandırma Şefi
|
Michal Houzvicka
|
Elektrikçi
|
Ben Bowling
|
Sistem Yöneticileri ve Destek
|
Phred Lender
|
Ses Kayıtçısı
|
Matt Colleran
|
Set Sağlıkçısı
|
Eva Dvorakova
|
Yapım Kontrolörü
|
Alex Matcham
|
Post Prodüksiyon Asistanı
|
Jayson Wall
|
Yapım Muhasebecisi
|
Jiri Tichacek
|
Şoför
|
Chris Ferrence
|
Baş Animatör
|
Warren J.W. Leathem
|
Renk Zamanlayıcı
|
Dan Muscarella
|
Baş Kostümcü
|
Heather Moore
|
Ressam
|
Tim Larsen
|
Yardımcı Yapım Yöneticisi
|
Clive Miles
|
Dijital Besteciler
|
Asregadoo Arundi
|
Ulaşım Şefi
|
Keith D. Fisher
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Kelly Fraser
|
Işık Teknisyeni
|
Mike Macias
|
Bilgisayar Grafik Sorumlusu
|
Mark Fattibene
|
Kondüktör
|
Pete Anthony
|
Heykeltıraş
|
John Weldy
|
1. Kamera Asistanı
|
Ladislav Hrubý
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Malcolm Sheehan
|
İlave Müzik
|
Danny Saber
|
Silah Danışmanı
|
James Weston
|
Kast Asistanı
|
Minna Pyyhkala
|
Dış Sesler Editörü
|
Craig Jurkiewicz
|
Negatif Kesici
|
Gary Burritt
|
Kamera Teknisyeni
|
Andrea Krout
, Chas Bain
, Garret Baldwin
, Sammy Beavers
, Ben Bowling
, Alexander Bscheidl
, Michal Chadima
, Alan Cohen
, Louis Conroy
, Bill Daimant
, Carlos De Carvalho
, John Emory
, Peter Field
, Craig Fikse
, Klaus Fuxjäger
, Anthony Gaudioz
, Kenny Groom
, Martin Grosup
, Aleš Hart
, Guy Hodgen
, Michal Houzvicka
, Ladislav Hrubý
, Viktor Lonek
, Mike Macias
, Kevin McGill
, John J. Moers
, Michael K. O'Melia
, Malcolm Sheehan
, Jan Simecek
, Jaromir Simek
, Petr Svoboda
, Alexandre Szabo-Fresnais
, Adam Vejvoda
, H. Mark Vuille
, Kirby Washington
, Simon Werry
, Nickolas Dylan Rossi
, Guillermo Navarro
, Lance Dickinson
|
Makyaj Sorumlusu
|
Gary Archer
, Brian Best
, Clifford Booker
, Nigel Booth
, Chris Bridges
, Steve Buscaino
, David Dupuis
, Jeanette Freeman
, Greg Funk
, Richard Glass
, Barrie Gower
, Alan Hedgcock
, Steve Johnson
, Tomáš Kuchta
, Marese Langan
, Chris Lyons
, Michael Peterson
, Gabriela Poláková
, Nikita Rae
, Cyndi Reece-Thorne
, Jemma Scott-Knox-Gore
, Amber Sibley
, Michelle Taylor
, Pierre-Olivier Thevenin
, David White
, Julie Wright
, Thomas Floutz
, Glenn Hetrick
, Cass McClure
, Cristina Patterson
, Sarah Pickering
, Stuart Bray
|
Operasyon Yöneticisi
|
Robert Bernacchi
, Alan Collis
, Wendy Cox
, Mirka Janatova
, Clive Miles
, Patrick J. Palmer
, Sara Romilly
, Pavel Typolt
, Michelle Weller
|
İkinci Birim
|
Nicholas Brooks
, Martina Götthansova
, Andy Howard
, Petr Kadeřábek
, Gregory Palmer
, Mark Taylor
, Julian Wall
, Philip Seeger
|
Ses
|
Steve Bartkowicz
, Brian Basham
, Ron Bedrosian
, Bryan Bowen
, Susan Cahill
, Tomáš Červenka
, Matt Colleran
, Louis Creveling
, Jed M. Dodge
, Lisle Engle
, Peter Eusebe
, Scott Martin Gershin
, Robert Getty
, Nerses Gezalyan
, Hector C. Gika
, Michael Hertlein
, Mark Holding
, Jason W. Jennings
, Thomas Jones
, Craig Jurkiewicz
, Michael Kamper
, Michael Keller
, Martin Lonek
, Michael Mullane
, Lee Orloff
, Tom Ozanich
, Alan Rankin
, John Ross
, Larry Scharf
, Christopher Sposa
, Alec St. John
, Greg Steele
, Mathew Waters
, Greg Zimmerman
, Peter Zinda
|
Özel Efektler
|
Nick Allder
, Martin Astles
, Jan Beran
, Enrique Bilsland
, Mark Boley
, Steve Buscaino
, Jeff Clifford
, Joe Colwell
, Kevin Draycott
, Bernhard Eichholz
, Mike Elizalde
, Damian Fisher
, Thomas Floutz
, Lance Gilmer
, Joe Gomez
, Mark Grew
, Garth Gutteridge
, Ted Haines
, John Hatt
, Jurgen Heimann
, Kevin Herd
, James Hogue
, Roman Holub
, Tim Jarvis
, Barbora Kolarova
, Peter Konig
, Leon Laderach
, Leonard MacDonald
, Michael MacFarlane
, Ned Neidhardt
, Steve Newburn
, Thomas Ovenshire
, Robert Ramos
, Constantine Sekeris
, Bryan Smith
, Greg Smith
, Dominic Tuohy
, Mark Viniello
, Hill Vinot
, Simon Webber
, John Weldy
, Edward Gettis
, Barnaby Harrison
, Cale Thomas
, Gary Matanky
, Jirí Vater
|
Görsel Efektler
|
Nathan Abbot
, Simon Allen
, Stephanie Allen
, Dovi Anderson
, Paul Anderson
, Scott Anderson
, Asregadoo Arundi
, Avtar Bains
, Jason Barlow
, Gary E. Beach
, Lisa Bechard
, Lloyd Bernberg
, Alan Boucek
, Terry Bradley
, Nicholas Brooks
, Kandece Brown
, Wes Burian
, Markus Burki
, Andy Burrow
, Dan Cayer
, Leo Chan
, Blair Clark
, Jerry Corda-Stanley
, Dayne Cowan
, Chris Crowell
, Andrea D'Amico
, Ken Dackermann
, Dominic Daigle
, Clay Dale
, Tim de Pala
, John Decker
, Michael Degtjarewsky
, Michael Deming
, Paul DeOliveira
, Victor DiMichina
, Robert Duncan
, Louis Dunlevy
, Frank Dürschinger
, Julia Egerton
, Peter S. Elliot
, Colin Epstein
, Mark Fattibene
, Jonathan Fawkner
, Dan Feinstein
, Ian Fellows
, Deak Ferrand
, Patrick Flanagan
, Chris Flynn
, Page Frakes
, Patricia Frazier
, Ian Frost
, James Furlong
, Joe Gareri
, Richard Gervan
, Chris Gibbons
, Tom Gibbons
, Adam Glasman
, Jim Gorman
, Colin Green
, Ruth Greenberg
, Darrel Griffin
, Andy Hague
, Jason M. Halverson
, Tyler Ham
, Brian Hanable
, Mike Hardison
, Bruce Harris
, Michael Harrison
, Craig Hayes
, Maureen Healy
, Tulio Hernandez
, Tim Hey
, Mark Hodgkins
, Jan Hogevold
, Traci Horie
, Nick Hsieh
, Jennifer Hutcheon
, Adam Inglis
, Edward Irastorza
, Matt Jacobs
, Julie Jaros
, Krystin Johnson
, Drew Jones
, Kirk Jung
, Bonnie Kanner
, Duncan Kinnaird
, Kevin Kipper
, Peter Konig
, Michael Kowalski
, Thomas Krebs
, Todd Labonte
, Demetrius Leal
, Warren J.W. Leathem
, Daniel Lee
, Randy Link
, Alasdair Maccuish
, Susan MacLeod
, George Macri
, Barbara Mah
, Lisa Markou
, Scott Marriott
, Justin Martin
, Doug Masters
, John R. McConnell
, Ray McIntyre Jr.
, John McLaughlin
, Kyle Menzies
, Adrian Metzelaar
, Chris Morley
, Brad Moylan
, Bob Munroe
, Matthew Muntean
, Patrick Murphy
, Guido Muzzarelli
, Jaime Norman
, William Opdyke
, Dylan Owen
, Chris Paizis
, Dominic Parker
, Steve Parsons
, Simon Payne
, Zoe Peck-Eyler
, Maricela Perdomo
, Kevin Phelan
, Glen Pratt
, Steven Quinones-Colon
, Nordin Rahhali
, Jules Roman
, Niketa Roman
, David Rosenthal
, Alonzo Ruvalcaba
, Karim Sahai
, Ray Scalice
, Julien Schreyer
, Sarah Schubart
, Andrea Schultz
, Dan Seddon
, Dominic Sidoli
, Brian A. Smeets
, David Sosalla
, Tanya Spence
, Maria Stroka
, Rangi Sutton
, Deborah Thomas
, Matthew Tomlinson
, Gavin Toomey
, Matthew Twyford
, Ian Unterreiner
, Devin Uzan
, David Van Dyke
, Juan Carlos Vargas
, Tracey Vaz
, Victor Wade
, Andy Walker
, Dirk Westervelt
, Bob Wiatr
, Michael Wile
, Corrina Wilson
, Patrik Witzmann
, Ammann Christine Wong
, Vicki Wong
, Robert Dorris
, Phred Lender
, Katie Tucker-Fico
|
Animasyon
|
Michael Alkan
, Tom Gibbons
|
Sinematografi
|
Gabriel Beristain
|
Kostüm Sorumlusu
|
Craig Anthony
, Colleen Bryant
, Daniel Fortin
, Kelly Fraser
, Alice Cortes Kheilova
, Heather Moore
|
Editoryal Hizmetler
|
Betty Burkhart
, Gary Burritt
, Josh Campbell
, Joseph Carson
, Adam Glasman
, Jana Lynn Gold
, Jan Hogevold
, Dan Muscarella
, Christy Richmond
, Laura Rindner
, Marketa Tom
, Jayson Wall
, Jim Garrow
|
Diğer
|
Cassandra Barbour
, Christopher Barbour
, Ladislav Beran
, Bianca Bezdek-Goodloe
, Adam Bluming
, Lennox Brown
, David DeBartolomé
, Leon Dudevoir
, Eva Dvorakova
, Mike Elizalde
, Sissy Grover
, Libor Hatas
, Veronika Hladikova
, Moira Houlihan
, Stephani Hunter
, Damiana Kamishin
, Vladimir Kesl
, Tomas Kreisl
, Marianna Krenova
, Alex Matcham
, Jennifer Pedevilla
, John Paul Salvitti
, Mike Scanlan
, Joan Schneider
, Rob Seager
, Laura Sevier
, Leslie Silvey
, Veronika Skarlandtova
, Pavel Šolc
, Adrian Spanna
, Jon Sperry
, Darko Stavrik
, John T. Sweeney
, Jiri Tichacek
, Vera Trousilová
, Cammeron Truesdale
, Sara-Jane Valentine
, Zdenek Vrubel
, James Weston
, Chester A. Whitmore
, Ronald C. Briggs Jr.
, Cecily Gambrell
, Natasha Ivanova
, Lynnanne Zager
|
Diğer
|
Marv Wolfman
, Gene Colan
, David S. Goyer
|
Dublörler
|
Clayton J. Barber
, Freddy Bouciegues
, Pavel Bousek
, Pavel Cajzl
, Mark Chadwick
, Clay Cullen
, Vitali Vasilikov
, Mitchell Dean
, Joe Doserro
, Michaela Dvorska
, Jonathan Eusebio
, Clay Donahue Fontenot
, Jimmy Hart
, Jiří Horký
, Hiro Koda
, Lane Leavitt
, Gary Powell
, Nikki Powell
, Buster Reeves
, Gary Robert
, John Paul Salvitti
, Monty L. Simons
, Wesley Snipes
, Matthew Stirling
, Kenji Tanigaki
, Gary Toy
, Steve Upton
, Jeff Ward
, Michael F. Woods
, Donnie Yen
, Randall Archer
, Michal Grün
|
Teşekkürler
|
Ladislav Lahoda
|
Yapım Sanatçısı
|
Carol Spier
|
Müzik
|
Marco Beltrami
, Bill Abbott
, Pete Anthony
, Thomas Bartke
, William Boston
, Bob Bowen
, Tom Boyd
, Paul Broucek
, Sandy DeCrescent
, Jim Ervin
, Bruce Fowler
, M.B. Gordy
, Brian Kilgore
, John Kurlander
, Blake Neely
, Denise Okimoto
, Brian Richards
, Danny Saber
, Buck Sanders
, James Thatcher
, Ceiri Torjussen
, Jojo Villanueva
, Happy Walters
, Christine Bergren
, Dave Jordan
, Bryan Pezzone
, Alan Kaplan
, Tommy Johnson
, Louise Di Tullio
, Neil Davidge
, Mark Skillingberg
|
Ses Editörü
|
Hector C. Gika
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Stephani Hunter
|
Müzisyen
|
Tom Boyd
|
Dolly Sorumlusu
|
Bill Daimant
|
Set
|
John Emory
|
Protez Makyaj Sanatçısı
|
Nigel Booth
|
Pilot
|
Libor Hatas
|
Editör Yardımcısı
|
Jana Lynn Gold
|
3B Sanatçısı
|
Paul Anderson
|
Üretim Hizmetleri
|
Avi Arad
, Robert Bernacchi
, Michael De Luca
, Jon Divens
, Toby Emmerich
, Peter Frankfurt
, David S. Goyer
, Lynn Harris
, Andrew J. Horne
, Tomáš Krejčí
, Stan Lee
, Patrick J. Palmer
, Wesley Snipes
|
Bilgisayar Grafik Animatörü
|
Jerry Corda-Stanley
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Mark Taylor
, Gregory Palmer
|
Ses Mikseri
|
Nerses Gezalyan
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Julian Wall
|
Yardımcı Editör
|
Josh Campbell
|
İlave Diyalog
|
Natasha Ivanova
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Petr Svoboda
|
Yapım Ses Mikseri
|
Mark Holding
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Sara Romilly
|
Sorumlu Sanat Yönetmeni
|
Elinor Rose Galbraith
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Aaron Skalka
, Vaclav Mottl
, Chris Ferrence
, Keith D. Fisher
, Matthew Strange
, Tony Vizina
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
Miroslav Čáslavka
|
Yardımcı Dublör
|
Freddy Bouciegues
|
Karakter
|
Marv Wolfman
, Gene Colan
|
1. Yardımcı Editör
|
Laura Rindner
|
Yaratık Tasarımı
|
Wayne D. Barlowe
|
Eş Sanat Yönetmeni
|
Dan Morski
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Andrea Clark
|
Görsel Efekt Editörü
|
Peter S. Elliot
, Dirk Westervelt
, Sarah Schubart
|
Kuaför
|
Jeanette Freeman
|
Makyaj Sanatçısı
|
Nikita Rae
, Michelle Taylor
|
Müzik Süpervizörü
|
Happy Walters
|
Sanat Yönetimi
|
James F. Truesdale
, Jaromír Švarc
, Elinor Rose Galbraith
, Dan Morski
, John Bannister
, Wayne D. Barlowe
, Jan Blažíček
, Gert Broekema
, Jason Brubaker
, Miroslav Čáslavka
, David DeBartolomé
, Paul Detlefson
, Bruce DiValerio
, Leo Duranona
, TyRuben Ellingson
, Jiri Hrubes
, Jan Kodera
, Milena Koubková
, Lukas Lehoucka
, Radek Lehoučka
, Michael Lindsay
, Vincent Luizzi
, Jiří Macke
, Michael Madden
, Petr Marousek
, Mike Mignola
, John Puglisi
, Greg Runnels
, Constantine Sekeris
, Phillip Tellez
, David Trainor
, Larry J. White II
, Gordon White
, Mike Hyrman
, Tim Larsen
, Michael A. Truesdale
, Kurt Van Der Basch
|
Koreograf
|
Ladislav Beran
|
Görüntü Yönetmeni
|
Gabriel Beristain
|
Dövüş Sanatları Koreografı
|
Donnie Yen
, Jeff Ward
|
Kostüm Tasarımı
|
Wendy Partridge
|
Müzik Editörü
|
Bill Abbott
, Brian Richards
|
Yönetici yapımcı
|
David S. Goyer
, Michael De Luca
, Lynn Harris
, Stan Lee
, Avi Arad
, Toby Emmerich
|
Ses Tasarımcısı
|
Scott Martin Gershin
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Scott Martin Gershin
, Mathew Waters
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Robert Bernacchi
|
Ortak Yapımcı
|
Robert Bernacchi
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Marco Beltrami
|
Ses efektleri Editörü
|
Bryan Bowen
|
Oyuncu Seçimi
|
Nancy Foy
, Nancy Bishop
, Petr Brodsky
, Andrea Clark
, Kim Everett
, Christopher Gray
, Jirí Hrstka
, Minna Pyyhkala
, Jeremy Zimmermann
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Martin Vačkář
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Carol Spier
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
John Ross
, Michael Keller
|
Editör
|
Peter Amundson
|
Yapımcı
|
Peter Frankfurt
, Patrick J. Palmer
, Wesley Snipes
|
Set Dekorasyon
|
Peter Nicolakakos
, Jeffrey Kushon
|
Eş Yapımcı
|
Jon Divens
, Andrew J. Horne
|
Hava Kamerası
|
Simon Werry
|
Dublörler Koordinatörü
|
Pavel Cajzl
|
Yapım Yöneticisi
|
Pavel Typolt
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Mike Hyrman
|
Butafor
|
Gert Broekema
, Michael Lindsay
|
Kavramsal Tasarım
|
Constantine Sekeris
|
ADR Sorumlusu
|
Thomas Jones
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Barbora Kolarova
|
Steadicam Operatörü
|
Craig Fikse
|
Protez Sorumlusu
|
David Dupuis
|
İlave Kamera
|
Guy Hodgen
|
Video Assist Operatörü
|
Viktor Lonek
|
Işık Şefi
|
Jaromir Simek
, H. Mark Vuille
|
Senaryo Süpervizörü
|
Claudine Strasser
, Lori Wyant
|
Şive Koçu
|
Jon Sperry
|
Yardımcı
|
Marianna Krenova
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
David Dupuis
|
Yapım Sorumlusu
|
Wendy Cox
, Michelle Weller
|
24 Kare Gösterim
|
Steve Watson
|
Diyalog Editörü
|
Michael Hertlein
, Louis Creveling
, Jed M. Dodge
, Robert Getty
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Bob Munroe
, Dominic Parker
, Nicholas Brooks
, Ray McIntyre Jr.
, Blair Clark
, Terry Bradley
, Nordin Rahhali
, Robert Duncan
, Craig Hayes
, Justin Martin
, David Sosalla
|
Baş Kuaför
|
Marese Langan
|
Set Tasarımı
|
Milena Koubková
, Michael Madden
, Gordon White
|
İnşaat Koordinatörü
|
Phillip Tellez
, Bruce DiValerio
|
Kablocu
|
Christopher Sposa
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Nick Allder
|
ADR Editörü
|
Michael Hertlein
|
Set Şefi
|
Jan Kodera
|
Jenerik Mikser
|
John Kurlander
|
Kameraman
|
Klaus Fuxjäger
, Anthony Gaudioz
|
Dövüş Koreografı
|
Clayton J. Barber
|
Mekan Yöneticisi
|
Douglas Dresser
, Pavel Sterba
, David Antol
, Jiří Hauzner
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
George Macri
, Dominic Sidoli
, Ruth Greenberg
, Edward Irastorza
, Susan MacLeod
|
Birim Reklamcısı
|
Moira Houlihan
|
Genel
|
Dave Jordan
, Leon Dudevoir
, Brian Basham
, Ron Bedrosian
, Nerses Gezalyan
, Greg Zimmerman
, Jim Ervin
, John Bannister
, Chas Bain
, David Rosenthal
, Vicki Wong
, Clay Dale
, TyRuben Ellingson
, Nicola Berwick
, Ray Scalice
, Jim Garrow
, Adam Glasman
, Rob Seager
, Petr Brodsky
, Jemma Scott-Knox-Gore
, Kenny Groom
, Dan Feinstein
, Greg Runnels
, Michael K. O'Melia
, Jennifer Pedevilla
, Martina Götthansova
, Leo Duranona
, Jan Beran
, Ian Unterreiner
, Lisa Bechard
, Darrel Griffin
, Alexander Bscheidl
, David Antol
, Vera Trousilová
, Avtar Bains
, Tyler Ham
, Alonzo Ruvalcaba
, Betty Burkhart
, Cammeron Truesdale
, Gary Archer
, Peter Amundson
|