Her Şey Aydınlandı Yorumları

Her Şey Aydınlandı filmi detayları

@kumik

5 yıl önce

"Bakın ey pek premium Amerikalılar, Sovyet sonrası Doğu Avrupa ne kadar da eksantrik!" filmi. Bir Kusturica doğallığı yok, Elijah Wood'un araba farı gibi gözlerini dikip bakması acayip sırıtıyor, film izleyeni müziğe boğuyor. Siz bizi gözlemlemeyin Amerikalılar, gözlemleyince suyunu çıkarıyorsunuz.
M

@mfa

7 yıl önce

5 / 10

Yol filmi demek, ikide bir arabayı önden, arkadan çekmek; kaportasını, tavanını veya lastiklerini yakın plan gösterip durmak demek değil. Bu tür sahneler yol filmlerinin vazgeçilmezi ama çok var ve film aşırı derecede müziklere yaslanmış. Gülşen'in dandik bir şarkısına çektiği uzun metraj bir klip izliyoruz sanki.

Konu falso zaten. İyi niyetli olsun veya kötü niyetli olsun, Yahudilerin Almanlardan çektiklerini anlatan senaryolardan bıkkınlık geldi. Bir de dedenin intiharı çok yüzeysel kalmış. O kadar karikatürize bir tipin, kısacık bir maceranın ardından ortaya çıkan bastırdığı anıları yüzünden intihar etmesi çok inandırıcı gösterilememiş. Büyük bir hayal kırıklığıyla izledim filmi. Puanına aldanmamak lazım.

@erez

9 yıl önce

Eugene Hutzolmasa filmi yarısında kapatabilirim. Film kötü değil hatta çok iyi başlıyor ama aynı şekilde devam etmiyor maalesef. Yahudi acındırmalı filmlerden de biraz gına gelmedi değil.

@kubraevmez

9 yıl önce

5.3 / 10

Aslında Elijah ın üzerine yapışan Frodo karakteri için bir önyargıyla yaklaştığım bu filmde beklentilerimin üzerinde bir performans aldım. Ve bazen keşke başlarda bu kadar güldürmeseydin de sonlarında bu burukluk olmasaydı dedim. Bence hiç vakit kaybı değil, hüzünlü bir hikayeye akıcı ve güzel sahnelerdi.
M

@mipmis

10 yıl önce

9.9 / 10

Şimdiye kadar izlediğim en iyi yol filmi. Eugene Hutz gerek aksanıyla gerek oyunculuğuyla harika yine. Görsellik müthiş. Müzikler şahane. Şiddetle tavsiye edilir.

@sofist

10 yıl önce

8 / 10

Müzik seçimleri, hikayesinin sıcaklığı birde üstüne yol filmi olması bu filmi sevmenize yetmeli bence.

Not:Ufak bir detay, yaprakları temizleyen kişi yazarın kendisi, Jonathan Safran Foer.

@dogu88

10 yıl önce

8 / 10

Keyifli, sıcak, sakin, sade, hüzünlü. İzlenmesi gerekenlerden.

@behtul

10 yıl önce

8 / 10

Filmin müzikleri muhteşem. Hala bile açar dilerim sıkıntılı zamanlarımda. Bunun dışında filmin kadrajları, renkleri, oyunculuğu ve işleniş şekli ayrı bir tat katıyor. kesinlikle sıradan değil. Herkesin izleyebileceği bir film olduğunu düşünmüyorum, bu zamana kadar çoğu insana durgun geldi bu film ama yine de sinema severler tarafından kıymet bilinesi bir film olduğunu biliyorum.

@manfrommoon

10 yıl önce

J.s.foer' in aynı isimli kitabından uyarlanmış bir film . Büyükbaba ve Alex in oyunculuğu etkileyiciydi. Gogol bordello da renk katmış bence. Asıl aydınlanmayı görmek isterseniz kitabını okumalısınız , ben önce okuyup sonra izledim . Kitap bi hayli yorucu ve karmaşık olsa da herşey daha fazla oturuyor.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL