Gölge Oyunu Yorumları

Gölge Oyunu filmi detayları

@tiamath

2 ay önce

7.5 / 10

Kapanış hariç gerisini takdir ederek izlediğim, türk sinemasında bir binek taşı niteliğinde film. Abidin ve Mahmut, ikili komedyan olarak pavyonda çalışmaktadır ve bir gün sağır-dilsiz olarak pavyona satılan konsomatris ile yolları kesişince yaşadıkları sıra-dışı macerayı işleyen filmde, alışılmış ögelerin dışında bir çok unsur görmek mümkün. Özellikle tiyatral yapının yansıtıldığı ikili komedyen dialog ve oyunculukları efsaneydi. Bir sahnede demirel taklidi yaptıklarını görmek o dönemki özgünlüğün çok hoş görüntülerinden biriydi.

@yigittpasa

2 ay önce

binek taşı mı

@unutkan-suflor

2 yıl önce

7.5 / 10

Görüntü kalitesi yüksek bir şekilde izlemek için;https://www.youtube.com/watch?v=cM4TEciHRLs

@dursun-duran

3 yıl önce

Eski Beyoğlunda geçen bir rüya gördüm, dostluk,vefa ve arkadaşlık eski insan ilişkileri yalnızlık terkedilmişlik izleyin .

@fawkessa

3 yıl önce

bu yeni dönem türk sinemasının öncülerinden diyebilirim, ne yavuz turgul, ne şener şen ne de şevket altuğ'un yaptığı herhangi bir iş, tamamen başka bir şey var, yeni bir şey, günümüz filmlerinde yakalamaya çalışılan bir şey... filmi arayıp da bulamayan ve izlemek isteyen varsa ve iletişime geçerseniz link atabilirim, kötü bir kayıt, tv kaydı, ama yine de elimizde olan tek şey bu.

@miracyigit44

3 yıl önce

filmi hiçbiryerde bulamıyorum aslında çok izlemekte istiyorum :

@seko

6 yıl önce

Gerçek nedir? Yaşadıklarımızın gerçek olması için diğer insanların görmesi şart mı?

Olduğumuzu zannettiğimiz kişinin dışında içimizde saklı kalmış bazı özelliklerimiz vardır. Bunları ne biz biliriz nede diğerleri. (Psikoloji buna "Bilinmeyen benlik" demekte. Biz bir şey diyemiyoruz maalesef çünkü böyle bir benliğimizin olduğunun farkında değiliz.) İçimizde saklı kalmış bu özelliklerimizin ortaya çıkması için bazen tarifi mümkün olmayan olaylar gerekir. İşte bu filmde bunu izliyoruz Şener Şen ve Şevket Altuğ`un harika oyunculuklarıyla.

Keşke Şevket Altuğ kamera önlerini bırakmasaydı diyorum her filmini izlediğimde.

Puanım: 9
A

@anathema

7 yıl önce

9.3 / 10

Senaryosu bu dünyadan olmayan bu ülkeden hiç mi hiç olmayan bir Yavuz Turgul filmi. Sağır dilsizi oynayan kıza aşık olduğumu hatırlıyorum. Çekimler, kurgu, diyaloglar ve hatta espriler o kadar farklı ki Şener Şen ve Şevket Altuğ'u tanımasam ve de dublajlı izlesem kesin yabancı film derim. Bir yerlerden edinilesi, izlenilesi...

@ksantippe

8 yıl önce

yapım yılına baktığımızda o dönem için farklı bir olduğu aşikar.. kasvet ve nostalji severler keyif alacaklardır..
S

@samjaza

9 yıl önce

8.5 / 10

izlediğim en iyi türk filmlerinden... son kez izlememin üzerinden yıllar geçti, ama bende yarattığı kasvetli etkiyi hala hatırlıyorum.

@cmlnm

10 yıl önce

8 / 10

Bence mistik bir film değil, ancak türk sinemasında bu film kadar mistik bir film var mıdır acaba ?

Filmde kafası sürekli sallanan adama bayıldım.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL